Squads

Squadding opens for approved competitors on Feb. 1, 2022, 2 a.m., and closes June 19, 2022, 10 a.m.. 0 competitors in main-match have not selected squad
0 competitors in pre-match have not selected squad

Squad 1

#Registered
8
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Friday Squad
13 John Prunty
Club
Recoil
Division
Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
14 Angus McCall
Club
Galloway Small Arms Club
Division
Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
Club
Recoil Scotland
Division
Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
39 Wendy Thomas
Club
Beardsen
Division
Standard
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
GBR
41 David Lambie
Club
GSAC
Division
Standard Manual
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
55 Gareth Cooper
Club
Oundle Rifle & Pistol Club
Division
Standard Manual
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR
Club
Blue Team
Division
Standard
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
GBR
83 John Morris
Club
Blue Team
Division
Standard
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR

Squad 2

#Registered
9
#Max
9
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Friday Squad
18 Simon Lofthouse
Club
CSAC
Division
Standard
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR
34 Mark Rayner
Club
Pro Shoot
Division
Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
37 Colin Beattie
Club
Sperrin Sporting
Division
Standard
Category
None
Classification
A
Region
NIR
Club
HTPRC
Division
Standard
Category
Super Senior
Classification
C
Region
GBR
59 Lewis Trail
Club
HTRPC
Division
Standard Manual
Category
None
Classification
Grand Master
Region
GBR
61 Ken Trail
Club
HTRPC
Division
Standard Manual
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR
62 Russell Hicks
Club
Worcester Norton SC
Division
Standard
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR
63 Geoff Bell
Club
GSAC
Division
Standard
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR
87 Steffan Davies
Club
Red Dragon PSG
Division
Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR

Squad 6

#Registered
7
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Saturday Squad
31 Andy Ramsay
Club
CSAC
Division
Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
32 Robert Ramsay
Club
UKPSA
Division
Standard
Category
Junior
Classification
Unclassified
Region
GBR
35 Vanessa Duffy
Club
GSAC
Division
Standard
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
GBR
84 Walter Robinson
Club
Glasgow and District
Division
Standard Manual
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR
104 Frank Kelly
Club
Recoil Scotland
Division
Standard
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR
105 Aidan Kelly
Club
Recoil Scotland
Division
Standard
Category
Junior
Classification
Unclassified
Region
GBR
120 Gareth Williams
Club
UKPSA
Division
Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR

Squad 7

#Registered
6
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Saturday Squad
23 Jon Williamson
Club
Worcester Norton Shooting Club
Division
Standard
Category
Super Senior
Classification
C
Region
GBR
Club
Worcester Norton Shooting Club
Division
Modified
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
25 Faye Williamson
Club
Worcester Norton Shooting Club
Division
Standard
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
GBR
109 Martin Da Prato
Club
Club member
Division
Standard
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR
111 Rafik Caprelian
Club
Carlisle
Division
Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
113 Gavin Kirkland
Club
GSAC member
Division
Standard
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR

Squad 8

#Registered
8
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Saturday Squad
45 David Elliott
Club
N.E.P.S.G
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
57 Mark Sandford
Club
N.E. P.S.G.
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
70 Peter Savage
Club
North Cotes Butts
Division
Standard
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR
71 Pat Savage
Club
North Cotes Butts
Division
Modified
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
GBR
94 Brian Elliott
Club
N.E.P.S.G
Division
Standard Manual
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
100 James Cassidy
Club
Recoil Scotland
Division
Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
108 Tim Lewing
Club
Recoil Scotland
Division
Standard
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR
114 Kris Ruchomski
Club
Recoil Scotland
Division
Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR

Squad 9

#Registered
7
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Saturday Squad
29 Andrew Johnston
Club
-
Division
Standard Manual
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
Club
North Coates
Division
Standard
Category
Super Senior
Classification
A
Region
GBR
44 Simeon Maurer
Club
-
Division
Standard
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR
79 Kenny Weddell
Club
-
Division
Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
88 Nick Du Plessis
Club
North Cotes Butts
Division
Standard
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR
90 Stuart Kyle
Club
Recoil scotland
Division
Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
119 Barry Docherty
Club
Recoil Scotland
Division
Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR

Squad 10

#Registered
8
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Saturday Squad
1 Steven Dodd
Club
NEPSG
Division
Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
47 Caroline Askew
Club
NE PSG
Division
Standard
Category
Lady
Classification
D
Region
GBR
66 Gary Waugh
Club
NE PSG
Division
Standard
Category
Senior
Classification
B
Region
GBR
85 Guy Thompson
Club
NE PSG
Division
Standard
Category
Senior
Classification
D
Region
GBR
98 Simon Haigh
Club
NE PSG
Division
Open
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR
99 Jet Seow
Club
North East Practical Shotgun
Division
Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
107 Graham Seward
Club
Nepsg
Division
Standard
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR
Club
N.E. P.S.G.
Division
Standard
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR

Squad 11

#Registered
8
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Sunday Squad
Club
Red Dragon
Division
Standard Manual
Category
Senior
Classification
Grand Master
Region
GBR
19 Simon Burrows
Club
HTRPC
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
22 Ben Fabio
Club
Oundle
Division
Modified
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
Club
HTRPC
Division
Open
Category
Super Senior
Classification
B
Region
GBR
48 Dominic Fung
Club
HTRPC
Division
Standard Manual
Category
None
Classification
Grand Master
Region
GBR
Club
Oundle R&P club + HTRPC
Division
Standard Manual
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR
65 Alec Blower
Club
-
Division
Standard Manual
Category
None
Classification
Grand Master
Region
GBR
106 David Peacock
Club
Red Dragon PSG
Division
Standard Manual
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR

Squad 12

#Registered
8
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Sunday Squad
17 Stuart Greener
Club
Maidstone Pistol Club
Division
Modified
Category
Senior
Classification
A
Region
GBR
26 Dan North
Club
North cotes butts
Division
Modified
Category
None
Classification
C
Region
GBR
49 Paul Shears
Club
Maidstone Pistol Club, HTRPC
Division
Modified
Category
None
Classification
A
Region
GBR
64 Stephen Potts
Division
Modified
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NIR
73 Ian Merrick
Club
North Coats The Butts
Division
Modified
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR
77 Jeremy Derenne
Club
NRA
Division
Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
97 Kevin Coupland
Club
North Cotes Butts
Division
Modified
Category
None
Classification
D
Region
GBR
Club
North cotes butts
Division
Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR

Squad 13

#Registered
10
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Sunday Squad
4 Ben Ducker
Club
KFC
Division
Open
Category
None
Classification
Grand Master
Region
GBR
7 Vajira Perera
Club
HTRPC/Team Kalash
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
8 Scott Jewers
Club
HTRPC/Team Kalash
Division
Open
Category
Senior
Classification
C
Region
GBR
10 Eduard Nicorici
Club
HTRPC/Team Kalash
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
72 Abyl Kaium
Club
DRPC + BYSA
Division
Standard Manual
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
74 Dave Dowding
Club
H.T.R.P.C
Division
Modified
Category
Senior
Classification
Master
Region
GBR
76 Rupert Stanley
Division
Modified
Category
Senior
Classification
Grand Master
Region
GBR
Club
Simply Shooting Association
Division
Open
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR
115 Matt Liddy
Club
KFC
Division
Standard Manual
Category
None
Classification
A
Region
GBR
117 Jeff Clarke
Club
Lodge RPC
Division
Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR

Squad 14

#Registered
10
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Sunday Squad
Club
GSAC
Division
Modified
Category
None
Classification
Master
Region
GBR
30 Keith Wilson
Club
-
Division
Standard
Category
Senior
Classification
B
Region
GBR
40 heng fan
Club
NCB
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
53 Richard Burton
Club
-
Division
Standard
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR
60 Darren Hopley
Club
-
Division
Standard
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR
67 Sharon Sell
Club
Blue Team
Division
Standard
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
GBR
68 Ade Sell
Club
Blue Team
Division
Standard Manual
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR
69 Amy Sell
Club
Blue Team
Division
Standard
Category
Junior
Classification
Unclassified
Region
GBR
86 Kevin Strowger
Club
CSAC
Division
Standard
Category
Senior
Classification
B
Region
GBR
103 Josh Sell
Club
-
Division
Standard
Category
Super Junior
Classification
Unclassified
Region
GBR

Squad 15

#Registered
8
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Sunday Squad
Club
Reepham Shooting Centre
Division
Modified
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
36 Timothy Ward
Club
C.G.C & HTRPC
Division
Standard
Category
None
Classification
Master
Region
GBR
91 Robert Willis
Club
Red Dragons
Division
Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
93 Rigby Willis
Club
Red Dragons
Division
Standard
Category
Junior
Classification
Unclassified
Region
GBR
Club
Kentucky Firearms Club
Division
Standard Manual
Category
None
Classification
Grand Master
Region
GBR
Club
Kentucky Firearms Club
Division
Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
116 Jon Jennings
Club
WNSC
Division
Standard
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR
Club
Reepham Shooting Centre
Division
Standard
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
GBR