Squads

Squadding is open for approved competitors. 2 competitors in main-match have not selected squad
0 competitors in pre-match have not selected squad

Squad 1

#Registered
7
#Max
7
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Club
MA
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
28 Marika Koskinen
Club
KSA
Division
Open+
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
31 Perttu Piironen
Club
LaSa
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
53 Hannu Uronen
Club
-
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
75 Timo Rantonen
Club
KUAS
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
116 Simo Partanen
Club
Haminan Practical Ampujat
Division
Open+
Category
Junior
Classification
Unclassified
Region
FIN
117 Pekka Partanen
Club
Haminan Practical Ampujat
Division
Open+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 2

#Registered
7
#Max
7
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
6 Jere Hakanen
Club
Haur
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
17 Jukka Koskinen
Club
Koumas
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
18 Timo Parkko
Club
KOUMAS
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
22 valtteri parkko
Club
KOUMAS
Division
Standard-
Category
Junior
Classification
Unclassified
Region
FIN
23 Jari Majuri
Club
NoSA
Division
Classic+
Category
None
Classification
A
Region
FIN
Club
NoSA
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
115 Markku Koistinen
Club
Haminan Practical-Ampujat
Division
Open+
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 3

#Registered
7
#Max
7
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
5 Petri Eronen
Club
MA
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
47 Jarno Koskinen
Club
PK-IPSC
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
49 Mika Lento
Club
P-K IPSC
Division
Classic+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
PAS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
80 Pekka Kakkonen
Club
P-K IPSC
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
88 Mikko Asikainen
Club
P-K IPSC
Division
Classic+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
160 Lauri Nousiainen
Club
P-KIPSC
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 4

#Registered
6
#Max
7
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
12 Sami Miettinen
Club
HVA
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
26 Irina Toppila
Club
HVA
Division
Production-
Category
Lady
Classification
D
Region
FIN
44 kari halmi
Club
TA
Division
Classic+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
55 Matti Lahtinen
Club
PAS
Division
Classic-
Category
None
Classification
Master
Region
FIN
Club
PorkkA
Division
Open-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
164 Saku Pekkala
Club
HVA
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 5

#Registered
7
#Max
7
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
13 jukka viljamaa
Club
west shooters
Division
Production-
Category
Senior
Classification
C
Region
FIN
14 Tommi Laitinen
Club
West Shooters
Division
Production-
Category
None
Classification
B
Region
FIN
29 Niclas Winquist
Club
Team WS
Division
Standard-
Category
None
Classification
A
Region
FIN
35 Petri Wächter
Club
Ws-Team
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
46 Kari Halonen
Club
West Shooters
Division
Production-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
48 Sami Halonen
Club
Westshooters
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
90 Jari Takila
Club
West shooters
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 6

#Registered
7
#Max
7
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Club
P-K IPSC
Division
Production-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
P-K IPSC
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
85 Teemu Vahtera
Club
HVA
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
West Shooters
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
110 Johanna Herrala
Club
Porkkalan ampujat
Division
Open-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
113 Perttu Turku
Club
PorkkA
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
162 lauri koistinen
Club
pkipsc
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 7

#Registered
7
#Max
7
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
36 Jukka Leikos
Club
PorkkA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
38 Hannu Maunula
Club
VS-VA
Division
Production-
Category
Senior
Classification
A
Region
FIN
86 Juha Vane
Club
PorkkA
Division
Open-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
HVA
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
133 Harri Niinivesi
Club
Porkka
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
144 Niklas Lindberg
Club
PorkkA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
158 Mika Wright
Club
PorkkA
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 8

#Registered
7
#Max
7
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
4 Heikki Juhola
Club
SMY
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
JURY
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
HVA
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
41 Jari Salmela
Club
JURY
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
42 Teemu Potkonen
Club
HVA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
59 Jonas Lundvik
Club
VS-VA
Division
Production-
Category
None
Classification
B
Region
FIN
Club
VSVA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 9

#Registered
6
#Max
7
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Club
KSA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
34 Esa Lammi
Club
HVA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
40 Kari Vainio
Club
BS-PA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
45 Matti Kilpelä
Club
AK-945
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
D
Region
FIN
54 Petri Peltonen
Club
AK945
Division
Standard+
Category
None
Classification
C
Region
FIN
68 Jaakko Viitala
Club
NoSA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 10

#Registered
7
#Max
7
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
10 Sami Hautamäki
Club
Pohjanmaa Practical
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
11 Anne Hautamäki
Club
Pop
Division
Production-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
pop
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
67 antti kokkonen
Club
keusa
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
71 Ilkka Kervinen
Club
PorkkA
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
76 jarkko laukia
Club
keusa
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
121 Jukka Lahti
Club
Porkka
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 11

#Registered
6
#Max
7
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Club
haur
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
JSF
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
91 Dmitri Suslov
Club
PorkkA
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
120 Niklas Laurin
Club
West Shooters
Division
Production-
Category
None
Classification
Master
Region
FIN
153 Veijo Ratilainen
Club
PorkkA
Division
Open-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
161 Tony Ruohonen
Club
SäSA
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 12

#Registered
7
#Max
7
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
7 Iiro Vanne
Club
Porkkalan Ampujat
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
Porkka
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
58 Peter Ronnberg
Club
Porkka
Division
Classic-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
Porkka
Division
Standard-
Category
Junior
Classification
Unclassified
Region
FIN
66 Stefan Ronnberg
Club
Porkka
Division
Standard-
Category
Junior
Classification
Unclassified
Region
FIN
105 Kaj Schlupp
Club
PorkkA
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
HVA
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 13

#Registered
7
#Max
7
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
25 Petteri Salo
Club
PorkkA
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
63 Ari Kuokkanen
Club
PorkkalanAmpujat
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
111 Tommi Koponen
Club
PorkkA
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
134 Pasi Mutanen
Club
HVA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
139 Harri Wulff
Club
PorkkA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
154 Timo Mikkonen
Club
HVA
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
155 Hannu Antikainen
Club
HVA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 14

#Registered
7
#Max
7
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
69 Pinja Salminen
Club
porkka
Division
Open-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
87 Omar Bedretdin
Club
HVA
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
94 Timo Tolvanen
Club
SSG
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
112 Arne Valge
Club
Toonela
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
EST
114 Kalev Paate
Club
EDF
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
EST
136 Jarkko Kaasinen
Club
PorkkA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
143 timo salminen
Club
Porkka
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 15

#Registered
7
#Max
7
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
79 Ari Matero
Club
PorkkA
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
83 Marko Ahonen
Club
BS-PA
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
98 Jarno Ahokas
Club
HAUR
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
107 Kari Koivunen
Club
PorkkA
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
Porkka
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
138 Stefan Küttner
Club
Porkj
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
140 Vesa Vasara
Club
TIPSC
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 16

#Registered
5
#Max
7
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
33 Mika Marjamäki
Club
PorkkA
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
72 Niilo Tiili
Club
PORKKA
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
C
Region
FIN
84 Ari Honkala
Club
PorkkA
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
97 Mikko Unkuri
Club
Teekkariampujat
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
101 Iiro-Tapio Koro
Club
PorkkA
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 17

#Registered
7
#Max
7
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Club
Porkkalan Ampujat
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
39 Marko Rekola
Club
HAUR
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
100 Sami Pantzar
Club
PorkkA
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
HAUR (PorkkA toimitsija)
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
135 Jari Into
Club
PorkkA
Division
Classic+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
PorkkA
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
146 Kimmo Malmborg
Club
Porkka
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 18

#Registered
7
#Max
7
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
1 Rami Vuorinen
Club
SäSa
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
51 Mikko Lehto
Club
TIPSC
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
Virta
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
74 Olli Seppälä
Club
Vamsa
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
82 Hannu Appelsiin
Club
Tipsc
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
106 Antti Saar
Club
TIPSC
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
125 Jouni Aaltonen
Club
LL
Division
Open+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN