Squads

Squadding opens for approved competitors on March 24, 2022, 5 a.m.. 0 competitors in main-match have not selected squad
0 competitors in pre-match have not selected squad

Squad 1

#Registered
10
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
1 Markus Nybonn
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
2 Joona Ilppola
Club
Vares
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
10 Mika Ojanen
Club
LVRU ry
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
13 Aki Lahdenranta
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
14 Jani Tuomainen
Club
LVRU
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
Stadin sissit
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
25 Joonas Karhunen
Division
Open
Category
7.62
Classification
Unclassified
Region
FIN
31 Mikko Pystynen
Club
Reservin Lääkintäupseerit
Division
Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
TA-kilta
Division
Open
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 2

#Registered
9
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Club
Helsingin Reserviläiset
Division
Standard
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
8 Jonas Koponen
Club
KirkRes
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
11 Joakim Koponen
Club
KirkRes
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
18 Heikki Juhola
Division
Open
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
67 Juha Kallahti
Club
KHRU
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
71 John Jurvanen
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
76 Esa Jalonen
Club
HVA
Division
Standard
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
111 Jari Karppi
Club
Vares
Division
Open
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
127 Joonas Heikkala
Division
Open
Category
7.62, Military
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 3

#Registered
10
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
24 Tuomas Ahola
Club
Helsingin reserviläiset
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
32 Petteri Salo
Club
KirkRes
Division
Open
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
36 Miika Järvinen
Club
Stadin Sissit
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
60 Lasse Lautsuo
Club
Khru
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
Porvoon Reserviläiset
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
90 Kimmo Koivisto
Club
VUK
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
94 Tuomo Pitsinki
Club
Porvoon Reserviläiset ry
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
113 Jari Cederberg
Club
Helsingin reserviläiset
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
114 Ville Suonpää
Club
KirkRes
Division
Open
Category
7.62, Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
132 Kari Ojamies
Club
Helsingin sissikerho
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 4

#Registered
10
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
12 Kai Turunen
Club
Karkkilan Reserviläiset
Division
Open
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
17 Sami Miettinen
Club
Nurmijärven Reserviläiset ry
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
23 Henri Turunen
Club
Karkkilan Reserviläiset
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
ARMY ry
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
43 Johan Lindell
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
78 Teemu Eerola
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
81 Sami Kallinen
Club
VaRes
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
VaRes
Division
Standard
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
97 Joni Mäntylä
Club
VaRes, NuRes
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
150 Joonas Kaaria
Club
BBG ry
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 5

#Registered
10
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
3 Mikko Kaskela
Club
VaRes
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
5 Touko Reiman
Club
Salon seudun reserviläiset
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
21 Tuomas Hirvonen
Club
Vares
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
29 Tomi Sammatti
Club
Lavares
Division
Open
Category
7.62, Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
30 Rabbe Holmberg
Club
KirkRes
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
42 Jussi Ojanen
Club
kirkres
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
63 Jarkko Asplund
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
64 Tero Hokkanen
Club
Vares
Division
Standard
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
70 Vili Mäensivu
Club
VAU
Division
Open
Category
7.62, Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
72 Vesa Paatelma
Club
Porvoon Res. Ups.
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 6

#Registered
9
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
15 Marko Kantanen
Club
HVA
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
41 Teemu Eriksson
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
46 Jan Jernmark
Club
Vantaan reserviläiset
Division
Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
66 Oula Virtanen
Club
VARES
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
74 Juha Pusa
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Division
Open
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
120 Andrei Nyman
Club
HVA
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
131 Sami Huhtala
Club
Vantaan Reserviläiset Ry
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
151 Jenni Ketola
Club
EAPAK
Division
Open
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 7

#Registered
41
#Max
50
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Vain toimitsijat
9 Hannu Salin
Club
Vares
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
16 Nico Tuominen
Division
Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
22 Olli Salovaara
Division
Open
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
Vares
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
34 Niko Ilomäki
Club
VaRes
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
38 Teemu Potkonen
Club
VaRes
Division
Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
49 Sami Sällinen
Division
Open
Category
Senior, Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
52 Ari Kupari
Club
VaRes
Division
Open
Category
7.62
Classification
Unclassified
Region
FIN
54 Kalle Koivula
Division
Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
57 Mika Tervahauta
Division
Open
Category
Senior, 7.62, Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
VaRes
Division
Open
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
68 Jussi Naski
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
69 Ville Hakala
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
73 Ossi Ahola
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
75 Olli Mikkonen
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
79 Tommi Kokki
Division
Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
VaRes
Division
Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
82 Pasi Kauppinen
Division
Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Division
Open
Category
Senior, 7.62
Classification
Unclassified
Region
FIN
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
95 Sami Rämö
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
99 Joose Olli
Club
Kriha Recce
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
102 Jere Hakanen
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
103 Veera Kontiokari
Club
Vares
Division
Open
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
104 Samuel Juntunen
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
106 Tuomas Aaltonen
Club
Kriha recce ry
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
109 Mikael Mannonen
Club
Vantaan Reserviläiset Ry
Division
Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
110 Sami Kouhia
Club
Vares
Division
Open
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
112 Erkki Keränen
Division
Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
117 Tero Lagerstedt
Division
Open
Category
Senior, Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
124 Tomi Nieminen
Club
Vares
Division
Open
Category
Senior, Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
125 Rami Pohtila
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
133 Tatu Kurttila
Club
VaRes
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
136 Heikki Majuri
Club
VaRes
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
138 Arto Vainikka
Club
VaRes
Division
Open
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
Division
Standard
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
146 Antti Louhikko
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
147 Jonas Nordfors
Club
vares
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
148 Joonas Rönn
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
149 Antti Kettunen
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN