Squads

Squadding opens for approved competitors on April 1, 2021, 4 p.m., and closes June 4, 2021, 4 p.m.. 0 competitors in main-match have not selected squad
0 competitors in pre-match have not selected squad

Squad 1

#Registered
7
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Lauantai aamuvuoro, sunnuntai iltapäivävuoro
51 Jarkko Iikkola
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
57 Juha Toivola
Club
HyMAS
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
101 antti aapro
Division
Production Optics Light-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
144 Jari Viljasaari
Club
HYMAS
Division
Revolver-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
155 Marko Rilla
Club
LaSa
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
162 Marko Niskala
Club
Hymas
Division
Revolver+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
167 Juha Engberg
Division
Production-
Category
None
Classification
A
Region
FIN

Squad 2

#Registered
8
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Lauantai aamuvuoro, sunnuntai iltapäivävuoro
Club
SäSA
Division
Production Optics-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
33 Eetu Kuisma
Club
SäSA
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
SäSA
Division
Production Optics-
Category
Junior
Classification
Unclassified
Region
FIN
49 Mikko Uotila
Club
Nosa
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
58 Ari Honkala
Division
Production Optics-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
75 Matti Nurminen
Division
Standard-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
124 Sami Nieminen
Club
SäSA
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
200 Petteri Aro
Club
RM
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 3

#Registered
8
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Lauantai aamuvuoro, sunnuntai iltapäivävuoro
55 Oskari Lepistö
Club
HeiA
Division
Production Optics Light-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
142 Emil Järvinen
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
148 Riku Virkki
Club
HeiA
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
150 Tarmo Leppänen
Club
Heinolan Ampujat
Division
Classic-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
183 Antti Järvinen
Club
Heia
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
201 Pasi Niikkonen
Club
KaPra
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
277 Jani Tiira
Club
LaSa
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
285 Niilo Tiili
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 4

#Registered
8
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Lauantai aamuvuoro, sunnuntai iltapäivävuoro
14 Petri Papponen
Club
KSA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
27 Juha Vainio
Club
KSA
Division
Revolver-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
62 Timo Auhtola
Club
KSA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
153 Juho Seikola
Club
SäSA
Division
Production Optics-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
157 Pentti Vainio
Club
KSA
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
171 Niko Seppänen
Club
Loimaan Laukojat
Division
Production Optics Light-
Category
Junior
Classification
Unclassified
Region
FIN
239 Kai Turunen
Division
Production Optics Light-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 5

#Registered
8
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Lauantai aamuvuoro, sunnuntai iltapäivävuoro
40 Harri Hellgren
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
69 Teresa Hellgren
Division
Production-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
Tipsc
Division
Revolver-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
93 Hannu Maunula
Club
VS-VA
Division
Production-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
105 Tuomas Toikka
Club
Haminan practical ampujat ry
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
118 Jaakko Peni
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
VSVA
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
254 Ilkka Kervinen
Division
Production-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 6

#Registered
8
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Lauantai aamuvuoro, sunnuntai iltapäivävuoro
60 Sami Pesonen
Club
LaSA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
88 Tony Ruohonen
Club
SäSA
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
121 Teemu Sormunen
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
Porkka
Division
Production Optics-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
P-K IPSC
Division
Open+
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
159 Kari Kivistö
Division
Production Optics-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
172 Timo Kellokoski
Club
KUAS
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
188 Alena Volkava
Division
Production-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 7

#Registered
8
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Lauantai aamuvuoro, sunnuntai iltapäivävuoro
39 Hannu Appelsiin
Club
Tipsc
Division
Classic-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
42 Mikko Lehto
Club
TIPSC
Division
Classic+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
TIPSC
Division
Revolver-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
54 Sami Laaksonen
Club
TIPSC
Division
Production Optics-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
106 Patrik Relander
Club
TIPSC
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
108 Konsta Elomo
Club
Tipsc
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
146 Teemu Makkonen
Club
HVA
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
195 Esa Jalonen
Club
HVA
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 8

#Registered
8
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Lauantai aamuvuoro, sunnuntai iltapäivävuoro
Division
Open+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
HaPa
Division
Open+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
23 Ville Liski
Club
HVA
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
30 Mika Marjamäki
Club
VSVA
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
74 Jing Wai Lee
Club
Järvenpään Urheiluampujat Ry
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
96 Heikki Mannonen
Division
Open-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
143 Vesa Jumppanen
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
245 Sami Kouhia
Club
SSG
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 9

#Registered
8
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Lauantai aamuvuoro, sunnuntai iltapäivävuoro
13 Reetta Paavola
Club
RM
Division
Standard-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
26 Esa Marjoniemi
Club
KSA
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
Range Masters Ry
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
50 Sampo Mattila
Club
RM
Division
Classic-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
63 Timo Turunen
Club
Rangemasters
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
80 Mika Honkonen
Club
Range Masters
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
133 Ilkka Holappa
Club
RM/ORUK
Division
Production Optics-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 10

#Registered
8
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Lauantai aamuvuoro, sunnuntai iltapäivävuoro
2 Jani Kössi
Club
TIPSC
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
37 Vesa Pennanen
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
53 Pauli Mikkola
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
71 Terho Nevasalo
Division
Production Optics-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
92 Niklas Laurin
Club
HVA
Division
Production-
Category
None
Classification
Master
Region
FIN
123 Mikko Huttunen
Club
LaSa
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
182 Tero Heinonen
Club
HeiA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
185 Iiro Vanne
Club
PSPA
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 11

#Registered
8
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Lauantai iltapäivävuoro ja sunnuntai aamuvuoro
10 Jorma Takku
Club
A-SA
Division
Production Optics-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
16 Markku Takku
Club
LL
Division
Production Optics-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
102 Hannu Aronsson
Division
Production Optics Light-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
TIPSC
Division
Revolver-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
219 Jari Sievänen
Club
RSA
Division
Production Optics Light-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
220 Rauli Granberg
Club
RSA
Division
Production Optics Light-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
221 Henri Santahuhta
Club
Rsa
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
279 Mika Pallari
Club
RSA
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 12

#Registered
8
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Lauantai iltapäivävuoro ja sunnuntai aamuvuoro
Club
KUAS
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
11 Jarkko Tuovinen
Club
Kuopion urheiluampumaseura
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
Rangemasters
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
68 Mika Leinonen
Club
Kuas
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
Kuas
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
202 Panu Rautiainen
Club
KaPrA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
203 Vesa Kaunisto
Club
KaPra
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
208 Marko Pohjanpaju
Club
Kapra
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 13

#Registered
8
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Lauantai iltapäivävuoro ja sunnuntai aamuvuoro
Club
ATCS
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
67 Kalle Halinen
Club
ATCS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
91 Asser Vuola
Club
Heinolan Ampujat
Division
Classic+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
145 Olli Ojanpää
Club
Vs-Va
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
190 Antti Piri
Club
Pohjanmaa Practical
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
224 Tapio Laaksonen
Club
RSA
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
227 Toni Lehtinen
Club
RSA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 14

#Registered
7
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Lauantai iltapäivävuoro ja sunnuntai aamuvuoro
19 Aki Pöllänen
Club
HaPA
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
36 Aki Hurtta
Club
HaPa
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
45 Janne Syrjänen
Club
HaPA
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
76 Tarja Partanen
Club
Haminan Praactical Ampujat ry
Division
Open+
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
85 Pekka Partanen
Club
Haminan Practical-Ampujat
Division
Open+
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
HaPA
Division
Standard+
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
206 Joni Karjalainen
Club
KaPrA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 15

#Registered
8
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Lauantai iltapäivävuoro ja sunnuntai aamuvuoro
24 Jonas Åberg
Club
VS-VA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
38 Ari Woivalin
Club
Nosa
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
61 Mikko Suoninen
Club
LaSa
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
84 Sanni Pätsi
Club
VS-VA
Division
Production Optics-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
90 Jaska Pätsi
Club
VS-Va
Division
Production-
Category
Junior
Classification
Unclassified
Region
FIN
95 Heikki Kirotar
Club
HaPa
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
116 Niko Liimatta
Club
LaSA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
181 Aki Vainionpää
Club
Vs-Va
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 16

#Registered
8
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Lauantai iltapäivävuoro ja sunnuntai aamuvuoro
73 Mika Lento
Club
P-K IPSC
Division
Classic-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
103 Lauri Koistinen
Club
P-K IPSC
Division
Standard+
Category
Super Senior
Classification
B
Region
FIN
128 Lauri Nousiainen
Club
P-KIPSC
Division
Production Optics Light-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
130 Anssi Kontturi
Club
P-K IPSC
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
138 Simo Matero
Club
P-K IPSC
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
147 Antti Tukiainen
Club
P-K IPSC
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
154 Pasi Parviainen
Club
P-K IPSC
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
178 Samuel Tiili
Club
P-K IPSC
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 17

#Registered
8
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Lauantai iltapäivävuoro ja sunnuntai aamuvuoro
3 Pasi Pennanen
Club
LaSa
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
22 Kaisa Koski
Club
VS-VA
Division
Standard+
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
31 Aki Pakka
Club
VS-VA
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
56 Mikko Koski
Club
VSVA
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
98 Jani Kinnala
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
120 Mikko Kuisma
Club
LaSa
Division
Standard+
Category
None
Classification
Master
Region
FIN
135 Mika Kontulainen
Club
TIPSC
Division
Standard+
Category
None
Classification
Master
Region
FIN
136 Max Lagerstedt
Club
LaSa
Division
Production Optics-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 18

#Registered
8
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Lauantai iltapäivävuoro ja sunnuntai aamuvuoro
81 Mikko Marttila
Club
VirtA / JSRes
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
107 Timo Jetsonen
Club
KouMas
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
109 vesa kosola
Club
vs-va
Division
Open+
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
113 Jani Heikkilä
Club
Vs-va
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
173 Thomas Nummelin
Club
VS-VA
Division
Open+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
176 Jouni Alenius
Club
KouMAS
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
196 Saara Nyman
Division
Open+
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
283 jari pessa
Club
koumas
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 19

#Registered
8
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Lauantai iltapäivävuoro ja sunnuntai aamuvuoro
Club
VS-VA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
VS-VA
Division
Revolver+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
35 Tomi Kivisaari
Club
VS-VA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
46 Esa Laine
Club
VS-VA
Division
Production Optics-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
78 Tapani Niemi
Club
VirtA
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
137 Jussi Niskanen
Club
VS-VA
Division
Revolver-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
179 Kari Asikainen
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
180 Jouko Laine
Division
Revolver-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 20

#Registered
8
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Lauantai iltapäivävuoro ja sunnuntai aamuvuoro
Club
VirtA / Virtain Reserviläiset
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
15 Esa Blom
Club
vs-va
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
29 Emily Blom
Club
vs-va
Division
Production-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
VS-VA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
VirtA
Division
Production Optics Light-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
64 Janne Vuorela
Club
VS-VA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
72 Nina Bergström
Club
VS-VA
Division
Production Optics-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
VS-VA
Division
Open+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 21

#Registered
8
#Max
10
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Esikilpailu squadit
32 Lars Paersch
Club
SSG
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
52 Anni Hyttinen
Club
SSG
Division
Production-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
87 Timo Konttinen
Club
PAS
Division
Production-
Category
Super Senior
Classification
C
Region
FIN
126 Matti Mäenpää
Club
PAS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
207 Matti Lahtinen
Club
-
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
C
Region
FIN
Club
PAS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
256 Riku Kalinen
Club
PAS
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
263 Jouni Hynninen
Club
Pas
Division
Production Optics Light-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 22

#Registered
8
#Max
10
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Esikilpailu squadit
77 Mikko Vaahtovuo
Club
TIPSC
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
100 Juho Vainio
Club
TIPSC
Division
Standard-
Category
None
Classification
A
Region
FIN
165 Reino Lujan
Club
Tipsc
Division
Production Optics Light-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
169 Aku Haapalainen
Club
-
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
261 Markku Kallio
Club
TIPSC
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
TIPSC
Division
Standard-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
284 Kalle Tuulos
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
286 Marko Ollanketo
Club
TIPSC
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 23

#Registered
7
#Max
10
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Esikilpailu squadit
Club
LESS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
214 Heikki Tikkanen
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
233 Marko Alatalo
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
PorkkA
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
255 Mikael Dahl
Club
PorkkA
Division
Open+
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
258 Mikael Ekberg
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
259 Jani Niskanen
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 24

#Registered
6
#Max
10
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Esikilpailu squadit
198 Tony Pasanen
Club
PorkkA
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
215 Visa Mahlamäki
Club
KUAS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
231 Hannu Uronen
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
260 Tero Raitanen
Club
PorkkA
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
268 Timo Lemström
Division
Open+
Category
None
Classification
D
Region
FIN
270 Kalle Piirainen
Club
Helsingin varuskunnan ampujat
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 25

#Registered
7
#Max
10
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Esikilpailu squadit
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
194 Jarkko Halkio
Club
SäSA
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
197 Timo Vaittiniemi
Club
LaSa
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
199 Jouni Aaltonen
Club
Loimaan Laukojat
Division
Open+
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
217 Tauno Kuitunen
Club
ssg
Division
Standard+
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
266 Ville Setälä
Club
Satakunnan ampujat
Division
Production Optics Light-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
267 Timo Vihervirta
Club
Loimaan laukojat
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 26

#Registered
6
#Max
10
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Esikilpailu squadit
132 Tomi Viitanen
Club
KSA
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
161 Rami Sampalahti
Division
Revolver-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
230 Sergei Markozov
Club
SSG
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
242 Mikael Toivonen
Club
SSG
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
250 Seppo Säpsä
Club
KSA
Division
Revolver-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
264 Tomi Nyman
Division
Production Optics-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 27

#Registered
6
#Max
10
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Esikilpailu squadit
164 Timo Mikkonen
Club
JuRy
Division
Open-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
184 Mikko Airaksinen
Club
PSPA
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
225 Simo Heikkilä
Club
RSA
Division
Production Optics Light-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
226 Mona Nordberg
Club
RSA
Division
Standard-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
246 Tobias Bonn
Club
ÅSSF IPSC, Ålands sportskytteförening
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
ALA
247 John Lindholm
Club
ÅSSF
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 28

#Registered
7
#Max
10
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Esikilpailu squadit
20 Niko Åberg
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
25 Henry Lahti
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
B
Region
FIN
Division
Production Optics Light-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
66 Petri Valonen
Club
-
Division
Production Optics-
Category
Senior
Classification
A
Region
FIN
Division
Production Optics-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
218 Kimmo Malmborg
Division
Classic-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 29

#Registered
9
#Max
10
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Esikilpailu squadit
115 Rasmus Puranen
Club
SaSA
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
229 Eero Varjonen
Club
SaSA
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
244 Sami Heino
Club
SaSA
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
251 Harri Ojanen
Club
SaSA
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
271 Tuomo Schwela
Club
SaSa
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
274 Pasi Auranen
Club
Salon Seudun Ampujat
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
280 Tero Ojaranta
Club
Salon Seudun Ampujat ry (SaSA)
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
SaSA
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
282 Jussi Koljonen
Club
SaSA
Division
Standard-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 30

#Registered
0
#Max
10
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Esikilpailu squadit
No competitors are registered for this squad