Squads

Squadding opens for approved competitors on July 15, 2021, 1 p.m., and closes Sept. 29, 2021, 5 a.m.. 0 competitors in main-match have not selected squad
0 competitors in pre-match have not selected squad

Squad 1

#Registered
12
#Max
12
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Lørdag
Division
Production-
Category
None
Classification
Grand Master
Region
NOR
34 Pål-Erik Ruud
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
35 Folke Myrvang
Division
Production-
Category
Senior
Classification
A
Region
NOR
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
38 Stig Aarmo
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
40 Eddie Rundgren
Division
Open+
Category
Senior
Classification
B
Region
NOR
42 Frede Stenslie
Club
-
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
-
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Master
Region
NOR
51 Odd Strengenes
Club
Hamar Praktiske Skyttere
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
178 Pål Ripnes
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR

Squad 2

#Registered
12
#Max
12
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Lørdag
Club
SKIPP
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
60 Øystein Soleng
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
ASSK
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
75 Øystein Skog
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
76 Gjermund Skog
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
86 Alvin Alforte
Club
TFS
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Open+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
107 Lars Mørk
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Production-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
NOR
152 Morten Klov
Division
Classic-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
162 Rune Hovde
Club
TFS
Division
Classic+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
USA

Squad 3

#Registered
12
#Max
12
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Lørdag
Club
NVS
Division
Classic+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
68 Arne Göncz
Club
NVS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
110 Kjetil Vang
Club
Lågen Sportskyttere
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
112 Rune Wilhelmsen
Club
Lågen Sportsskyttere
Division
Classic-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
NVS
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
124 Gunnar Nyhus
Club
Sogn og Fjordane Sportsskyttarklubb
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
125 Erik Gravem
Club
Tfs
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
126 Andre Lægreid
Club
SFS
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
146 Ragnar Hongset
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
148 Kristian Hundven
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
170 Jerzy Sokol
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
SSL-Haugesund
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR

Squad 4

#Registered
11
#Max
12
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Lørdag
Club
-MDS- Molde Dynamiske Skyttere
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
63 Marius Watn
Club
MDS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
KDS
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
77 Dan Hagerup
Club
MDS - Molde Dynamiske Skyttere
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
93 Are Skotnes
Club
MDS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
Mds
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
111 Jonas Holten
Club
MDS
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
Sfs
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
144 Erlend Nybø
Club
SFS
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
NVS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
183 Piotr Przygocki
Division
Production Optics Light-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR

Squad 5

#Registered
12
#Max
12
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Søndag
Club
NVS
Division
Open+
Category
None
Classification
B
Region
NOR
26 Hans Olav Lee
Club
NVS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
Trondheim Feltskyttere
Division
Production Optics-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
NVS
Division
Standard-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
70 Anita Larsen
Club
TFS
Division
Production Optics-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
Hemne PK
Division
Production Optics Light-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
74 Trond Sørhøy
Club
TFS
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
82 Anders Dale
Club
NVS
Division
Classic+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
-
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
Hemne Pistolklubb
Division
Production Optics Light-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
104 Adrian Einang
Club
Hemne Pistolklubb
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
145 Øystein Rambøl
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR

Squad 6

#Registered
12
#Max
12
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Søndag
99 Hans Van Veen
Club
SFS
Division
Open+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
109 Ståle Kvalheim
Club
MDS
Division
Open+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
NVS
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
132 Allan Solheim
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
137 Knut Strømmen
Club
SFS
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
Sfs
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
161 Rolf Dahl
Club
NVS
Division
Production-
Category
None
Classification
D
Region
NOR
182 Einar Bakke
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
184 Hugo M Hansen
Club
Setermoen Sportsskytter Klubb
Division
Production-
Category
Senior
Classification
C
Region
NOR
187 Stian Nøkland
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
188 Bente Lura
Division
Production Optics-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
NOR

Squad 7

#Registered
8
#Max
12
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Søndag
Club
Trondheim Feltskyttere
Division
Production-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
NOR
123 Knut Bergsbakk
Club
MDS
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
MDS
Division
Production-
Category
None
Classification
C
Region
NOR
158 Tobias Utigard
Club
MDS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
159 Ragnar Opdøl
Club
MDS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
MDS
Division
Production-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
NOR
175 Tage Martinsen
Division
Production Optics-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Standard-
Category
None
Classification
C
Region
NOR

Squad 8

#Registered
11
#Max
12
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Søndag
Division
Production-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
NVS
Division
Production-
Category
None
Classification
Master
Region
NOR
44 Stefan Winsnes
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
47 Simen Amundsen
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Master
Region
NOR
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Standard-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
NOR
50 Renate Sand
Division
Standard-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
NOR
59 Glen Hylander
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
62 Terje Andersen
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
B
Region
NOR
71 Benjamin Hillem
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR

Squad 9

#Registered
6
#Max
8
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Hele matchen fredag
10 Simon Ravn
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
14 Håkon Laksberg
Club
KDS
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
16 Kåre Sundland
Club
-
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
117 Stian Jenssen
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
130 Piotr Sitek
Club
SFS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
172 Hans Martin Ese
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR

Squad 10

#Registered
5
#Max
9
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Hele matchen fredag
25 Andreas Venås
Club
HPK
Division
Production Optics Light-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
Sogn og Fjordane Sportskytterklubb
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
57 Robert Dobosz
Club
SFS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
98 Arve Yttri
Club
SFS
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Production Optics-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR

Squad 11

#Registered
6
#Max
8
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Hele matchen fredag
18 Bjørn Lindblad
Division
Production-
Category
Senior
Classification
B
Region
NOR
Club
NVS
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
28 Bastian Myhre
Club
NVS
Division
Classic-
Category
None
Classification
B
Region
NOR
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Open-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
139 Ben Øye
Club
TOP-DSS
Division
Standard+
Category
None
Classification
B
Region
NOR

Squad 12

#Registered
5
#Max
8
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Hele matchen fredag
55 Rune Lillerust
Club
SFS
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
56 Geir Pedersen
Club
SFS
Division
Open+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
Sogn og Fjordane sportskyttarklubb
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
101 Jan Ole Reksnes
Club
SFS
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
SFS
Division
Production-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
NOR

Squad 13

#Registered
6
#Max
8
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Hele matchen torsdag
6 Jonas Liavåg
Club
NVS
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
NVS
Division
Standard-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
9 Vegard Natvik
Club
-
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
20 Ronny Røise
Club
-
Division
Standard-
Category
None
Classification
A
Region
NOR
Club
NVS
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
160 Emanuel Holmberg
Club
-
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR

Squad 14

#Registered
6
#Max
8
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Hele matchen torsdag
Club
NVS
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
2 Frank Nykrem
Club
NVS
Division
Open+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
19 Øystein Fiskå
Club
NVS
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
23 Stian Søvdsnes
Club
NVS
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
NVS
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
NVS
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR