Squads

Squadding opens for approved competitors on Sept. 4, 2022, 11 a.m., and closes Sept. 22, 2022, 11 a.m.. 0 competitors in main-match have not selected squad
0 competitors in pre-match have not selected squad

Squad 1

#Registered
6
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Lördag em 13.00 - 17.00
15 John Lindbom
Club
Linköping Shooting Club
Division
Open-
Category
Super Senior
Classification
D
Region
SWE
49 Jörgen Broman
Division
Open+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
117 Grzegorz Tylus
Club
IPSC SMEDJAN
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
137 Jimmy Jonsson
Club
TEAM ONYX
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
139 Erik Ellebro
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 2

#Registered
6
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Lördag em 13.00 - 17.00
Club
BBSKF
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
12 One-Eyed Jack
Club
BBSKF
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Club
Hudiksvalls PSK
Division
Classic+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
82 Jonas Nilsson
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Club
Linköping Shooting Club
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
Club
VDS
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 3

#Registered
7
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Lördag em 13.00 - 17.00
2 Niclas Dal
Division
Production Optics-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
16 Ricardo Soler
Club
-
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
31 Eric Carlsson
Club
Södertörn SK
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
44 Jens Söderlund
Division
Open+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
95 Herr Larsson
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
159 Victor Jörnung
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
163 Filip Östman
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 4

#Registered
6
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Lördag em 13.00 - 17.00
53 Henrik Blondell
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
72 Michael Nordell
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
73 Simon Fant
Club
SSK
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
125 Fredrik Andreas
Division
Production Optics-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
136 Mikael Jonsson
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 5

#Registered
7
#Max
7
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Lördag em 13.00 - 17.00
5 Christofer B
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
33 Stefan Hägg
Club
SAPK
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
102 Robert Jemdahl
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
116 Susanne Stålarm
Division
Production-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
SWE
118 Peter Söderberg
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 6

#Registered
6
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Lördag em 13.00 - 17.00
19 Hans Holmkvist
Club
Security Group Dynamics
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
67 Per Ekelund
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
108 John Kleyer
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
110 Linus H
Club
Sthlm M&P
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
111 Anna H
Club
Sthlm M&P
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
150 Dejan Vatkovic
Club
IPSC SMEDJAN
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 7

#Registered
6
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Lördag em 13.00 - 17.00
114 Jimmy Sjögren
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
124 Milos Bogdanovic
Club
IPSC SMEDJAN
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
127 Odd Olsson
Club
TSKF
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
143 Mile Djoric
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
175 Martin Hemström
Club
Livgardets Skytteförening
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 8

#Registered
6
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Lördag em 13.00 - 17.00
Division
Production-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
SWE
14 Anders Sundlöv
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
26 Fredrik Dalsjö
Club
Livgardets skytteförening
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
78 Tommy G
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
123 Ava
Club
Stockholms LVF
Division
Production-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 9

#Registered
6
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Söndag förmiddag 09.00 - 13.00
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
36 Anders Dahlberg
Division
Production Optics-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
99 Stefan Grahn
Club
IPSC Örebro
Division
Classic+
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
119 Erik Johansson
Club
IPSC Örebro
Division
Revolver+
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
Club
Nyköpings Pistolklubb
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 10

#Registered
6
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Söndag förmiddag 09.00 - 13.00
4 Adam Sjölin
Club
IPSC Smedjan
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
59 Billy Broberg
Club
Ballongberget Skf
Division
Production Optics-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
145 Patrik Eriksson
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
154 Daniel Gulle
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
158 Conny Chow
Club
BBSKF
Division
Production Optics-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
174 Fredrik Asklund
Club
BBSKF
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 11

#Registered
6
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Söndag förmiddag 09.00 - 13.00
8 Luis Soler
Division
Production Optics-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
84 Anders Hyltén
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
86 Per Lahti
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
157 Carl Inger
Division
Production Optics-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
162 Rolf Häsänen
Division
Production Optics-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 12

#Registered
4
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Söndag förmiddag 09.00 - 13.00
100 Oscar Helgesson
Club
Överums Skytteförening
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
121 Henrik Persson
Club
Livgardets Skytteförening
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
130 Mattias N
Club
IPSC Smedjan
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
131 Mikael Wallander
Club
Berga SKF
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 13

#Registered
5
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Söndag förmiddag 09.00 - 13.00
37 Alexander N
Club
IPSC Smedjan
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
50 Georg Beckman
Club
Lidingö sportskytteklubb
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Club
Livgardets Skytteförening
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
164 Heyes Jemide
Club
IPSC Smedjan
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
170 Leon Kvarzell
Club
SSK
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 14

#Registered
5
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Söndag förmiddag 09.00 - 13.00
11 Patrik Selinder
Club
-
Division
Open+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
142 Fredrik Ulfhielm
Club
Nyköping PK
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
144 Emil Kantelius
Division
Production Optics-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
171 Olof Sjoden
Division
Production Optics-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 15

#Registered
6
#Max
6
Registration
restricted main-match
Information
---
Comment
Söndag förmiddag 09.00 - 13.00
3 Daniel D-dawg
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
10 Ted Åhlenius
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
32 Sven Lundin
Club
Livgardets Skytteförening
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
113 Håkan Wiren
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
132 David Levin
Club
IPSC Örebro
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
176 Jonas Forslund
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 16

#Registered
5
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Söndag förmiddag 09.00 - 13.00
7 Jim Andersson
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
13 Marcus Norberg
Club
SSK
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
91 Can Umarlar
Club
Södertörns Skytteklubb
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
133 Tobias Jacobsson
Club
IPSC Örebro
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Club
IPSC Smedjan
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 17

#Registered
0
#Max
5
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Fredag Prematch
No competitors are registered for this squad

Squad 18

#Registered
7
#Max
10
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Fredag Prematch
20 Patrick Jansson
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
27 Per Forsling
Division
Open+
Category
Senior
Classification
A
Region
SWE
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
54 Mikael Fingal
Division
Production Optics-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
115 Jan Nielsen
Division
Production Optics-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
152 Peter Foogel
Division
Production Optics-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 19

#Registered
6
#Max
9
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Lördag fm Prematch
43 Mikael Leo
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
58 Per Celander
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
76 John Lindman
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
90 Tove Kuhberg
Division
Open+
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
SWE
177 Anders Landin
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
178 Alex Landin
Division
Production-
Category
Junior
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 20

#Registered
4
#Max
5
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Lördag Prematch
21 Peter Norr
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
75 Mattias Wrande
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 21

#Registered
6
#Max
6
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
PM Lördag förmiddag
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
69 Mikael Löfgren
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
77 Patrik Thornell
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
104 Jimmy Johnsson
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
109 Erik Ulf
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 22

#Registered
6
#Max
6
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
PM Lördag förmiddag
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
52 Marcus Jonsberg
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
70 Marcus Kuhberg
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
141 Tommy Lindén
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
160 jonas pettersson
Club
East Coast Dynamic Shooters
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
161 Jenny Hagström
Club
ECDS
Division
Standard-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 23

#Registered
5
#Max
6
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
PM Lördag förmiddag
38 Andreas Holst
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
64 Mathias Hansen
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
166 Daniel Karlfeldt
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Club
ECDS
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
169 Johan Gyllenpil
Club
IPSC Smedjan
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 24

#Registered
6
#Max
6
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
PM Lördag förmiddag
48 Joakim Sjöberg
Division
Production Optics-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
62 Johan Lind
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
83 Mikael Persson
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
155 Joakim Rudqvist
Division
Production Optics-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
156 jan larsson
Division
Open+
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Production-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 25

#Registered
7
#Max
7
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
PM Lördag förmiddag
18 Joakim Stralje
Division
Production Optics-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
Club
-
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
134 Håkan Friberg
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
173 Leif Johansson
Club
Kss
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
179 David Lindhe
Club
-
Division
Classic-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 26

#Registered
6
#Max
6
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
PM Lördag förmiddag
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
79 Amer Hajder
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
81 Sanjin Sultanic
Division
Production-
Category
None
Classification
D
Region
SWE
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
106 Kim Lööf
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
112 Amer Sipkar
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE