Squadding opens for approved competitors Sept. 1, 2019, 8 a.m., and closes Nov. 20, 2019, 6 p.m..
Competitor | Division | Category | Classification | Club | Region |
---|---|---|---|---|---|
1 Jim Mcdonald | Rimfire Open- | Senior | Unclassified | SPRPC | GBR |
2 Robert Jones | Rimfire Open- | None | Unclassified | Shield | GBR |
4 Howard Roberts | Rimfire Open- | Super Senior | Unclassified | WRPC | GBR |
8 Jon Rabbets | Rimfire Open- | None | Unclassified | Shield | GBR |
20 Richard Bainbridge | Rimfire Open- | None | Unclassified | SPRPC | GBR |
21 James Oxenbold | Rimfire Open- | None | Unclassified | SPRPC | GBR |
30 David Warden | Rimfire Open- | None | Unclassified | - | GBR |
31 John Thorne | Rimfire Open- | Senior | C | Nra | GBR |
33 Christian Bartlett | Rimfire Open- | None | Unclassified | Severnside/MDRC | GBR |
37 Ben Ducker | Rimfire Open- | None | Unclassified | KFC | GBR |
38 Emma Ducker | Rimfire Open- | Lady | Unclassified | KFC | GBR |
39 Maria Bartlett | Rimfire Open- | Lady | Unclassified | Severnside | GBR |
Competitor | Division | Category | Classification | Club | Region |
---|---|---|---|---|---|
5 Vanessa Duffy | Rimfire Standard- | Lady | Unclassified | The Blue Team | GBR |
10 Simon Lofthouse | Rimfire Open- | Senior | Unclassified | CSAC | GBR |
11 Darren Hopley | Standard- | None | Unclassified | - | GBR |
12 Justin Cooper | Open- | None | Unclassified | - | GBR |
17 David J Ashcroft | Open- | None | Unclassified | Ham and Petersham | GBR |
24 Jay Palmones | Open- | None | Unclassified | - | GBR |
32 Fausto Coglianese | Standard- | Senior | Unclassified | - | GBR |
42 Mark Derbyshire | Open- | Super Senior | Master | - | GBR |
45 Paul Courtney | Open- | None | Unclassified | Watford Practical Pistol Club | GBR |
46 Matthew Reed | Rimfire Open- | None | Unclassified | BCR&PA | GBR |
47 Pete Thornton | Rimfire Open- | Senior | Unclassified | BCR&PA | GBR |
50 Stuart Hodges | Rimfire Open- | Senior | Unclassified | Wnsc | GBR |
Competitor | Division | Category | Classification | Club | Region |
---|---|---|---|---|---|
7 Alex Florance | Standard- | None | Unclassified | Surrey Borders RPC | GBR |
14 Oliver Bloomfield | Open- | None | Unclassified | - | GBR |
16 Ste Gough | Standard- | None | Unclassified | DRC | GBR |
22 Earl Williamson | Rimfire Open- | None | Unclassified | HTRPC | GBR |
26 Norman Humphries | Open- | Super Senior | Unclassified | AAA | GBR |
27 Andy Haines | Open- | Senior | A | HPC | GBR |
28 Gary Dyer | Open- | Super Senior | Unclassified | Basildon | GBR |
35 Steven Allery | Standard- | Senior | Unclassified | Basildon | GBR |
44 Lab-Kim Cheung | Rimfire Open- | None | A | - | GBR |
48 Paul Van Den Bosch | Rimfire Open- | Super Senior | Unclassified | BCR&PA | GBR |
49 Daniel A J Smerald | Open- | None | Unclassified | - | GBR |
51 Dominic Fung | Rimfire Open- | None | Unclassified | HTRPC | GBR |
Competitor | Division | Category | Classification | Club | Region |
---|---|---|---|---|---|
9 Chris Edwards | Open- | None | Unclassified | - | GBR |
15 Clive Taylor | Open- | Super Senior | Unclassified | Shield | GBR |
18 Greg Dixon-Smith | Open- | Senior | Unclassified | Worcester Norton Shooting Club | GBR |
19 Adam Webb | Open- | None | Unclassified | Headley Park Rifle Club | GBR |
23 Simon Jones | Open- | None | Unclassified | - | GBR |
29 Ian Lambert | Rimfire Open- | None | Unclassified | North Cotes Butts | GBR |
36 Matthew Lambert | Rimfire Open- | None | Unclassified | North Cotes Butts | GBR |
41 John Lane | Rimfire Open- | Super Senior | Unclassified | borders | GBR |
43 Oto Michalko | Open- | None | Unclassified | WNSC | GBR |