Squads

Squadding opens for approved competitors on Jan. 24, 2021, 8 a.m., and closes Feb. 7, 2021, 5 a.m.. 0 competitors in main-match have not selected squad
0 competitors in pre-match have not selected squad

Squad 1

#Registered
9
#Max
9
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Aloitus stagelta 1.
Club
HaPA
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
8 Mika Leinonen
Club
KUAS
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
KUAS
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
23 Sami Pesonen
Club
LaSA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
24 Max Lagerstedt
Club
LaSa
Division
Production Optics-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
27 Mikko Huttunen
Club
LaSa
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
66 Pasi Pennanen
Club
LaSa
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
103 Esa Blom
Club
vs-va
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
119 Aki Pakka
Club
VS-VA
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 2

#Registered
8
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Aloitus stagelta 2.
Club
HaPa
Division
Open+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
45 Mika Riste
Division
Pistol Caliber Carbine-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
69 Mikko Suoninen
Club
LaSa
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
PAS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
KUAS
Division
Standard-
Category
None
Classification
D
Region
FIN
Club
Lievestuoree ampujat
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
117 Jere Mustonen
Club
KSA
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
137 Mikael Toivonen
Club
SSG
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 3

#Registered
9
#Max
9
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Aloitus stageilta 3.-4.
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
KUAS
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
13 Mikko Helminen
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
19 Jarkko Tuovinen
Club
KUAS
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
34 Markus Nybonn
Division
Pistol Caliber Carbine-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
MIkkelin Ampujat ry
Division
Pistol Caliber Carbine-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
97 Mikko Neuvonen
Club
Mikkelin Ampujat
Division
Pistol Caliber Carbine-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
100 Petri Laitinen
Club
ATCS
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 5

#Registered
8
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Aloitus stagelta 5.
9 Jouko Laine
Division
Pistol Caliber Carbine-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
14 Reino Lujan
Club
Tipsc
Division
Pistol Caliber Carbine-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
17 Teemu Makkonen
Club
Helsingin Varuskunnan ampujat Ry
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
22 Esa Jalonen
Club
HVA
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
35 Patrik Relander
Club
TIPSC
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
123 Antti Saar
Club
TIPSC
Division
Pistol Caliber Carbine-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
126 Kai Turunen
Division
Production Optics-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
127 Henri Turunen
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 6

#Registered
8
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Aloitus stagelta 6.
12 Sami Hautamäki
Club
Pohjanmaa Practical
Division
Pistol Caliber Carbine-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
18 Anne Hautamäki
Club
Pohjanmaa Practical
Division
Pistol Caliber Carbine-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
67 Sampo Mattila
Club
RM
Division
Open+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
68 Reetta Paavola
Club
RM
Division
Standard-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
101 Tomi Miettinen
Club
Juvan Ampujat
Division
Pistol Caliber Carbine-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
111 Lauri Nousiainen
Club
P-KIPSC
Division
Pistol Caliber Carbine-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
112 Ilkka Holappa
Club
RM/ORUK
Division
Pistol Caliber Carbine-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
115 Anssi Kontturi
Club
P-K IPSC
Division
Pistol Caliber Carbine-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 7

#Registered
9
#Max
9
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Aloitus stagelta 7.
10 Altti Antervo
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
PorkkA
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
38 Harri Hellgren
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
40 Mika Tervahauta
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
98 Sami Koivunen
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
Porkka
Division
Pistol Caliber Carbine-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
108 Marko Männikkö
Division
Pistol Caliber Carbine-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
114 Sanni Pätsi
Club
VS-VA
Division
Production Optics-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
120 Olli Ojanpää
Club
Pop
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 8

#Registered
9
#Max
9
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Aloitus stagelta 8.
29 Jorma Rissanen
Club
KUAS
Division
Pistol Caliber Carbine-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
31 Jarkko Iikkola
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
32 antti aapro
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
37 Veli Rantanen
Club
Kuas
Division
Pistol Caliber Carbine-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
42 Antti Seppänen
Club
KUAS
Division
Pistol Caliber Carbine-
Category
Senior
Classification
D
Region
FIN
46 Timo Rantonen
Club
KUAS
Division
Pistol Caliber Carbine+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
48 Matti Varis
Club
KUAS
Division
Pistol Caliber Carbine-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
72 Kari Halmi
Club
SSG
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
82 Timo Kellokoski
Club
KUAS
Division
Pistol Caliber Carbine-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 11

#Registered
4
#Max
5
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Aloitus stagelta 1.
41 Tomi Viitanen
Club
KSA
Division
Pistol Caliber Carbine-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
HeiA
Division
Pistol Caliber Carbine-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
74 Jouni Nykopp
Club
HeiA
Division
Pistol Caliber Carbine-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
131 Mika Virta
Club
HyMAS
Division
Pistol Caliber Carbine-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 13

#Registered
5
#Max
5
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Aloitus stageilta 3.-4.
44 Timo Jetsonen
Club
KouMas
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
49 Rami Sampalahti
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
59 Jouni Hynninen
Club
Pas
Division
Production Optics-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
60 Janne Rauhanen
Club
KouMAS
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
139 Taisto Takkumaki
Club
HeiA
Division
Pistol Caliber Carbine-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 15

#Registered
5
#Max
5
Registration
restricted pre-match
Information
---
Comment
Aloitus stagelta 5.
50 Joni Klinga
Club
HeiA
Division
Pistol Caliber Carbine-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
62 Miika Saha
Club
HeiA
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
64 Jarno Rantanen
Club
HeiA
Division
Pistol Caliber Carbine+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
136 Jari Pakkala
Club
HeiA
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
138 Eriikka Nurmi
Club
HeiA
Division
Standard-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 16

#Registered
5
#Max
5
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Aloitus stagelta 6.
25 Sami Sulka
Club
HeiA
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
26 Riku Virkki
Club
HeiA
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
HeiA
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
HeiA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
63 Oskari Lepistö
Club
HeiA
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 17

#Registered
5
#Max
5
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Aloitus stagelta 7.
52 Emil Järvinen
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
58 Johan Waden
Club
HeiA
Division
Production Optics-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
75 Tatu Simola
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
76 Kevin Dillon
Club
HeiA practical
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
85 Tarmo Leppänen
Club
Heinolan Ampujat
Division
Standard-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 18

#Registered
5
#Max
5
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Aloitus stagelta 8.
51 Marko Helatie
Club
HeiA
Division
Pistol Caliber Carbine-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
HeiA
Division
Pistol Caliber Carbine-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
55 Ville Pasila
Club
HeiA
Division
Pistol Caliber Carbine-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
132 Janne Syrjänen
Club
HaPA
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
135 Vesa Rantasalo
Club
HeiA
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN