Squads return

Squadding opens for approved competitors April 15, 2024, midnight.

add to favourites   

Squad 1

#Registered
10
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Main-match squads
Club: TIPSC
Revolver-
Lady
Unclassified
Region
FIN
Open+
None
Unclassified
Region
FIN
6 Santeri Suni
Open+
None
Unclassified
Region
FIN
74 Matti Kauppi
Production Optics-
Senior
Unclassified
Region
FIN
77 Jussi Niskanen
Revolver-
None
Unclassified
Region
FIN
Production Optics-
None
Unclassified
Region
FIN
Production Optics-
None
Unclassified
Region
FIN
93 Harri Vuorialho
Open-
None
Unclassified
Region
FIN
94 Tom Vähä-Salo
Production-
None
Unclassified
Region
FIN
95 Henri Heikel
Production Optics-
None
Unclassified
Region
FIN
add to favourites   

Squad 2

#Registered
10
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Main-match squads
Open+
None
Unclassified
Region
FIN
12 Anna Stenberg
Standard-
Lady
Unclassified
Region
FIN
Club: Kuas
Classic-
None
Unclassified
Region
FIN
31 Heikki Tikkanen
Club: Kuas
Open+
None
Unclassified
Region
FIN
33 Petri Piili
Club: LeA
Open+
None
Unclassified
Region
FIN
Production Optics-
Senior
Unclassified
Region
FIN
47 Arttu Mäkelä
Club: LUOTI
Standard+
None
Unclassified
Region
FIN
52 Niilo Tiili
Standard+
Super Senior
Unclassified
Region
FIN
64 Jarkko Mäkinen
Club: Viialan luoti
Open-
None
Unclassified
Region
FIN
119 Luukas Lindeman
Open-
None
Unclassified
Region
FIN
add to favourites   

Squad 3

#Registered
9
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Main-match squads
23 Miika Lehtinen
Club: PAS
Production-
None
Unclassified
Region
FIN
Production Optics-
None
Unclassified
Region
FIN
29 Jari Tiilikka
Club: UAY
Standard+
None
Unclassified
Region
FIN
50 Jani Paasovaara
Production-
None
B
Region
FIN
Club: PAS
Production Optics-
None
Unclassified
Region
FIN
Open+
Senior
C
Region
FIN
117 Toni Bollström
Production Optics-
None
Unclassified
Region
FIN
122 Hannu Valve
Club: UAY
Production Optics-
None
Unclassified
Region
FIN
123 Aleksi Mannila
Production-
None
Unclassified
Region
FIN
add to favourites   

Squad 4

#Registered
7
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Main-match squads
8 Kai Turunen
Production Optics-
Super Senior
Unclassified
Region
FIN
11 Henri Turunen
Open-
None
Unclassified
Region
FIN
16 Tiina Huhtala
Production-
Lady
Unclassified
Region
FIN
18 Markku Takku
Club: LL
Production Optics-
None
Unclassified
Region
FIN
19 Kaj Forss
Club: PorkkA
Production Optics-
Senior
Unclassified
Region
FIN
32 Aki Koskinen
Production-
Senior
Unclassified
Region
FIN
46 Jorma Takku
Club: A-SA
Production Optics-
Senior
Unclassified
Region
FIN
add to favourites   

Squad 5

#Registered
10
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Main-match squads
35 Pasi Parviainen
Club: P-K IPSC
Production Optics-
Senior
Unclassified
Region
FIN
39 Janne Muttonen
Club: P-K IPSC
Standard+
None
Unclassified
Region
FIN
57 Mikko Hietanen
Production Optics-
None
Unclassified
Region
FIN
60 Jani Kettunen
Club: P-K ipcs
Production Optics-
None
Unclassified
Region
FIN
61 Lauri Koistinen
Club: P-K IPSC
Standard+
Super Senior
B
Region
FIN
71 Lauri Hietanen
Production Optics-
None
Unclassified
Region
FIN
87 Mikko Villman
Club: P-K IPSC
Classic-
None
Unclassified
Region
FIN
136 Antti Tukiainen
Club: P-K IPSC
Classic-
None
Unclassified
Region
FIN
148 Antti Leivonen
Club: ATCS
Production-
None
Unclassified
Region
FIN
Production-
None
Unclassified
Region
FIN
add to favourites   

Squad 6

#Registered
10
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Main-match squads
Club: VS-VA
Production-
None
Unclassified
Region
FIN
17 Zhe Wang
Club: PAS
Production-
None
Unclassified
Region
FIN
20 Jonas Åberg
Production-
None
Unclassified
Region
FIN
41 Jussi Pätsi
Club: VS-VA
Production Optics-
Junior
Unclassified
Region
FIN
45 Sanni Pätsi
Club: VS-VA
Production Optics-
Lady
Unclassified
Region
FIN
66 Janne Mäki
Club: VS-VA
Production-
None
Unclassified
Region
FIN
68 Liisa Jokela
Club: VS-VA
Production Optics-
Grand Senior
Unclassified
Region
FIN
69 Tapio Jokela
Club: VS-VA
Production Optics-
Grand Senior
Unclassified
Region
FIN
89 Lauri Lönnroth
Club: SSG
Standard-
None
Unclassified
Region
FIN
105 Hannu Maunula
Production-
Super Senior
Unclassified
Region
FIN
add to favourites   

Squad 7

#Registered
9
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Main-match squads
Club: PAS
Production-
None
Unclassified
Region
FIN
88 Jani Tornikoski
Club: VS-VA
Production-
None
Unclassified
Region
FIN
107 Aki Pakka
Standard+
None
Unclassified
Region
FIN
111 Jyrki Mäkelä
Production Optics-
Senior
Unclassified
Region
FIN
112 Mikko Hazmuka
Standard+
None
Unclassified
Region
FIN
Standard+
Senior
Unclassified
Region
FIN
149 Mikael Kauranen
Standard-
None
Unclassified
Region
FIN
156 Jani Jaakkola
Club: PKSTA
Open+
None
Unclassified
Region
FIN
170 Mikko Koski
Standard+
Senior
Unclassified
Region
FIN
add to favourites   

Squad 8

#Registered
6
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Main-match squads
40 Mikko Mäkinen
Club: RSA
Production Optics-
None
Unclassified
Region
FIN
84 Jimi Lainio
Club: RSA
Production-
None
Unclassified
Region
FIN
131 Marko Alatalo
Club: SSG
Production-
Senior
Unclassified
Region
FIN
140 Perttu Turku
Club: PorkkA
Standard-
None
Unclassified
Region
FIN
141 Johanna Herrala
Club: Porkkalan ampujat
Standard-
Lady
Unclassified
Region
FIN
144 Jukka Varonen
Standard+
Grand Senior
Unclassified
Region
FIN
add to favourites   

Squad 9

#Registered
9
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Main-match squads
Club: TIPSC
Revolver-
None
Unclassified
Region
FIN
42 Hannu Aronsson
Production Optics-
Senior
Unclassified
Region
FIN
Club: TIPSC
Production Optics-
None
Unclassified
Region
FIN
51 Teemu Toivanen
Club: TIPSC
Standard-
None
Unclassified
Region
FIN
58 Vesa Lehtonen
Club: TIPSC
Production Optics-
Senior
Unclassified
Region
FIN
99 Jouko Laine
Revolver-
Senior
Unclassified
Region
FIN
115 Sami Laaksonen
Club: TIPSC
Production Optics-
Senior
Unclassified
Region
FIN
116 Esa Aaltonen
Club: TIPSC
Production Optics-
Senior
Unclassified
Region
FIN
142 Tomi S Virtanen
Club: TIPSC ry
Production-
None
Unclassified
Region
FIN
add to favourites   

Squad 10

#Registered
10
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Main-match squads
Classic+
None
Unclassified
Region
FIN
2 Jarkko Halkio
Club: LL
Open+
Senior
Unclassified
Region
FIN
Club: TIPSC
Production Optics-
Lady
Unclassified
Region
FIN
Club: TIPSC
Standard+
None
Master
Region
FIN
90 Jani Kinnala
Standard+
None
Unclassified
Region
FIN
96 Ari Kupari
Standard-
Senior
Unclassified
Region
FIN
98 Timo Orrenmaa
Club: Pohjanmaa Practical
Production Optics-
None
Unclassified
Region
FIN
102 Kari Voltti
Club: POP
Production Optics-
None
Unclassified
Region
FIN
138 Juha Engberg
Production-
None
Unclassified
Region
FIN
153 Mikko Lehto
Club: TIPSC
Standard-
None
Unclassified
Region
FIN
add to favourites   

Squad 11

#Registered
9
#Max
10
Registration
restricted pre-match
Information
---
Comment
Club: PAS
Open+
Senior
Unclassified
Region
FIN
83 Jouni Hynninen
Club: PAS
Production Optics-
Senior
Unclassified
Region
FIN
Open+
Senior
Unclassified
Region
FIN
129 Jari Filla
Club: Vs-Va
Production Optics-
None
Unclassified
Region
FIN
130 Emil Filla
Club: Vs-Va
Production Optics-
None
Unclassified
Region
FIN
150 Janne Rauhanen
Club: PAS
Standard+
None
Unclassified
Region
FIN
151 Timo Hartikainen
Club: PAS
Standard-
None
Unclassified
Region
FIN
154 juha poikolainen
Club: KSA
Open+
None
Unclassified
Region
FIN
169 Timo Mäkelä
Production Optics-
None
Unclassified
Region
FIN
add to favourites   

Squad 12

#Registered
8
#Max
10
Registration
restricted pre-match
Information
---
Comment
15 Konsta Elomo
Club: Tipsc
Classic-
Senior
Unclassified
Region
FIN
21 Esa Jalonen
Standard-
Senior
Unclassified
Region
FIN
Club: TIPSC
Classic-
Senior
Unclassified
Region
FIN
49 Teemu Makkonen
Classic-
Senior
Unclassified
Region
FIN
56 Patrik Relander
Club: TIPSC
Classic-
None
Unclassified
Region
FIN
72 Markku Kallio
Club: TIPSC
Standard-
Super Senior
Unclassified
Region
FIN
100 Rami Sampalahti
Revolver-
None
Unclassified
Region
FIN
108 Hannu Appelsiin
Club: TIPSC
Classic-
Super Senior
Unclassified
Region
FIN
add to favourites   

Squad 13

#Registered
8
#Max
10
Registration
restricted pre-match
Information
---
Comment
75 Mikko Vaahtovuo
Club: TIPSC
Classic-
Senior
Unclassified
Region
FIN
Club: TIPSC
Production Optics-
Senior
Unclassified
Region
FIN
120 Sergei Lobia
Production Optics-
Senior
Unclassified
Region
FIN
132 Mikael Er
Production Optics-
None
Unclassified
Region
FIN
135 Janne Syrjänen
Club: HaPA
Production Optics-
None
Unclassified
Region
FIN
139 Kaj Cederberg
Standard-
Senior
Unclassified
Region
FIN
158 Mikael Dahl
Club: SSG
Open+
Super Senior
Unclassified
Region
FIN
160 Janne Erjola
Club: SaSA
Production-
Senior
Unclassified
Region
FIN
add to favourites   

Squad 14

#Registered
9
#Max
10
Registration
restricted pre-match
Information
---
Comment
67 Mikko Niemi
Club: tipsc
Standard-
None
Unclassified
Region
FIN
109 Timo Jetsonen
Production-
None
Unclassified
Region
FIN
143 Pasi Pennanen
Production Optics-
None
Unclassified
Region
FIN
146 Teemu Laine
Club: SaSA
Standard-
None
Unclassified
Region
FIN
161 Sami Heino
Club: SaSA
Standard-
Senior
Unclassified
Region
FIN
163 Romi Randell
Club: SaSA
Standard-
Junior
Unclassified
Region
FIN
166 Mika Kivijoki
Club: Sasa Salon seudun ampujat
Standard-
None
Unclassified
Region
FIN
168 Kai Leino
Club: SaSA
Standard-
Senior
Unclassified
Region
FIN
Club: PorkkA
Open+
Senior
Unclassified
Region
FIN
add to favourites   

Squad 15

#Registered
11
#Max
10
Registration
restricted pre-match
Information
---
Comment
4 Kimmo Saario
Open-
Senior
Unclassified
Region
FIN
28 Minna Saario
Open-
Lady Senior
Unclassified
Region
FIN
114 Toni Mannonen
Club: SaSA
Production-
None
Unclassified
Region
FIN
128 Timo Mikkonen
Club: SaSa
Classic-
Super Senior
Unclassified
Region
FIN
137 Rasmus Puranen
Club: -
Production Optics-
Senior
Unclassified
Region
FIN
145 Tomi Toivonen
Club: SaSA
Production-
None
Unclassified
Region
FIN
155 Eero Varjonen
Club: SaSA
Standard-
None
Unclassified
Region
FIN
162 Tero Ojaranta
Club: Salon Seudun Ampujat ry (SaSA)
Standard-
None
Unclassified
Region
FIN
164 Mika Lastunen
Club: -
Production-
Senior
Unclassified
Region
FIN
165 Tony Pasanen
Club: PorkkA
Standard-
None
Unclassified
Region
FIN
167 Jarkko Granat
Club: LL
Standard-
None
Unclassified
Region
FIN
add to favourites   

Squad 16

#Registered
9
#Max
10
Registration
restricted pre-match
Information
---
Comment
10 Mikko Lehtinen
Production Optics-
None
Unclassified
Region
FIN
53 Timo Rinne
Production-
Senior
Unclassified
Region
FIN
62 Jari Into
Standard-
Super Senior
Unclassified
Region
FIN
65 Terho Nevasalo
Production Optics-
Senior
Unclassified
Region
FIN
80 Esko Vatanen
Club: SaSa
Standard-
Senior
Unclassified
Region
FIN
113 Tomi Virtanen
Club: Sasa
Standard-
Senior
Unclassified
Region
FIN
124 Harri Ojanen
Club: SaSA
Standard-
Super Senior
Unclassified
Region
FIN
126 Tero Tuoriniemi
Standard+
Senior
Unclassified
Region
FIN
172 Pasi Auranen
Club: Salon Seudun Ampujat
Standard-
Senior
Unclassified
Region
FIN