Squads

Squadding opens for approved competitors on May 9, 2021, 1 a.m., and closes June 10, 2021, 4:50 p.m.. 0 competitors have not selected squad

Squad 1

#Registered
16
#Max
16
Registration
anyone
Information
---
Comment
Club
CPS & BS
Division
Classic-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
DSF / CPS & HSI
Division
Classic-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
DNK
3 Lasse Poulsen
Club
DSF/CPS
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
4 Mie Poulsen
Club
DSF / CPS
Division
Classic-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
CPS+BVS+DSF
Division
Production-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
DNK
19 Finn Hallø
Club
Nyk. Sj
Division
Classic-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DNK
20 Henrik Holm
Club
Nykøbing Sj / ssin
Division
Classic-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
DNK
24 Lars Petersen
Club
Nyk. Sj.
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
27 Micki Palmann
Club
-
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
28 Torben Lilholm
Club
-
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DNK
30 Max Larsen
Club
Nyk.Sj/SSIN
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
-
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
Nyk.sj. SSIN
Division
Classic-
Category
Super Senior
Classification
A
Region
DNK
Club
CPS/SSIN
Division
Production Optics Light-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
75 Jan Bodé
Club
SSIN / CPS
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
A
Region
DNK
86 Thomas Borgen
Club
SAS / SSIN
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK

Squad 2

#Registered
15
#Max
16
Registration
anyone
Information
---
Comment
5 Hans J Holbek
Club
Kjøbenhavns Skytteforening/ CPS
Division
Production Optics-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
SSIN
Division
Production Optics-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DNK
8 Jan Hoyer
Club
KS
Division
Open+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DNK
17 Joachim Vuijk
Club
Vigersted
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
KS
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
58 Peter B-With
Club
PI-KBH
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
Slagelse Skytteforening
Division
Production Optics Light-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
Slagelse Skytteforening
Division
Production-
Category
Super Junior
Classification
Unclassified
Region
DNK
69 Torben Recke
Club
Krudtuglen
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DNK
70 Rasmus Hjorth
Club
Krudtuglen
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
72 Kristin Sørum
Club
CPS
Division
Production-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
CPS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
78 Ayram Shine
Club
SAS skytteklub
Division
Production-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
DNK
84 Arne Karsberg
Club
Copenhagen Practical Shooters
Division
Production-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
PI-KBH
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK

Squad 3

#Registered
15
#Max
16
Registration
anyone
Information
---
Comment
Club
Ssin
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
Cps/Ssin
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
SSIN
Division
Open+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
SSIN
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
53 Tobias Mejborn
Club
SSIN/KMP
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
Ssin
Division
Open+
Category
None
Classification
Master
Region
DNK
Club
SSIN
Division
Open+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DNK
56 Dannie Høg
Club
SSIN
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
59 Ulrik Saxhøj
Club
SSIN
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DNK
63 Arif Mehterzai
Club
CPS
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
71 Emil Jeppesen
Club
CPS
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
Kjøbenhavns Skytteforening
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
77 Ole Victor
Club
CPS / Nybro PK
Division
Production-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
82 Bekir Gölcük
Club
Taasrupskytteforening
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
-
Division
Production-
Category
Junior
Classification
A
Region
DNK

Squad 4

#Registered
15
#Max
16
Registration
anyone
Information
---
Comment
Division
Production Optics Light-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
11 Kenneth Kleist
Club
SAS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
15 kim poulsen
Club
Fredriksberg skyttelaug
Division
Production Optics-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DNK
23 Selcuk Kahraman
Club
CPS/Ri98/ks
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
26 Amjad Ali
Club
SAS/SSIN
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
42 Runi Skoubjerg
Club
SAS / SSIN
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
43 Bjørn Severin
Club
SSIN / SAS
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
45 Peter Herstad
Club
SSIN/HSF-FALCON
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
48 Michel Zohar
Club
ASF
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
50 Jens Bo Nielsen
Club
CPS
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DNK
74 Ferdi Erkul
Club
SAS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
CPS / SSIN
Division
Production-
Category
None
Classification
A
Region
DNK
Club
-
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
SF49
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
90 Finn Johansen
Club
SAS
Division
Production-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
DNK

Squad 5

#Registered
16
#Max
16
Registration
anyone
Information
---
Comment
Club
SSIN / CPS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
SSIN
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
14 Pavel Ibenforth
Club
SSIN
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
SKL/SSIN
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
21 Martin Kaeseler
Club
SSIN/CPS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
25 Sissal Skaale
Club
CPS
Division
Standard+
Category
Lady
Classification
Master
Region
DNK
32 Lars Hagemann
Club
Nordic shooting Academy
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Grand Master
Region
DNK
Club
SSIN
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
36 Tommy Kahn
Club
Ssin/Skyttelaug Kongens lyngby
Division
Standard-
Category
None
Classification
D
Region
DNK
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
38 Jesper Hansen
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
41 Bill Svendsen
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
47 Christian Spohr
Club
Ssin
Division
Standard-
Category
Junior
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
Taastrup skytteklub
Division
Production Optics Light-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
Bellahøj Skytteforening
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
Copenhagen Dynamic Shooters
Division
Production-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
DNK