Squads

Squadding opens for approved competitors on Feb. 9, 2021, 3 a.m., and closes April 28, 2021, 10 a.m.. 0 competitors in main-match have not selected squad
0 competitors in pre-match have not selected squad

Squad 1

#Registered
4
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Friday Pre Match
9 Vanessa Duffy
Club
GSAC
Division
Mini Rifle Standard
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
GBR
23 Simon Lofthouse
Club
CSAC
Division
Mini Rifle Open
Category
Senior
Classification
B
Region
GBR
48 Geoff Bell
Club
GSAC
Division
Mini Rifle Standard
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR
53 Martyn Spence
Club
UKPSA
Division
Mini Rifle Open
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR

Squad 2

#Registered
6
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Saturday Morning
Division
Mini Rifle Open
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR
21 John Thorne
Club
Silverstone Shooting Centre
Division
Mini Rifle Open
Category
Senior
Classification
C
Region
GBR
24 Milan Koria
Division
Mini Rifle Open
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR
62 Graham Guest
Club
Tall trees
Division
Mini Rifle Open
Category
Senior
Classification
Master
Region
GBR
69 Dave Rose
Club
TPC
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
73 Tony Porter
Club
NTSC
Division
Mini Rifle Open
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR

Squad 3

#Registered
6
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Saturday Morning
11 Chris Wakefield
Club
GSAC
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
25 Mark Sandford
Club
N.E. P.S.G.
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
Club
Reepham Shooting Centre
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
60 Brian Elliott
Club
N.E.P.S.G
Division
Mini Rifle Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
61 David Elliott
Club
N.E.P.S.G
Division
Mini Rifle Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
Club
Emrr
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR

Squad 4

#Registered
5
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Saturday Afternoon
10 Thomas Ellaway
Club
FDPC
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
13 Kelvin Leaton
Club
NTSC
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
14 Gareth Hanson
Club
Bridlington Rifle and Pistol Club
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
18 Matt Cox
Club
NTSC
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
20 Darren Hopley
Club
-
Division
Mini Rifle Open
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR

Squad 5

#Registered
5
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Saturday Afternoon
19 Daniel Smerald
Club
KFC
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
22 Kevin Strowger
Club
CSAC
Division
Mini Rifle Open
Category
Senior
Classification
A
Region
GBR
28 Ste Gough
Club
DRC + WNSC
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
35 Richard Baird
Club
FDPC
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
49 Bob Grierson
Club
CSAC
Division
Mini Rifle Open
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR

Squad 6

#Registered
6
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Sunday Morning
Club
Ham and Petersham
Division
Mini Rifle Open
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR
7 Justin Cooper
Club
# TeamELEY
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
34 Ben Ducker
Club
KFC
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
36 Lab-Kim Cheung
Club
Kentucky Firearms Club
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
A
Region
GBR
42 Matt Liddy
Club
KFC
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
67 Andy Ramsay
Club
CSAC
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR

Squad 7

#Registered
6
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Sunday Morning
Club
BEDFORDSHIRE COUNTY RIFLE & PISTOL ASSOCIATION
Division
Mini Rifle Open
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR
Club
Worcester Norton Shooting Club
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
38 Jon Williamson
Club
Worcester Norton Shooting Club
Division
Mini Rifle Open
Category
Super Senior
Classification
C
Region
GBR
39 Faye Williamson
Club
Worcester Norton Shooting Club
Division
Mini Rifle Open
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
GBR
Club
Worcester Norton Shooting Club
Division
Mini Rifle Open
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR
Club
Watford Practical Pistol Club
Division
Mini Rifle Open
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR

Squad 8

#Registered
7
#Max
7
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Sunday PM
8 Jim Starley
Club
DRPC1999
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
12 Tomasz Chiossi
Club
FDPC
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
15 Jim McDonald
Club
WNSC
Division
Mini Rifle Open
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR
31 Michael Ebbage
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
32 Ian Lambert
Club
North Cotes Butts
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
52 Matthew Lambert
Club
North Cotes Butts
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
B
Region
GBR
66 James Titcumb
Club
North Cotes Butts
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR

Squad 9

#Registered
7
#Max
7
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Sunday PM
Club
352
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
40 John Prunty
Club
Recoil
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
41 Kenny Weddell
Club
Recoil Scotland
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
59 James Cassidy
Club
Recoil Scotland
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
71 Simeon Maurer
Club
Recoil Scotland
Division
Mini Rifle Open
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR
72 Andrew Johnston
Club
Recoil Scotland
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
74 Barry Docherty
Club
-
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR

Squad 10

#Registered
7
#Max
7
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Sunday pm
4 Nick Towndrow
Club
WNSC
Division
Mini Rifle Open
Category
Senior
Classification
Grand Master
Region
GBR
5 Ronnie Graham
Club
Shield
Division
Mini Rifle Open
Category
Super Senior
Classification
C
Region
GBR
16 Oto Michalko
Club
WNSC
Division
Mini Rifle Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
56 Russell Hicks
Club
Worcester Norton SC
Division
Mini Rifle Open
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR
63 Sharon Sell
Club
Blue Team
Division
Mini Rifle Open
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
GBR
64 Amy Sell
Club
Blue Team
Division
Mini Rifle Open
Category
Junior
Classification
Unclassified
Region
GBR
65 Dominic Fung
Club
HTRPC
Division
Mini Rifle Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR