Squads

Squadding opens for approved competitors on May 16, 2022, 5 a.m., and closes Aug. 5, 2022, 11 a.m.. 6 competitors in main-match have not selected squad
0 competitors in pre-match have not selected squad

Squad 1

#Registered
5
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Starter lørdag 13.08 kl 0900 i bay 1
Club
SDS
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
Narvik praktiske skyttere
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
C
Region
NOR
38 Andre Jensen
Club
NPK/NPS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
48 Bjørn Madsen
Club
Salten Dynamiske
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
SDS
Division
Production-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR

Squad 2

#Registered
6
#Max
6
Registration
restricted main-match
Information
---
Comment
Starter lørdag 13.08 kl 0900 i bay 2
Club
Salten Dynamiske Sportsskyttere
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
Salten Dynamiske Sportsskyttere
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
45 Filip Jakobsson
Club
LXSSF
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
46 Niklas Vik
Club
Lxssf
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
50 Jonas Mannela
Club
Laxforsens SSF
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
53 Kent Säker
Club
LXSSF
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 3

#Registered
5
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Starter lørdag 13.08 kl 1500 i bay 1
Club
Trondheim Feltskyttere
Division
Production-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
NOR
3 Rune Hovde
Club
TFS
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
12 Knut Bergsbakk
Club
MDS
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
Trondheim Feltskyttere (TFS)
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
52 jim sæther
Club
Salten dynamiske sportsskyttere
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR

Squad 4

#Registered
6
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Starter lørdag 13.08 kl 1500 i bay 2
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
14 Hauke Reimers
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
56 Ragnar Sælø
Club
Salten dynamiske sportsskyttere
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR

Squad 5

#Registered
5
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Starter søndag 14.08 kl 0900 i bay 1
16 Eivind Berg
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
32 Roald Sandnes
Club
Salten Dynamiske Sportskyttere
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
49 Espen Larssen
Club
SDS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR

Squad 6

#Registered
3
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Starter søndag 14.08 kl 0900 i bay 2
5 Halvor Odden
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR

Squad 7

#Registered
6
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Starter søndag 14.08 kl 1500 i bay 1
4 Øystein Skog
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
9 Kenneth Arild
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
33 Gjermund Skog
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
47 Richard Normann
Club
Sds
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR

Squad 8

#Registered
6
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Starter søndag 14.08 kl 1500 i bay 2
21 Mikael Brattøy
Club
SDS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
SDS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
SDS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
SDS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
35 Brage Dåbakk
Club
sds
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
Salten Dynamiske Sportsskyttere
Division
Production Optics Light-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR

Squad 9

#Registered
6
#Max
10
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Crew only fredag 12.08 kl 1700
7 Geir Kvæl
Club
SDS
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
SDS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
15 Freddy Eriksen
Club
Salten dynamiske sportsskyttere
Division
Production-
Category
Senior
Classification
B
Region
NOR
Club
-
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
Sds
Division
Classic-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
SDS
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR