Squads

0 competitors in main-match have not selected squad
0 competitors in pre-match have not selected squad Squadding is open for approved competitors.

squad 1. (16/17)

Early Saturday, late Sunday

#. First Last Club DIV REG CAT CLS
14 Jens Berentzen NOP Classic- NOR - U
17 Tore Haugli NOP Standard+ NOR - A
24 Egil Christoffer Bjorheim SSS Production- NOR - U
27 Lars Syversen HPS Standard+ NOR S M
32 Jan Stian Fiskerstrand NOP Production- NOR - C
49 Joakim Gulbrandsen BPK Production- NOR - U
70 Espen Sammerud ASK Production- NOR S U
74 Morten Bjerke OKTS Standard- NOR - U
98 Varg Aamo OKTS Production- NOR - U
99 Karl-Inge Hanssen LOP Production- NOR S C
122 Tony Østreng Tsigakis KSS Classic- NOR S B
123 Jarl-Edvind Edvardsen KSS Standard+ NOR - C
125 Tone Østreng Tsigakis KSS Classic- NOR L U
134 Kristian Lund SSS Production- NOR - U
192 Svein Heibø OKTS Open- NOR - U
193 Knut Heibø HPS Production- NOR - U

squad 2. (16/16)

Early Saturday, late Sunday

#. First Last Club DIV REG CAT CLS
6 Tomas Huseby ASK Production- NOR - C
7 Kim-Ove Ellingsen ASK Revolver- NOR - C
9 Ole Christian Rynning OKTS Open+ NOR - B
11 Jan Olav Stangeland ASK Standard- NOR - C
13 Håkon Myklebust OKTS Classic+ NOR - U
18 Eldar Lillevik OKTS Production- NOR - U
20 Eirin Kirknes ASK Standard+ NOR L C
25 Magnus Aasehaug SSL Standard+ NOR - U
36 Christopher Thorstensen SSL Open+ NOR - U
41 Svein Ivar Gjelstenli NOP Standard+ NOR S B
53 Anders Nerheim OKTS Open+ NOR - M
63 Lars Hjelmeseth SSL Production- NOR - U
82 Dariusz Kowalczyk OKTS Open+ NOR - A
85 Knut Harald Graven OKTS Production- NOR - C
86 Jan Fredrik Berggrav SSL Production- NOR - U
94 Nils Einar Eide OKTS Production- NOR - C

squad 3. (15/16)

Early Saturday, late Sunday

#. First Last Club DIV REG CAT CLS
16 Kian Spongsveen OKTS Production- NOR - U
19 Stian Unneland VSS Standard- NOR - U
28 Kenneth Kristiansen farris sportsskyttere Production- NOR - D
42 Kenneth Jordan NOP Standard- NOR S U
43 Terje Akselsen VSS Production- NOR - U
44 Snorre Øien VEPS Production- NOR S U
72 Gunnar Rolfseng TFS Production- NOR - U
73 Alexander Bull OKTS Open+ NOR - D
108 Christoffer Erichsen VSS Standard+ NOR - U
138 Karl Torkildsen TFS Standard+ NOR S C
159 Vidar Andreassen BSK Classic+ NOR - U
185 Terje Andersen LOP Production- NOR - B
186 Odd Strengenes HPS Production- NOR - U
188 Saara Nyman SSG Open+ FIN L A
195 Kim Stian Otterbekk VSS Production- NOR - U

squad 4. (15/16)

Early Saturday, late Sunday

#. First Last Club DIV REG CAT CLS
2 Rebecca Flugstad OKTS Production- NOR L B
26 Steinar Gulichsen Råde Pistollag Classic- NOR - U
29 Folke Myrvang NOP Production- NOR S A
34 Sverre Johan Enghaug Råde Pistollag Production- NOR - U
40 Frede Stenslie HPS Standard+ NOR - U
81 Lars Flugstad OKTS Production- NOR S B
106 Per Arild Gulichsen råde Pistollag Classic- NOR - U
109 Frans Ringnes Aubert OKTS Standard+ NOR - U
163 Espen S Fiskebeck NOP Production- NOR - U
164 Magnus von Brömsen SSF Open+ SWE S B
165 Frode Mølland KSS Classic- NOR - U
167 Jan Kaare Wickstrøm VEPS Open+ NOR - U
175 Eirik Johannes Larsen TFS Standard- NOR - U
189 Hans Petter Lie BPK Classic- NOR S U
191 tom solberg bpk Classic- NOR S B

squad 5. (16/16)

Late Saturday, early Sunday

#. First Last Club DIV REG CAT CLS
8 Are Thobias Tysnes NOP Production- NOR - U
23 Sveinung Hegna NPK Standard- NOR - C
33 Andreas Snobl Råde Pistollag Production- NOR - U
37 Øystein Tørre NPK Standard- NOR - U
38 Jon Andersson Uppsala DS Production- SWE - U
77 Ricardo Soler SSK Standard- SWE - U
79 Fredrik Johansson Uppsala DS Production- SWE - U
84 Petter Kjekshus BSK Standard- NOR - U
105 Luis Soler SSK Production- SWE - U
111 lars-tony skoog spsk Open+ SWE - U
112 Jens Söderlund Sandvikens IPSC Open+ SWE S U
124 Ingunn Edvardsen KSS Standard- NOR L U
127 Peter Kastell Torups Pistolklubb Standard+ SWE - U
136 Andre Jensen NPK/NPS Open- NOR - U
180 Marcus Keife Rosersberg Standard+ SWE - C
187 Jerry Vesterlund RPS Standard- SWE - U

squad 6. (15/17)

Late Saturday, early Sunday

#. First Last Club DIV REG CAT CLS
35 Bjørn Johnny Kvalen NVS Open+ NOR - U
51 Are Skotnes KDS Standard+ NOR - U
55 Frode Viken KDS Standard- NOR - U
59 Robert Arne Kjøde NVS Production- NOR - U
60 Vegard Natvik NVS Production- NOR - C
67 Per Jakobsen RPK Open+ NOR - U
69 Asle K Ellingsgård KDS Production- NOR - U
88 Joacim Moen Volle NVS Production- NOR - C
91 Frank Nykrem NVS Open+ NOR - B
95 Bjørn-Tore Øvstedal NVS Production- NOR - U
96 Kaare Magnus Kalvik Trondheim Feltskyttere Open+ NOR S U
162 Bård Ulstein NVS Production- NOR - U
166 Jan Roger Kallmyr KDS Production- NOR - U
181 Trond Sørhøy TFS Production- NOR - U
194 Svein-Åge Slettebakken RPK Standard- NOR - C

squad 7. (15/16)

Late Saturday, early Sunday

#. First Last Club DIV REG CAT CLS
15 Patrik Fritzson GPIF Standard+ SWE S U
31 Mikael Floberg Kullens PK Production- SWE - U
48 Jonas Forslund SSF Standard+ SWE - U
54 Svein Wormdal HPS Classic- NOR - U
56 Gerry Dahlgren Caliber 44 SKF Production- SWE SS U
64 Ted Åhlenius SPSF Production- SWE - U
65 Daniel Denwood Kullens PK Standard+ SWE - U
78 Dorothea Denwood Kullens PK Production- SWE L U
80 Peter Eliasson UPSF Production- SWE - U
90 Edith Gustavsson UPSF Production- SWE L U
102 Allan Bergman Borås Pistolskyttar Production- SWE - U
110 Robert Börjesson GPIF Production- SWE - U
117 Magnus Abelsson VSD Production- SWE - U
137 Tommy Pettersen KSS Open+ NOR - U
168 Niclas Dal SPSF Standard- SWE S U

squad 8. (17/17)

Late Saturday, early Sunday

#. First Last Club DIV REG CAT CLS
10 Henrik Lerfeldt SSIN Open+ DNK S M
45 Roar Hop RPK Open+ NOR - U
50 Andreas Arvebrink Växjö Pk Open+ SWE - U
57 John Einar Skontoft KDS Standard- NOR - U
62 Erik von Konow GDS Production- SWE - U
66 Andreas Johansson GDS Production- SWE - U
68 Anders Endal TFS Standard+ NOR - U
75 Daniel Lilienberg GDS Open+ SWE - U
76 Kim-André Berntzen RPK Classic- NOR - U
89 Erik Stjernlöf GDS Open+ SWE - U
101 Mats Salomonsson Växjö PK Revolver+ SWE - U
103 Tobias Henriksson Växjö PK Open+ SWE - U
121 Cecilia Lindberg GPIF Production- SWE L U
161 Per Munk SSIN Production- DNK - U
171 Jonas Winberg UPSF Standard+ SWE - U
177 Henrik Laursen SSIN Standard- DNK - U
178 Heinz Johansson ECDS-East Coast Dynamic Shooters Open+ SWE S U

squad 9. (26/30)

Prematch Wednesday and Thursday evenings

#. First Last Club DIV REG CAT CLS
1 Roger Johansen MPK Open+ NOR SS A
87 Harald Feragen MPK Open- NOR - U
100 Øivind Johnsen MPK Open+ NOR S B
107 Ben Øye TOP-DSS Standard+ NOR - C
113 Jostein Berntsen MPK Open+ NOR - U
116 Gunnar Lie Sandbæk MPK Production- NOR - U
120 Kristoffer Sundet Rådepistollag Production- NOR - U
130 Eric Martinez MPK Open+ NOR - U
135 Tor Erik Mikalsen MPK Production- NOR - U
139 Geir Kvam TOP-DSS Production- NOR - U
145 Kjell Idar Logan MPK Production- NOR - U
146 Tatiana Logan MPK Production- NOR L U
147 Rino olsen MPK Open+ NOR - U
148 Rune Vikeby SSL Classic- NOR S U
149 Carl Alfred Bakker Råde Pistollag Production- NOR - U
150 Willy Larsen råde pistollag Production- NOR - U
152 Ole Morten Røed MPK Production- NOR - U
156 André Holt MPK Production- NOR - U
158 Einar Johan Holst MPK Open- NOR SS U
172 Jon Regbo OKTS Production- NOR - B
174 Bjørn Lindblad MPK Standard- NOR S B
176 Terje Finsrud MPK Open+ NOR - U
179 Lars Aker MPK Production- NOR - U
182 Martin Hansen MPK Standard- NOR - U
183 Trym Christensen Moss Pistol Klubb Production- NOR - U
184 Einar Bakke OKTS Production- NOR - U

squad 10. (16/30)

Prematch Friday, whole day

#. First Last Club DIV REG CAT CLS
4 Rune Arnesen SSL Classic- NOR - U
12 Alexander Gogstad. Larsen FSS Standard- NOR - U
71 Roy Thorud NOP Production- NOR S B
114 Bjørn R. Martinussen OKTS Standard- NOR - C
115 Eindride Stien OKTS Classic- NOR S U
118 Per Vangsnes SSL Open+ NOR SS U
126 Richard Solberg MPK Open+ NOR - U
131 Anders Gunbjornsen RPK Classic- NOR SS C
132 Simen Amundsen LOP Production- NOR - U
133 Morten Klov SSL Classic- NOR S U
141 Kjell-Harry Edvardsen RPK Open+ NOR - U
144 Arne Johan Holst Farrissportskyttere Production- NOR - C
151 Eystein Leren NOP Production- NOR - U
155 Terje Hyttebakk MPK Production- NOR S U
157 Lars Lien OKTS Standard+ NOR - U
173 Mark Weisinger CPS Classic- DNK S U