Teams

A team will have max 4 team members, the team result will be base on the best 3 team member results.

Team 1. RM Classic (Classic )

Team
Member
DIV CAT CLS REG SQ Membership
48. Sampo Mattila Classic- S U FIN 7 Accepted
72. Timo Turunen Classic- - U FIN 7 Accepted
132. Teemu Kaikkonen Classic+ - U FIN 6 Accepted
157. Pasi Petäjäjärvi Classic- - U FIN 7 Accepted

Team 2. TIPSC Standard (Standard )

Team
Member
DIV CAT CLS REG SQ Membership
6. Kari Asikainen Standard+ S U FIN 10 Accepted
98. Jani Kinnala Standard+ - U FIN 14 Accepted
188. Mika Kontulainen Standard+ - U FIN 14 Accepted

Team 3. VS-VA Shakkikerho (Revolver )

Team
Member
DIV CAT CLS REG SQ Membership
245. Jussi Niskanen Revolver- - U FIN 17 Accepted
249. Rami Viidanoja Revolver- - U FIN 17 Accepted

Team 4. SäSA Production (Production FIN)

Team
Member
DIV CAT CLS REG SQ Membership
33. Turkka Tengström Production- S U FIN 1 Accepted
39. Eetu Kuisma Production- - U FIN 1 Accepted
150. Rami Vuorinen Production- - U FIN 10 Accepted
242. Juho Seikola Production- S U FIN 1 Accepted

Team 5. KaPrA Production (Production )

Team
Member
DIV CAT CLS REG SQ Membership
14. Panu Rautiainen Production- - U FIN 8 Accepted
35. Pasi Niikkonen Production- - U FIN 4 Accepted
83. Joni Karjalainen Production- - U FIN 8 Accepted
120. Vesa Kaunisto Production- - U FIN 4 Accepted

Team 6. VS-VA Revolver 1 (Revolver )

Team
Member
DIV CAT CLS REG SQ Membership
179. Mauri Sevola Revolver+ - U FIN 17 Accepted
255. Kimmo Välivainio Revolver+ - U FIN 17 Accepted

Team 7. P-K IPSC Production (Production )

Team
Member
DIV CAT CLS REG SQ Membership
22. Joni Vartiainen Production- - U FIN 4 Accepted
43. Antti Tukiainen Production- - U FIN 3 Accepted
111. Petri Ikonen Production- - U FIN 4 Accepted
141. Arto Hietala Production- - U FIN 6 Accepted

Team 8. PorkkA produ1 (Production None FIN)

Team
Member
DIV CAT CLS REG SQ Membership
15. Niko Mentula Production- - U FIN 13 Accepted
31. Mika Kaarnalehto Production- - U FIN 13 Accepted
56. Lars Paersch Production- - U FIN 13 Accepted
66. Matti Lahtinen Production- - U FIN 13 Accepted

Team 9. VS-VA 1 (Production )

Team
Member
DIV CAT CLS REG SQ Membership
171. Jonas Lundvik Production- - A FIN 22 Accepted
189. Esa Blom Production- S U FIN 22 Accepted
231. Emily Blom Production- L U FIN 22 Accepted
280. Timo Paananen Production- - U FIN 23 Accepted

Team 10. KUAS Standard (Standard )

Team
Member
DIV CAT CLS REG SQ Membership
25. Henri Heimonen Standard+ - U FIN 3 Accepted
40. Timo Kellokoski Standard+ - U FIN 3 Accepted

Team 11. P-K IPSC Classic (Classic None )

Team
Member
DIV CAT CLS REG SQ Membership
60. Mika Lento Classic- - U FIN 6 Accepted
129. Mikko Asikainen Classic+ - U FIN 6 Accepted

Team 12. Porkka Optics (Production Optics )

Team
Member
DIV CAT CLS REG SQ Membership
41. Petteri Salo Production Optics- - U FIN 12 Accepted
92. Iiro Vanne Production Optics- - U FIN 7 Accepted
110. Antero Weijo Production Optics- - U FIN 7 Accepted
142. Jari Into Production Optics- S U FIN 12 Accepted

Team 13. Vs-Va Prod 2 (Production )

Team
Member
DIV CAT CLS REG SQ Membership
192. Hannu Maunula Production- SS U FIN 23 Accepted
230. Janne Vuorela Production- - U FIN 18 Accepted
237. Tomi Kivisaari Production- - U FIN 17 Accepted
247. Jani Heikkilä Production- - U FIN 18 Accepted

Team 14. Vs-Va Prod 3. (Production )

Team
Member
DIV CAT CLS REG SQ Membership
197. Pasi Lehtikevari Production- - U FIN 18 Accepted
241. Tuomo Murtomäki Production- - U FIN 17 Accepted
268. Esa Laine Production- S U FIN 17 Accepted
269. Hannu Saari Production- - U FIN 22 Accepted

Team 15. Rangemasters open (Open )

Team
Member
DIV CAT CLS REG SQ Membership
12. Markku Kemppainen Open+ - U FIN 7 Accepted
52. Juha Raudaskoski Open+ - U FIN 7 Accepted
148. Olli-Pekka Kerkelä Open- S U FIN 2 Accepted
274. Sami Kaistamaa Open+ - U FIN 15 Accepted

Team 16. HVA Production (Production None FIN)

Team
Member
DIV CAT CLS REG SQ Membership
90. Ismo Romppainen Production- - U FIN 9 Accepted
106. Juha Engberg Production- - B FIN 9 Accepted
145. Matti Loukkola Production- - U FIN 9 Accepted
146. Niklas Laurin Production- - U FIN 9 Accepted

Team 17. Shineld IPSC Shooting Team (POP Production) (Production FIN)

Team
Member
DIV CAT CLS REG SQ Membership
196. Antti Piri Production- - U FIN 21 Accepted
206. Jussi Salovaara Production- S U FIN 21 Accepted
212. Sami Ojanpää Production- - U FIN 21 Accepted
213. Kai Sillanpää Production- - U FIN 21 Accepted

Team 18. IPSCStore team PRODUCTION (Production EST)

Team
Member
DIV CAT CLS REG SQ Membership
89. Juri Kidjajev Production- - U EST 12 Accepted
124. Artjom Jevdokimov Production- - U EST 2 Accepted
135. Kert Kuuskla Production- - U EST - Accepted
225. Dmitri Eemann Production- - U EST 19 Accepted

Team 19. ALPHA team PRODUCTION (Production EST)

Team
Member
DIV CAT CLS REG SQ Membership
121. Rait Rutnik Production- - U EST 12 Accepted
220. Mihhail Koltsov Production- - U EST 19 Accepted
282. Juri Tretjakov Production- - U EST 19 Accepted

Team 20. IPSCStore team STANDARD (Standard EST)

Team
Member
DIV CAT CLS REG SQ Membership
119. Raul Õismaa Standard- - U EST 12 Accepted
128. Sergei Mihhailov Standard- - U EST - Accepted
131. Aleksandr Shavrin Standard+ - U EST 12 Accepted
224. Jana Eemann Standard- - U EST 19 Accepted

Team 21. ALPHA team STANDARD (Standard EST)

Team
Member
DIV CAT CLS REG SQ Membership
222. Deniss Zarubin Standard+ - U EST 19 Accepted
223. Aleksei Zarubin Standard+ - U EST 19 Accepted
276. Viktor Miina Standard- - U EST 1 Accepted

Team 22. TIPSC 'Mama Says I'm Special' Team Classic (Classic FIN)

Team
Member
DIV CAT CLS REG SQ Membership
28. Patrik Relander Classic- - U FIN 11 Accepted
53. Konsta Elomo Classic+ - U FIN 11 Accepted
100. Hannu Appelsiin Classic+ S U FIN 11 Accepted