Squads

Squadding opens for approved competitors on April 1, 2021, 10 a.m., and closes April 21, 2021, 10 a.m.. 0 competitors in main-match have not selected squad
0 competitors in pre-match have not selected squad

Squad 1

#Registered
10
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
18 Jari Sievänen
Club
RSA
Division
Revolver+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
31 Mika Pallari
Club
RSA
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
38 Tapani Niemi
Club
VirtA
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
48 Tapio Laaksonen
Club
RSA
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
117 Rauli Granberg
Club
RSA
Division
Production Optics Light-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
119 Henri Santahuhta
Club
Rsa
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
177 Timo Kellokoski
Club
KUAS
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
188 Jouni Yläjärvi
Club
VirtA
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 2

#Registered
10
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
11 Juha Vainio
Club
KSA
Division
Revolver-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
34 Petri Papponen
Club
KSA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
51 Sami Pesonen
Club
LaSA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
60 Niko Niininen
Club
Ksa
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
78 Ville Broman
Club
LaSa
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
79 Jouni Huviranta
Club
Ksa
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
104 Janne Syrjänen
Club
HaPA
Division
Production Optics Light-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
115 Kimmo Seppänen
Club
KSA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
131 Panu Rautiainen
Club
KaPrA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
162 Ilkka Kervinen
Division
Production-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 3

#Registered
10
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
15 Timo Jetsonen
Club
KouMas
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
Jury
Division
Standard-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
64 Mikko Suoninen
Club
LaSa
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
65 Pasi Pennanen
Club
LaSa
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
76 Saara Nyman
Division
Open+
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
80 Niko Liimatta
Club
LaSA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
85 Harri Hellgren
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
86 Teresa Hellgren
Division
Production-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
98 Mikael Toivonen
Club
SSG
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
99 Timo Suikki
Club
LaSa
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 4

#Registered
10
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
6 Jarkko Halkio
Club
SäSA
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
23 Patrik Relander
Club
TIPSC
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
24 Konsta Elomo
Club
Tipsc
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
26 Pentti Vainio
Club
KSA
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
28 Jussi Salovaara
Club
PoP
Division
Production Optics-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
49 Jani Kinnala
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
TIPSC
Division
Standard+
Category
None
Classification
Master
Region
FIN
Club
TIPSC
Division
Standard-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
Pohjanmaa practical
Division
Production-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
130 Kari Mäki
Club
PoP
Division
Revolver-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 5

#Registered
10
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
1 Iiro Vanne
Club
PSPA
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
12 Jani Kössi
Club
TIPSC
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
TIPSC
Division
Revolver-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
33 Jouko Laine
Division
Revolver-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
36 Juho Vainio
Club
TIPSC
Division
Standard-
Category
None
Classification
A
Region
FIN
39 Antti Tukiainen
Club
P-K IPSC
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
44 Mikko Helminen
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
81 Samuel Tiili
Club
P-K IPSC
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
116 Reino Lujan
Club
Tipsc
Division
Production Optics Light-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 6

#Registered
10
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
2 Juho Hietala
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
10 Antto Niemonen
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
13 Tero Lounatjoki
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
14 Anssi Niemi
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
20 Hannu Mäkelä
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
25 Timo Auhtola
Club
KSA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
27 Jari Lokasaari
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
102 Artur Haapaniemi
Club
Koua
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
185 Joose Peltoniemi
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 7

#Registered
10
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
KSA
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
22 Timo Turunen
Club
Rangemasters
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
42 Reetta Paavola
Club
RM
Division
Standard-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
Range Masters Ry
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
RM
Division
Classic+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
57 Sampo Mattila
Club
RM
Division
Classic-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
61 Ilkka Holappa
Club
RM/ORUK
Division
Production Optics-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
88 Mika Honkonen
Club
Range Masters
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
105 Pasi Niikkonen
Club
KaPra
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 8

#Registered
9
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Club
Rangemasters
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
40 Jaakko Isomaa
Club
Lakeuden Somottajat ry
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
45 Tuomas Tuikkala
Club
NoSA
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
Lakeuden Somottajat LASO
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
P-K IPSC
Division
Open+
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
63 Eero Peltokoski
Club
Range Masters
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
103 Valter Fagerholm
Club
JSF
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
111 Arto Hautala
Club
Lakeuden Somottajat
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
128 Anssi Kontturi
Club
P-K IPSC
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 9

#Registered
8
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
16 Teemu Sormunen
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
32 Mikko Hietanen
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
43 Kalle Halinen
Club
ATCS
Division
Production Optics Light-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
52 Lauri Hietanen
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
92 Petri Laitinen
Club
ATCS
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
95 Antti Laine
Club
ATC Shooters Ry
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
145 Mika Tapanainen
Club
JSF
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
154 Juha Engberg
Division
Production-
Category
None
Classification
A
Region
FIN

Squad 10

#Registered
7
#Max
7
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Pre-match (Start from Stage 1)
133 Tobias Bonn
Club
ÅSSF IPSC, Ålands sportskytteförening
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
ALA
135 John Lindholm
Club
ÅSSF
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
VSVA
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
Division
Production Optics-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
151 Kimmo Malmborg
Division
Production Optics-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
152 Harri Wulff
Club
PorkkA
Division
Production-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
175 Sebastian Slotte
Club
vsva
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 11

#Registered
6
#Max
7
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Pre-match (Start from Stage 2)
41 Markku Pätsi
Club
VS-VA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
59 Jaska Pätsi
Club
VS-VA
Division
Production-
Category
Junior
Classification
Unclassified
Region
FIN
67 Sanni Pätsi
Club
VS-VA
Division
Production Optics-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
161 Antti Kuusisaari
Club
PoP
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
172 Matti Mikkola
Club
VS-VA
Division
Production-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
182 Eetu Pohjoisaho
Club
VS-VA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 12

#Registered
7
#Max
7
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Pre-match (Start from Stage 3)
Club
VS-VA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
58 Jonas Åberg
Club
VS-VA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
87 jerry carp
Club
Vs-va
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
108 Hannu Maunula
Club
VS-VA
Division
Production-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
113 Jani Heikkilä
Club
Vs-va
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
114 Pasi Lehtikevari
Club
VS-VA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
168 Timo Lehtikevari
Club
HVA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 13

#Registered
7
#Max
7
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Pre-match (Start from Stage 4)
74 Nina Bergström
Club
VS-VA
Division
Production Optics-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
134 Mona Nordberg
Club
RSA
Division
Standard-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
144 Toni Lehtinen
Club
RSA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
147 Ville Setälä
Club
Satakunnan ampujat
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
164 Tomi Kivisaari
Club
VS-VA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
169 Jyrki Ruutiainen
Club
VS-VA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
171 Stefan Holm
Club
VS-VA
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 14

#Registered
8
#Max
8
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Pre-match (Start from Stage 5)
50 Janne Vuorela
Club
VS-VA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
72 Esa Blom
Club
vs-va
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Master
Region
FIN
82 Aki Pakka
Club
VS-VA
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
127 Emily Blom
Club
vs-va
Division
Production-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
132 Jouni Hynninen
Club
Pas
Division
Production Optics Light-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
155 Mikko Koski
Club
VSVA
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
170 Janne Rauhanen
Club
KouMAS
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
190 Sami Korvajärvi
Club
Vaasan reserviläiset
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 15

#Registered
7
#Max
7
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Pre-match (Start from Stage 6)
Club
Vs-Va
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
110 Esa Laine
Club
VS-VA
Division
Production Optics-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
140 Aleksei Gurkalov
Club
Torsa
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
148 Lauri Ottela
Club
POP
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
153 Antti Piri
Club
Pohjanmaa Practical
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
158 Pasi Mäkelä
Club
Pohjanmaa Practical
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
184 Kai Sillanpää
Club
PoP
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 16

#Registered
7
#Max
7
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Pre-match (Start from Stage 7)
Club
Vs-Va
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
120 Jussi Niskanen
Club
VS-VA
Division
Revolver-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
126 Andreas Nordmyr
Club
VS-VA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
129 Jonas Lundvik
Club
VS-VA
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
136 Thomas Nummelin
Club
VS-VA
Division
Open+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
167 vesa kosola
Club
vs-va
Division
Open+
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
189 Erik Svels
Club
-
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 17

#Registered
5
#Max
7
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Pre-match (Start from Stage 8)
Division
Production Optics Light-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
112 Petri Valonen
Club
-
Division
Production Optics-
Category
Senior
Classification
A
Region
FIN
125 Jyrki Mäkelä
Club
vsva
Division
Production Optics-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
173 Jani Tornikoski
Club
VS-VA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
181 Jari Filla
Club
Vs va
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 18

#Registered
6
#Max
7
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Pre-match (Start from Stage 9)
150 Vesa Kaunisto
Club
KaPra
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
163 Kimmo Erola
Club
RSA
Division
Production Optics Light-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
VS-VA
Division
Revolver+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
174 Sven Lindberg
Club
Vsva
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
179 Casimir Nurminen
Club
Vsva
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
183 Jusa Niskanen
Club
KAPRA
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN