Squads

Squadding opens for approved competitors on Aug. 29, 2022, 1 p.m.. 0 competitors in main-match have not selected squad
4 competitors in pre-match have not selected squad

Squad 1

#Registered
14
#Max
16
Registration
restricted main-match
Information
---
Comment
Super Squad 1
21 Knut Bergsbakk
Club
MDS
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
23 Hanne Øby
Club
Mpk
Division
PCC
Category
Lady
Classification
-
Region
NOR
30 Ståle Mulstad
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
31 Kenneth Salen
Club
Ringerike
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
34 Odd Strengenes
Division
PCC
Category
Senior
Classification
-
Region
NOR
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
47 Anders Nerheim
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
Club
Dssa
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
83 Tore Haugli
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
Club
HPS
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
Division
PCC
Category
Senior
Classification
-
Region
NOR
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
120 Johnny Reyes
Division
PCC
Category
Senior
Classification
-
Region
NOR

Squad 2

#Registered
16
#Max
12
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Main-Match
25 Gaute Hagen
Division
PCC
Category
Senior
Classification
-
Region
NOR
28 Kenneth Svee
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
35 Morten Grønlie
Division
PCC
Category
Senior
Classification
-
Region
NOR
38 Anders Røine
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
39 Lasse Sandaker
Division
PCC
Category
Senior
Classification
-
Region
NOR
45 Jørn Aasland
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
56 Sonny Roos
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
68 Bjørn Hunn
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
69 Kai Smedstuen
Division
PCC
Category
Senior
Classification
-
Region
NOR
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
79 Erlend Rimer
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
81 Bjørn Hære
Club
Hokksund Pistolklubb
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
112 Oscar Nyhus
Division
PCC
Category
Senior
Classification
-
Region
NOR
115 Håkon Fjukstad
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR

Squad 3

#Registered
15
#Max
12
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Main-Match
20 Atle Rønning
Club
DSSA
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
26 Kjell Ryen
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
Club
DSSA
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
33 Morten Strømme
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
54 Anders Ulstad
Club
Oslo Feltskyttere OFS
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
62 Andreas Venås
Club
Hemne Pistolklubb
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
64 Terje Olsen
Club
OFS
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
70 Espen Hansen
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
82 Anders Amundsen
Club
Hamar Praktiske Skyttere
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
86 Daniel Lerøen
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
Division
PCC
Category
Lady
Classification
-
Region
NOR
91 Tore Varlid
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
Club
Hamar Praktiske Skyttere
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
126 Johan Røyseland
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
127 Petter Grimsby
Club
Gyland Pistolklubb
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR

Squad 4

#Registered
14
#Max
12
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Main-Match
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
46 Olav Vatne
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
Club
Sokndal
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
51 Jens Berentzen
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
52 Christian Berg
Club
Sokndal pistolklubb
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
53 Tore Fiborg
Club
Agdenes pk
Division
PCC
Category
Senior
Classification
-
Region
NOR
58 Torgeir Rui
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
75 Ronny Røise
Division
PCC
Category
Senior
Classification
-
Region
NOR
93 Richard Aaserud
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
Club
Veps
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
114 Emil Rotevatn
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR

Squad 5

#Registered
13
#Max
12
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Main-Match
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
24 Rune Hagen
Division
PCC
Category
Super Senior
Classification
-
Region
NOR
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
36 Bjarte Nygard
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
Division
PCC
Category
Senior
Classification
-
Region
NOR
43 Anders Martin
Division
PCC
Category
Senior
Classification
-
Region
NOR
65 Erik Andli
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
77 Jacob Weisæth
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
102 Erik Tønnessen
Club
OKTS
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
106 Olaf Isaksen
Division
PCC
Category
Super Senior
Classification
-
Region
NOR
Club
Hemne PK
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
125 Marius S. Tangen
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR

Squad 6

#Registered
13
#Max
16
Registration
restricted main-match
Information
---
Comment
Main-Match (Junior)
12 Kristen Kåsin
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
Club
HPI
Division
PCC
Category
Super Junior
Classification
-
Region
NOR
Division
PCC
Category
Super Junior
Classification
-
Region
NOR
15 Mads Hilden
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
60 Andreas Lebesby
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
Division
PCC
Category
Senior
Classification
-
Region
NOR
Club
TOP-DSS
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
109 Stig Cato Larsen
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
110 Mathias N Larsen
Club
Hamar Praktiske Skyttere
Division
PCC
Category
Super Junior
Classification
-
Region
NOR
111 Tommy Vang
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
121 Per Arne Nilsen
Division
PCC
Category
Senior
Classification
-
Region
NOR
Club
Gjøvik pistolklubb
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
129 Pål-Erik Ruud
Division
PCC
Category
Senior
Classification
-
Region
NOR

Squad 12

#Registered
0
#Max
4
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Lånebørse Sig MPX (Squad 2)
No competitors are registered for this squad

Squad 13

#Registered
0
#Max
4
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Lånebørse Schmeisser (Squad 3)
No competitors are registered for this squad

Squad 14

#Registered
0
#Max
4
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Lånebørse Schmeisser (Squad 4)
No competitors are registered for this squad

Squad 15

#Registered
0
#Max
4
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Lånebørse Stribog (Squad 5)
No competitors are registered for this squad

Squad 21

#Registered
7
#Max
6
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Pre-match (etter avtale)
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
10 Kenneth Jordan
Division
PCC
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
OFS
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
78 Hans Eng
Club
Oslo Feltskyttere
Division
PCC
Category
Super Senior
Classification
-
Region
NOR
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
96 Erik Torp
Division
PCC
Category
Senior
Classification
-
Region
NOR
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR

Squad 22

#Registered
5
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
from *.cab import
Division
PCC
Category
Senior
Classification
-
Region
NOR
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
Division
PCC
Category
Senior
Classification
-
Region
NOR
32 Ronnie Holmen
Club
Kristiansand Sportsskyttere
Division
PCC
Category
Senior
Classification
-
Region
NOR
99 Terje Tessem
Division
PCC
Category
Senior
Classification
-
Region
NOR

Squad 23

#Registered
6
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
from *.cab import
1 Einar Bakke
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
6 Stig Aarmo
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
59 Espen Finset
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR
76 Tony Raffelsen
Club
Rds
Division
PCC
Category
None
Classification
-
Region
NOR

Squad 28

#Registered
1
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
from *.cab import
18 Bente Lura
Division
PCC
Category
Lady
Classification
-
Region
NOR

Squad 66

#Registered
0
#Max
15
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Pre-match Lånebørser
No competitors are registered for this squad

Squad 99

#Registered
0
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
from *.cab import
No competitors are registered for this squad