Squads

Squadding opens for approved competitors on March 13, 2021, 11 a.m., and closes March 22, 2021, noon. 0 competitors have not selected squad

Squad 1

#Registered
16
#Max
15
Registration
anyone
Information
---
Comment
13 Kim Frederiksen
Club
DSF / CPS & HSI
Division
Classic-
Category
Super Senior
Classification
-
Region
DNK
16 Anders Urban
Division
Production-
Category
None
Classification
-
Region
DNK
17 Michael Randrup
Division
Production Optics Light-
Category
None
Classification
-
Region
DNK
27 Jan Bodé
Club
SSIN / CPS
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
-
Region
DNK
28 Kent Holm
Club
SSIN
Division
Standard-
Category
Super Senior
Classification
-
Region
DNK
30 Max Larsen
Club
Nyk.Sj/SSIN
Division
Standard+
Category
None
Classification
-
Region
DNK
43 Kenneth Kleist
Club
SAS
Division
Production-
Category
None
Classification
-
Region
DNK
Club
PI København
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DNK
48 Lars Petersen
Club
Nyk. Sj.
Division
Standard+
Category
None
Classification
-
Region
DNK
51 Rasmus Wordolff
Division
Production Optics Light-
Category
None
Classification
-
Region
DNK
52 Karsten Erfort
Division
Production-
Category
None
Classification
-
Region
DNK
61 Michel Zohar
Club
ASF
Division
Production-
Category
None
Classification
-
Region
DNK
68 Camilla Just
Club
SAS/Hjv. Dist IX
Division
Production-
Category
Lady
Classification
-
Region
DNK
80 Jacob Larsen
Club
SSIN
Division
Production Optics Light-
Category
None
Classification
-
Region
DNK
Club
SSIN
Division
Production-
Category
Lady
Classification
-
Region
DNK
Club
-
Division
Production-
Category
Senior
Classification
-
Region
USA

Squad 2

#Registered
14
#Max
15
Registration
anyone
Information
---
Comment
6 Hans Larsen
Club
Aalborg skyttekres
Division
Standard+
Category
None
Classification
-
Region
DNK
32 Mikkel Schulz
Club
SSIN
Division
Production-
Category
None
Classification
-
Region
DNK
53 Hans J Holbek
Club
Kjøbenhavns Skytteforening/ CPS
Division
Production Optics-
Category
Senior
Classification
-
Region
DNK
64 Henrik Laursen
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
69 Bobby Dizon
Club
CPS
Division
Open-
Category
Super Senior
Classification
-
Region
DNK
Club
Asminderød skytteforening
Division
Production-
Category
Senior
Classification
-
Region
DNK
Club
-
Division
Production-
Category
Junior
Classification
-
Region
DNK
85 Bekir Gölcük
Club
Taasrupskytteforening
Division
Production-
Category
None
Classification
-
Region
DNK
95 Ole Victor
Club
CPS / Nybro PK
Division
Production-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
103 Jens Mathiesen
Club
Lunde SG&I
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
-
Region
DNK
105 Carsten Husman
Club
Lunde S.G&I
Division
Standard-
Category
None
Classification
-
Region
DNK
106 Stevan Klausen
Club
Skanderborg Stilling
Division
Standard-
Category
None
Classification
-
Region
DNK
108 Benny Pedersen
Club
Esbjerg skyttekreds
Division
Production-
Category
None
Classification
-
Region
DNK
110 Micki Palmann
Club
-
Division
Standard-
Category
None
Classification
-
Region
DNK

Squad 3

#Registered
14
#Max
15
Registration
anyone
Information
---
Comment
Club
SSIN
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
-
Region
DNK
Club
FSF - Farum
Division
Production-
Category
None
Classification
-
Region
DNK
57 Rasmus Munch
Club
LGI
Division
Standard-
Category
None
Classification
-
Region
DNK
58 Erik Bech
Club
PI København
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DNK
60 Tim Iversen
Club
SSF /SSIN
Division
Standard-
Category
None
Classification
-
Region
DNK
Club
SSIN/Tingstedets Sportsskytteforening
Division
Open+
Category
Senior
Classification
-
Region
DNK
Club
SSIN
Division
Open+
Category
Super Senior
Classification
-
Region
DNK
Club
Cps
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
-
Region
DNK
92 Morten Ziersen
Club
SSIN
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
-
Region
DNK
97 Pia Nordquist
Division
Classic-
Category
None
Classification
-
Region
SWE
98 Håkan Spuhr
Division
Standard-
Category
None
Classification
-
Region
SWE
101 Ayram Shine
Club
SAS skytteklub
Division
Production-
Category
Lady
Classification
-
Region
DNK
109 Torben Lilholm
Club
-
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
-
Region
DNK
112 Ferdi Erkul
Club
-
Division
Production-
Category
None
Classification
-
Region
DNK

Squad 4

#Registered
14
#Max
15
Registration
anyone
Information
---
Comment
4 Kim Wiencken
Club
SSIN
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
-
Region
DNK
Club
SSIN
Division
Standard-
Category
None
Classification
-
Region
DNK
15 søren larsen
Club
SSIN
Division
Production Optics-
Category
Senior
Classification
-
Region
DNK
Club
KS
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
-
Region
DNK
Club
SSIN
Division
Standard-
Category
None
Classification
-
Region
DNK
26 Perry Larsen
Club
SSIN
Division
Open+
Category
Senior
Classification
-
Region
DNK
Club
SSIN
Division
Standard-
Category
None
Classification
-
Region
DNK
75 Mohammed Jafer
Club
Cps
Division
Production-
Category
None
Classification
-
Region
DNK
76 Steen Bagger
Club
SSIN
Division
Standard-
Category
Super Senior
Classification
-
Region
DNK
Club
SSIN
Division
Standard-
Category
None
Classification
-
Region
DNK
82 Issam Jafer
Club
Cps
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
Cps SAS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
88 Johan Mastrell
Club
SSIN
Division
Production Optics-
Category
Senior
Classification
-
Region
DNK
Club
Copenhagen Dynamic Shooters
Division
Production-
Category
Super Senior
Classification
-
Region
DNK

Squad 5

#Registered
16
#Max
16
Registration
anyone
Information
---
Comment
1 Michael Low
Club
SSIN
Division
Revolver-
Category
Senior
Classification
-
Region
DNK
Club
SSIN
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
-
Division
Standard-
Category
Super Senior
Classification
-
Region
DNK
Club
-
Division
Production-
Category
None
Classification
-
Region
DNK
25 Amjad Ali
Club
SAS/SSIN
Division
Production-
Category
None
Classification
-
Region
DNK
Club
SSIN/CPS
Division
Production-
Category
None
Classification
-
Region
DNK
33 Bjørn Severin
Club
SSIN / SAS
Division
Standard-
Category
None
Classification
-
Region
DNK
Club
SSIN/CPS/PI
Division
Production-
Category
Lady
Classification
-
Region
DNK
35 Pavel Ibenforth
Club
SSIN
Division
Production-
Category
None
Classification
-
Region
DNK
Club
SSIN/Akademisk Sktf
Division
Open+
Category
None
Classification
-
Region
DNK
Club
SKL
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
-
Region
DNK
54 Selcuk Kahraman
Club
CPS
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
-
Region
DNK
55 Runi Skoubjerg
Club
SAS/SSIN
Division
Standard-
Category
None
Classification
-
Region
FRO
56 Akif Erciyas
Club
SSIN/SAS/CPS
Division
Standard-
Category
None
Classification
-
Region
DNK
Club
SSIN
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
-
Region
DNK
111 Thomas Mikkelsen
Club
-
Division
Standard-
Category
None
Classification
-
Region
DNK

Squad 6

#Registered
14
#Max
15
Registration
anyone
Information
---
Comment
Club
SSIN
Division
Production Optics Light-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DNK
10 Lasse Poulsen
Club
DSF/CPS
Division
Standard-
Category
None
Classification
-
Region
DNK
Club
Ssin
Division
Open+
Category
None
Classification
-
Region
DNK
20 Peter Herstad
Club
SSIN/HSF-FALCON
Division
Open+
Category
None
Classification
-
Region
DNK
Club
SSIN
Division
Open+
Category
Senior
Classification
-
Region
DNK
Club
SSIN
Division
Open+
Category
Senior
Classification
-
Region
DNK
36 Mie Poulsen
Club
DSF / CPS
Division
Classic-
Category
Lady
Classification
-
Region
DNK
37 Anders Egeskov
Club
Ssin
Division
Open-
Category
None
Classification
-
Region
DNK
40 Flemming Hansen
Club
SSIN
Division
Open+
Category
Senior
Classification
-
Region
DNK
Club
Lunde skytteforening
Division
Open-
Category
None
Classification
-
Region
DNK
46 Jess Lund
Club
SSIN
Division
Open+
Category
None
Classification
-
Region
DNK
50 Dannie Høg
Club
SSIN
Division
Production-
Category
None
Classification
-
Region
DNK
73 Tobias Mejborn
Club
SSIN/KMP
Division
Open+
Category
None
Classification
-
Region
DNK
93 Lars Bugge
Club
SSIN / BSI
Division
Production-
Category
Senior
Classification
-
Region
DNK

Squad 7

#Registered
19
#Max
16
Registration
anyone
Information
---
Comment
9 Lars Olesen
Club
Aalborg Skyttekreds
Division
Classic-
Category
Senior
Classification
-
Region
DNK
11 Henrik Lerfeldt
Club
-
Division
Open+
Category
Senior
Classification
-
Region
DNK
12 Niels Eriksen
Club
SSIN
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
-
Region
DNK
Club
SSIN
Division
Production-
Category
None
Classification
-
Region
DNK
44 Lars Hagemann
Club
Nordic shooting Academy
Division
Production Optics-
Category
Senior
Classification
-
Region
DNK
62 Blago Ivkovic
Club
SSIN
Division
Standard-
Category
None
Classification
-
Region
DNK
63 Claus Stahnke
Club
SSIN
Division
Open+
Category
Senior
Classification
-
Region
DNK
Club
Ssin
Division
Open+
Category
None
Classification
-
Region
DNK
Club
CPS
Division
Production-
Category
None
Classification
-
Region
DNK
Club
Slagelse Skytteforening
Division
Production-
Category
Super Junior
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
Slagelse Skytteforening
Division
Production Optics Light-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
CPS
Division
Production-
Category
Junior
Classification
Unclassified
Region
DNK
99 Allan Herloev
Club
Vigersted Skytteforening
Division
Standard-
Category
None
Classification
-
Region
DNK
100 Ulrik Saxhøj
Club
SSIN
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
-
Region
DNK
Club
-
Division
Production-
Category
None
Classification
-
Region
LTU
107 Mia Bøgedal
Club
-
Division
Production-
Category
None
Classification
-
Region
DNK
Club
-
Division
Production-
Category
Junior
Classification
-
Region
USA
Club
-
Division
Production-
Category
None
Classification
-
Region
USA
Club
-
Division
Production Optics Light-
Category
None
Classification
-
Region
USA