Squads

Squadding opens for approved competitors on Aug. 12, 2020, 11 a.m., and closes Sept. 21, 2020, 11 a.m.. 0 competitors have not selected squad

Squad 1

#Registered
8
#Max
8
Registration
anyone
Information
---
Comment
Lördag, station 1
Club
Skellefteå PSF
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Club
LDS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
18 Isak Essebro
Division
Revolver-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Club
lycksele DS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
21 Björn Lindfors
Club
Umeå PK
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
51 Marcus Eriksson
Club
SPK
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 2

#Registered
8
#Max
9
Registration
anyone
Information
---
Comment
Lördag, station 3
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
10 Lars Johansson
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Standard-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
SWE
Club
-
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
19 Johan Lundberg
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
62 Olle Lindqvist
Club
Skellefteå Psf
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
74 Nils Norin
Club
SPK
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
84 Daniel Falk
Club
Skellefteå PSF
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 3

#Registered
9
#Max
9
Registration
anyone
Information
---
Comment
Lördag, station 5
- Johan Kvande
Club
Skellefteå PSF
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Club
Umeå Pistolskytteklubb
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
- Jimmy Ruljeff
Club
Skellefteå PSF
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
Club
Skelleftea Psf
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
8 Johan Karlemo
Division
Revolver+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
28 Lars Kyrk
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
85 Patrik Viklund
Club
Skellefteå PSF
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
89 David Andersson
Club
Skellefteå PSF
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
90 Johan Skogh
Club
-
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 4

#Registered
6
#Max
8
Registration
anyone
Information
---
Comment
Lördag, station 7
Club
GIDEÅ PISTOL
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Club
UPK
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
USA
64 Adrian Bäckman
Club
ADS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Club
Skellefteå PSF
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 5

#Registered
6
#Max
7
Registration
anyone
Information
---
Comment
Lördag, station 9
- Olle Bergman
Club
Umeå Pistolskytteklubb (UPK)
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Club
Grovskyttarna
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
58 Lasse Lundqvist
Club
Umeå PK
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
66 Peder Lundkvist
Club
Grovskyttarna
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Club
Skellefteå Psf
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 6

#Registered
9
#Max
9
Registration
anyone
Information
---
Comment
Lördag, station 11
- Daniel Olsson
Club
Umeå PK
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Club
Umeå PK
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Club
Umeå Pistolskytteklubb
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Club
umeå pk
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
17 Rasul Duz
Club
LDS
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
68 Jonas Sanderyd
Club
SPK
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
USA
71 Mikael Wessely
Club
Sundsvalls Pistolskytteklubb
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 7

#Registered
7
#Max
9
Registration
anyone
Information
---
Comment
Söndag, station 1
7 Jon Essebro
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
29 Eric Högman
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Club
BSSK
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
75 Markus Dannberg
Club
BSSK
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Club
LDS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
107 Johan Nyström
Club
Arvidsjaur dynamiska skyttar
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
108 Adam Vikberg
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 8

#Registered
9
#Max
9
Registration
anyone
Information
---
Comment
Söndag, station 3
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Club
Grovskyttarna
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Club
ADS
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
38 Ida Sturk
Club
ADS
Division
Production-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
SWE
Club
Grovskyttarna
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
53 Fredrik Flink
Club
ADS
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Club
Grovskyttarna
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
123 Jesper Lindblom
Club
ADS
Division
Production-
Category
Junior
Classification
Unclassified
Region
SWE
130 Tim Torstensen
Club
ADS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 9

#Registered
8
#Max
9
Registration
anyone
Information
---
Comment
Söndag, station 5
Division
Production-
Category
Junior
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
- Stefan Öhman
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
35 Sandra Arbinger
Division
Standard+
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
SWE
37 Robert Hansson
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
39 Jonny Arbinger
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
43 Pether Björk
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 10

#Registered
5
#Max
5
Registration
anyone
Information
---
Comment
Söndag, station 7
2 Curt Själin
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
3 Kenny Själin
Club
Lycksele DS
Division
Production-
Category
Junior
Classification
Unclassified
Region
USA
Club
Lycksele DS
Division
Production-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
SWE
25 My Holmfridsson
Club
LyckseleDS
Division
Production-
Category
Junior
Classification
Unclassified
Region
USA
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 11

#Registered
4
#Max
8
Registration
anyone
Information
---
Comment
Söndag, station 9
- Ted Torbenson
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
22 Henrik Berg
Club
Lycksele DS
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
63 Tom Silverklo
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
125 Michael Nyberg
Club
UPK
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 12

#Registered
6
#Max
8
Registration
anyone
Information
---
Comment
Söndag, station 11
- Per Kjelltoft
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
- Johan Jedborn
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
- Jens Vörman
Club
Rjps
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Club
Umeå PK
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
114 Emil Olofsson
Club
Umeå PK
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE