Squads

Squadding opens for approved competitors on June 12, 2020, 1 a.m., and closes June 26, 2020, 4 p.m.. 0 competitors in main-match have not selected squad
11 competitors in pre-match have not selected squad

Squad 1

#Registered
9
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
22 Eetu Kuisma
Club
SäSA
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
SäSA
Division
Mini Rifle Open
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
SäSA
Division
Mini Rifle Open
Category
Junior
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
PorkkA
Division
Mini Rifle Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
55 Rami Sampalahti
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
TIPSC
Division
Mini Rifle Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
74 Hannu Appelsiin
Club
TIPSC
Division
Mini Rifle Open
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
117 Antti Laine
Club
ATCS
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
122 Jyrki Savinko
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 2

#Registered
10
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
19 Jari Sievänen
Club
RSA
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
28 Jorma Rissanen
Club
KUAS
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
65 Mikko Purhonen
Club
RSA
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
70 Matti Lahtinen
Club
PAS
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
C
Region
FIN
103 Tapio Laaksonen
Club
RSA
Division
Mini Rifle Open
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
105 Rauli Granberg
Club
RSA
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
106 Henri Santahuhta
Club
Satakunnan ampujat
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
121 Simo Heikkilä
Club
Rauman seudun reserviläiset
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
RSA
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
128 Mona Nordberg
Club
RSA
Division
Mini Rifle Open
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 3

#Registered
10
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Club
MIkkelin Ampujat ry
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
Mikkelin Ampujat Ry
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
45 Jarkko Laukia
Club
Keusa
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
59 Tomi Viitanen
Club
KSA
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
P-KIPSC
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
Rassi
Division
Mini Rifle Open
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
68 Vesa Vilhula
Club
ATCS
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
73 Mikko Neuvonen
Club
Mikkelin Ampujat
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
78 Tomi Miettinen
Club
Juvan Ampujat
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
123 ilkka siitonen
Club
Lasa
Division
Mini Rifle Standard
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 5

#Registered
10
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
7 Max Käär
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
29 Tommi Elg
Club
Heia
Division
Mini Rifle Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
38 Vesa Pennanen
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
53 Aleksi Mannila
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
76 Sami Miettinen
Club
HVA
Division
Mini Rifle Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
HVA
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
81 antti aapro
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Division
Mini Rifle Open
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 7

#Registered
10
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Club
LaSa
Division
Mini Rifle Open
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
11 Nina Bergström
Club
VS-VA
Division
Mini Rifle Open
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
12 Esa Laine
Club
VS-VA
Division
Mini Rifle Open
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
VS-VA
Division
Mini Rifle Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
14 Tomi Kivisaari
Club
VS-VA
Division
Mini Rifle Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
61 Olli Salovaara
Club
HVA
Division
Mini Rifle Open
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
62 Jussi Salovaara
Club
PoP
Division
Mini Rifle Open
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
63 Antti Urmas
Club
Pohjanmaa Practical
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
VS-VA
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
VS-VA
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 8

#Registered
10
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Club
VirtA
Division
Mini Rifle Open
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
Pop
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
Pop
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
18 Juha Dahlman
Club
KSA / ÄäRes
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
32 Mika Leinonen
Club
KUAS
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
44 Antti Seppänen
Club
KUAS
Division
Mini Rifle Open
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
46 Sami Halonen
Club
KUAS
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
47 jani granqvist
Club
Kuas
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
50 Timo Kellokoski
Club
KUAS
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
54 Timo Rantonen
Club
KUAS
Division
Mini Rifle Open
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 9

#Registered
5
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Club
VirtA / JSRes
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
15 Ville Kinnunen
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
Hva Ry
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
134 Aki Koskinen
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
135 Kaj Forss
Club
PorkkA
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 10

#Registered
0
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
No competitors are registered for this squad

Squad 11

#Registered
7
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
72 Heikki Juhola
Club
HVA Ry
Division
Mini Rifle Open
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
77 Jonas Nordfors
Club
Hva
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
86 Hannu Napari
Club
HVA
Division
Mini Rifle Open
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
87 Ville Liski
Club
HVA
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
88 Omar Bedretdin
Club
HVA
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
HVA
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
129 Tero Hokkanen
Division
Mini Rifle Standard
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 13

#Registered
10
#Max
10
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
PM squad
8 Marko Laine
Club
NoSA
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
39 Jari Lavapuro
Club
NoSA
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
NoSA
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
52 Jarno Manninen
Club
NoSa
Division
Mini Rifle Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
57 Wille Kuutti
Club
NoSA
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
58 Jan Aarnimetsä
Club
NoSA
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
95 Matti Nurminen
Club
NoSA
Division
Mini Rifle Open
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
97 Esa Lahtinen
Division
Mini Rifle Open
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
118 Petteri Henttu
Club
NoSA
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
127 Tero Malinen
Club
NoSA
Division
Mini Rifle Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 14

#Registered
9
#Max
10
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
PM squad
31 Mikael Ekberg
Club
Porkka
Division
Mini Rifle Standard
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
75 Tero Raitanen
Club
PorkkA
Division
Mini Rifle Open
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
79 Jaakko Hyvätti
Division
Mini Rifle Open
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
83 Tony Pasanen
Club
PorkkA
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
90 Niklas Lindberg
Club
PorkkA
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
94 Kalle Tuulos
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
110 Jarkko Kaasinen
Club
Porkka
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
112 Kari Laaksonen
Club
PORKKA
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
PorkkA
Division
Mini Rifle Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 15

#Registered
9
#Max
10
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
PM squad
Club
NoSA
Division
Mini Rifle Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
21 Juha Toivola
Club
HyMAS
Division
Mini Rifle Open
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
25 Jussi Lehto
Division
Mini Rifle Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
69 Kari Jaatinen
Club
RASSI
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Division
Mini Rifle Open
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
98 Sergei Markozov
Club
SSG
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
99 Riku Kalinen
Club
PAS
Division
Mini Rifle Open
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
130 Lilian Leetsi
Club
NoSa
Division
Mini Rifle Open
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
133 Sigrid Sinnep
Club
-
Division
Mini Rifle Open
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
EST

Squad 16

#Registered
7
#Max
10
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
PM squad
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
35 Tea Holm
Division
Mini Rifle Open
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
SSG
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
60 Tomi Nieminen
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
92 Hannu Salin
Club
HVA
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
104 Juha Utriainen
Club
TA
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
107 Jaakko Havola
Club
PorkkA
Division
Mini Rifle Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN