Squads

Squadding is open for approved competitors. 0 competitors in main-match have not selected squad
3 competitors in pre-match have not selected squad

Squad 1

#Registered
6
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Morning shift for competitors
Club
JURY
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
38 Jari Salmela
Club
JURY
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
44 Heikki Juhola
Club
HVA
Division
Standard-
Category
None
Classification
B
Region
FIN
116 Pasi Niikkonen
Club
KaPra
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
118 Harri Lamminsalo
Club
P-K IPSC
Division
Production-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
119 Kari Martikainen
Club
P-K IPSC
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 2

#Registered
5
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Morning shift for competitors
74 Vesa Rantasalo
Club
Heinolan Ampujat ry
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
75 Marko Helatie
Club
HeiA
Division
Classic+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
76 ville pasila
Club
Heia
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
77 Juha Toivola
Club
HyMAS
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
HeiA
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 3

#Registered
6
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Morning shift for competitors
Club
West Shooters
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
11 Kari Halonen
Club
West Shooters
Division
Production-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
27 Tommi Laitinen
Club
West Shooters
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
31 Sami Halonen
Club
Westshooters
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
59 jukka viljamaa
Club
west shooters
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
105 Mika Kaarnalehto
Club
Porkkalan ampujat
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 4

#Registered
6
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Morning shift for competitors
24 timo salminen
Club
Porkka
Division
Open-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
43 Janne Landen
Club
HeiA
Division
Revolver-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
55 Matti Kilpelä
Club
AK-945
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
57 Petri Peltonen
Club
AK945
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
C
Region
FIN
88 Anna Hyvärinen
Club
West Shooters
Division
Revolver-
Category
None
Classification
C
Region
FIN
148 Jari Tiilikka
Club
UAY
Division
Standard+
Category
None
Classification
A
Region
FIN

Squad 5

#Registered
5
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Morning shift for competitors
20 Sami Miettinen
Club
HVA
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
26 Kai Turunen
Club
SSG
Division
Open+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
30 Henri Turunen
Club
SSG
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
SSG
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
PorkkA
Division
Classic+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 6

#Registered
6
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Morning shift for competitors
8 Pentti Vainio
Club
KSA
Division
Classic+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
21 Juha Vainio
Club
KSA
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
41 Esa Marjoniemi
Club
KSA
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
68 Rauno Kuittinen
Club
KouMAS
Division
Open+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
93 Toni Ruokonen
Club
PoP
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
161 Niko Pikkarainen
Club
Porkkalan ampujat
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 7

#Registered
5
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Morning shift for competitors
Club
West Shooters
Division
Standard-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
VSVA
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
121 Lauri Nousiainen
Club
P-KIPSC
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
128 Sami Koivunen
Club
HVA
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
133 Matti Juntunen
Club
HAUR
Division
Revolver+
Category
None
Classification
A
Region
FIN

Squad 8

#Registered
6
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Morning shift for competitors
47 Mihail Malkov
Club
SSG
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
50 Ari Kuokkanen
Club
PorkkalanAmpujat
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
51 Jani Kuokkanen
Club
PorKKA
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
129 Mika Vesala
Club
JSF
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
SSG
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
179 Ossi Viita-aho
Club
Range Masters Ry
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 11

#Registered
6
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Afternoon shift for competitors
Club
HAUR
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
19 Arto Santala
Club
Haukilahden Urheiluampujat
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
22 Tiia Santala
Club
HAUR
Division
Standard-
Category
Lady
Classification
D
Region
FIN
81 Aino Oikari
Club
PAS
Division
Production-
Category
Lady
Classification
C
Region
FIN
Club
HAUR
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
127 Jukka Varonen
Club
HAUR
Division
Standard+
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 12

#Registered
6
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Afternoon shift for competitors
Club
PAS
Division
Production-
Category
Senior
Classification
C
Region
FIN
36 Riku Kärnä
Club
PAS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
37 Matti Lahtinen
Club
PAS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
39 Tomi Kangas
Club
PAS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
53 Antti Hytönen
Club
Poliisien ampumaseura
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
PAS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 13

#Registered
6
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Afternoon shift for competitors
33 Janina Annala
Club
KouMAS
Division
Standard+
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
40 Lauri Jantunen
Club
HVA
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
46 Marko Ahonen
Club
HVA
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
Salon Seudun Ampujat
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
137 Altti Antervo
Club
SSG
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
164 Kimmo Telkkinen
Club
KouMas
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 14

#Registered
6
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Afternoon shift for competitors
1 Henri Sipilä
Club
West Shooters
Division
Production-
Category
None
Classification
C
Region
FIN
Club
West Shooters
Division
Production-
Category
Junior
Classification
Unclassified
Region
FIN
45 Niklas Laurin
Club
HVA
Division
Production-
Category
None
Classification
Master
Region
FIN
54 Antti Saikko
Club
Lappeenrannan Siluettiampujat ry
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
86 Petri Wächter
Club
Ws-Team
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
176 Timo Vaittiniemi
Club
Lasa
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 15

#Registered
6
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Afternoon shift for competitors
18 Max Lagerstedt
Club
LaSa
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
TIPSC
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
95 Mikko Koski
Club
PoP
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
97 vesa kosola
Club
vs-va
Division
Open+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
101 Kaisa Koski
Club
PoP
Division
Standard+
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
177 Jani Vainikka
Club
Lasa
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 16

#Registered
5
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Afternoon shift for competitors
4 Risto Viitala
Club
VS-VA
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
61 Esa Blom
Club
vs-va
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
69 Hannu Maunula
Club
VS-VA
Division
Production-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
73 Irina Toppila
Club
HVA
Division
Production-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
122 Eero Tahvanainen
Club
Lappeenrannan Siluettiampujat ry
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 17

#Registered
6
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Afternoon shift for competitors
14 Esko Jarva
Club
Nokian Seudun Ampujat
Division
Standard+
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
PorkkA
Division
Production-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
35 Mika Mäkinen
Club
Nokian Seudun Ampujat
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
48 Antti Leivonen
Club
ATCS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
92 Juha Aromäki
Club
NoSA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
169 Iiro Vanne
Club
Porkkalan Ampujat
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 18

#Registered
6
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Afternoon shift for competitors
12 Niilo Tiili
Club
PORKKA
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
17 Jukka Koskinen
Club
LaSa
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
23 Mikko Huttunen
Club
LaSa
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
60 Timo Jetsonen
Club
KouMas
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
90 Perttu Turku
Club
PorkkA
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
91 Johanna Herrala
Club
Porkkalan ampujat
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 21

#Registered
4
#Max
8
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Stage 1 personnel
103 Jarkko Iikkola
Club
SSG
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
130 Jouni Hynninen
Club
KouMAS
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
138 Jari Tuominen
Club
SSG
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
SSG
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 22

#Registered
5
#Max
8
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Stage 2 personnel
84 Niclas Winquist
Club
Team WS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
87 Jarno Paussu
Club
WS
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
159 Vesa Jumppanen
Club
SSG
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
TIPSC
Division
Revolver+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
175 Jukka Turunen
Club
-
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 23

#Registered
5
#Max
8
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Stage 3 personnel
89 Tero Pietilä
Club
HAUR
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
96 Mika Marjamäki
Club
HVA
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
SSG
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
142 Jussi Lehtineva
Club
HVA
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
163 Petra Takanen
Club
PAS
Division
Production-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 24

#Registered
5
#Max
8
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Stage 4 personnel
72 Teemu Toppila
Club
SSG
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
135 Eero Hölli
Club
SSG
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
156 kari halmi
Club
TA
Division
Classic+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
SSG
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
173 Mikko Kiiveri
Club
SSG
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 25

#Registered
6
#Max
8
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Stage 5 personnel
120 Mikael Wahlroos
Club
SSG
Division
Production-
Category
None
Classification
C
Region
FIN
134 Harri Suominen
Club
SSG
Division
Open+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
143 Seppo Nurmi
Club
SSG
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
144 Weixiang He
Club
SSG
Division
Standard-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
180 Tomi Nyman
Club
SSG
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
Ssg
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 26

#Registered
4
#Max
8
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Stage 6 personnel
34 Tero Hokkanen
Club
Haur
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
83 Vesa Pulli
Club
SSG
Division
Open+
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
Haur
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
SSG
Division
Open+
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 27

#Registered
5
#Max
8
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Stage 7 personnel
111 Kirsi Järvi
Club
SSG
Division
Standard-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
115 Jussi Lehto
Club
SSG
Division
Classic+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
126 Heimo Helokunnas
Club
SSG
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
170 jukka suominen
Club
SSG
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
178 Wilhelm Backlund
Club
SSG
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 28

#Registered
5
#Max
8
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Stage 8 personnel
Club
SSG
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
123 Rami Sampalahti
Club
SäSA
Division
Classic+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
149 Jaakko Hyvätti
Club
Haukilahden urheiluampujat HAUR
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
SSG
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
151 Kimmo Malmborg
Club
Porkka
Division
Classic+
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 29

#Registered
8
#Max
10
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Tuloslaskenta yms. ei stagehenkilökunta
79 Saara Nyman
Club
HyMAS
Division
Open+
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
139 Mika Heino
Club
SSG
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
SSG
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
155 Jari Aho
Club
SSG
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
166 Riku Kalinen
Club
PAS
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
167 antti aapro
Club
SSG
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
168 Jukka Kilpiö
Club
SSG
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
182 Henrik Karsten
Club
SMA
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN