Squads

Squadding opens for approved competitors on Aug. 1, 2022, 11 a.m., and closes Aug. 31, 2022, 3:59 p.m.. 0 competitors in main-match have not selected squad
47 competitors in pre-match have not selected squad

Squad 1

#Registered
11
#Max
12
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Club
Virtain Reserviläiset
Division
Open
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
MR.ry
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
31 Riku Hytönen
Club
Jyväskylän seudun reserviläiset
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
38 Harri Mäntylä
Club
Tampereen reserviläiset ry.
Division
Open
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
TA-kilta
Division
Open
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
65 Mika Ojanen
Club
LVRU ry
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
68 Donn Owsley
Club
VAU
Division
Open
Category
Senior, Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
69 Mari Owsley
Club
VAU
Division
Open
Category
Lady, Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
VAU
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
79 Harri Ylinen
Club
Ruoveden Reserviläiset
Division
Open
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
Alajärven RES
Division
Standard
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 2

#Registered
12
#Max
12
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
9 Jorma Takku
Club
Huittisten RU
Division
Open
Category
Senior, Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
11 Maria Rae
Club
Harjavallan reserviläiset ry
Division
Open
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
12 Matti Salioja
Club
Punkalaitumen Res Ups
Division
Open
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
18 Pasi Kaukkila
Club
Harjavallanreserviläiset
Division
Open
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
27 Teemu Heikkilä
Club
Harjavallan reserviläiset
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
33 Jarkko Rouvali
Club
Pöytyän seudun reserviläiset ry
Division
Open
Category
Junior
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
Harjavallan reserviläiset ry
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
45 Markku Takku
Club
LL
Division
Open
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
Vamres
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
76 Mikko Mäkinen
Club
Harjavallan reserviläiset
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
82 Tomi Nikkanen
Club
Harjavallan Reserviläiset ry
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
83 Sami Ketola
Club
Harjavallan reserviläiset Ry
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 3

#Registered
12
#Max
12
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
10 Jani Reiman
Club
VAU
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
16 Mikko Friman
Club
Vau
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
17 Arttu Mäkelä
Club
Vau
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
VUK
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
20 Mikko Järvinen
Club
VAU
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
23 Perttu Mustila
Club
VAU
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
32 Kari Heino
Club
VAU
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
39 Timo Yli-Hemmo
Club
VAU
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
47 Juha Helander
Club
VAU
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
Kurikan reserviläiset
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
56 Jarkko Mäkinen
Club
Vau
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
87 Alpo Tiikkaja
Club
VAU
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 4

#Registered
11
#Max
12
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
8 Niko Mäkinen
Club
Seinäjoen Reserviupseerikerho
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
Kauhavan Reserviläiset
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
Kauhavan Reserviläiset Ry
Division
Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
-
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
28 Asko Flinkman
Club
Peräseinäjoen res
Division
Open
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
41 Kristian Ouri
Club
Alavuden Reserviläiset
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
46 Aleksi Karhu
Club
Kauhavan Reserviläiset Ry
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
49 Teemu Maijala
Club
Alavuden Reserviläiset
Division
Open
Category
Senior, Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
57 Joni Onnela
Club
Alavuden Reserviläiset
Division
Open
Category
Junior, Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
60 Hannu Sepponen
Club
Alavuden reserviläiset ry
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
64 Juho Kontiainen
Club
Kauhavan reserviläiset
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 5

#Registered
11
#Max
12
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Club
VAU
Division
Open
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
Ylivieskan reserviläiset ry
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
VaRes
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
35 Jesse Laine
Club
Kankaanpään Reserviläiset
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
42 Marko Leppälä
Club
Ylivieskan Reserviläiset
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
Kankaanpään reserviläiset
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
70 Toni Kuusikko
Club
Kankaanpään Reserviläiset ry
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
84 Jaakko Mansikka
Club
Ylivieskan res.
Division
Open
Category
Junior
Classification
Unclassified
Region
FIN
85 Tuomas Niemi
Club
Kalajoen reserviläiset ry
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
91 Janne Ojala
Club
Kankaanpää Res
Division
Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
103 Jari Suominen
Club
Kauhavan reserviläiset
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 6

#Registered
10
#Max
12
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Laina-aseilla ampujat tänne
Club
Lakeuden Somottajat ry/Ylivieska res
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
29 Roni Potapoff
Club
Kauhavan reserviläiset
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
80 Antti Paldanius
Club
TaKoRU
Division
Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
96 Markus Nybonn
Club
VAU
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
97 Jarkko Asplund
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
106 Hannu Mäkelä
Club
PjRes
Division
Open
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
107 Artur Haapaniemi
Club
Kannus res.ups
Division
Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
108 Jari Lokasaari
Club
KÄRES
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
110 Frans Haapaniemi
Club
Kannuksen ResUps
Division
Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
132 Ilkka Hautala
Club
Ylivieskan Reserviläiset ry
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN