Squads

Squadding opens for approved competitors on June 11, 2017, 1 p.m., and closes Aug. 30, 2017, 4 p.m.. 0 competitors in main-match have not selected squad
0 competitors in pre-match have not selected squad

Squad 1

#Registered
8
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
5 Adam Forsell
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Club
NPSK
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
78 Fredrik Brodin
Club
NPSK
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
138 Erik Hedman
Club
Ärna Skyttegille
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
139 Thomas Nilsson
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 2

#Registered
6
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
23 Johan Bergh
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
135 Jonas Winberg
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
136 Peter Eliasson
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
148 Jon Szulist
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR

Squad 3

#Registered
8
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
15 Mattias Kneck
Club
VDS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
29 Tåbbe Asplind
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
133 Josef Noori
Club
södertörns SK
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
145 Peter Olsson
Club
P4 DS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
149 Henke Nilsson
Club
Stockholms lvf
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 4

#Registered
10
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
1 Mile Djoric
Club
East Coast Dynamic Shooters
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
3 Johan Sjödin
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Club
Åby skytteklubb
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Club
East Coast Dynamic Shooters
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Club
Smedsbo PK
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
10 Mattias Hansson
Club
Visborgs skytteförening
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
75 Dennis Husell
Club
Smedsbo PK
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
77 Pär Öhrberg
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
127 Tatiana Logan
Division
Production-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
NOR

Squad 5

#Registered
10
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
33 Martin Sellberg
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Club
Uvpsk
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
49 Martin Long
Club
S:t Eskils skyttar
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
53 Adam Lindholm
Club
Berga SKF
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
58 Mikael Arnerwik
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
74 Filip Åhrberg
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
80 Jack Janérs
Club
BBSKF
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
129 Gerry Strandberg
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 6

#Registered
9
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
19 Mathias Kunto
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
20 Karlo Grbin
Club
Handens PSK
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
40 Espen Sammerud
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
44 Fredrik Haglund
Club
Handens Pistolskytteklubb
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Revolver-
Category
None
Classification
A
Region
NOR
63 Michael Holm
Club
IPSC Örebro
Division
Revolver-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
132 Oscar Gunnarsson
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
134 Morgan Lindholm
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
146 Jostein Berntsen
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR

Squad 7

#Registered
10
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
25 Kalle Engstedt
Club
Kumla Sportskyttar
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
26 Glenn Johansson
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
45 Martin Jönsson
Division
Standard-
Category
None
Classification
C
Region
SWE
47 Fredrik Johrin
Division
Production-
Category
None
Classification
B
Region
SWE
51 Jim Gellin
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
61 Daniel Gardh
Club
Kumla Sportskyttar
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
65 Johan Spånbo
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 8

#Registered
8
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
2 Johan Nilsson
Club
IPSC Västerås
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
16 magnus boström
Club
Bofors skjutfälts skyttekår
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
18 Timmy Davidsson
Club
Kumla Sportskyttar
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
41 Mikko Laukkanen
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
59 Pelle Borggren
Club
East Coast Dynamic Shooters
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
71 Anna Utter
Club
IPSC Västerås
Division
Production-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
SWE
Club
IPSC Västerås
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
140 Marcus Molin
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 9

#Registered
7
#Max
9
Registration
restricted pre-match
Information
---
Comment
Bara för de som skjuter Prematch
60 Ola Åberg
Division
Production-
Category
None
Classification
C
Region
SWE
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
99 Henrik Nelson
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
101 Urban Edman
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
107 Håkan Wester
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
118 Andreas Norberg
Club
Bofors Skjutfälts Skyttekår
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 10

#Registered
7
#Max
12
Registration
restricted pre-match
Information
---
Comment
Bara för de som skjuter Prematch
Club
Bergslagens Skyttar
Division
Production-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
SWE
90 Peter Eriksson
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
106 Patric Moll
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
114 Fredrik Nordh
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
115 Tobias Nilsson
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
116 Joakim Magnusson
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 11

#Registered
7
#Max
10
Registration
restricted pre-match
Information
---
Comment
Bara för de som skjuter Prematch
87 Orvar Bäcklin
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Production-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
SWE
96 Carl Danielson
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
102 Claes Kjellin
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
112 Dennis Karlsson
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
141 Marcus Dahl
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
144 Jan Andersson
Club
KPSK
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 12

#Registered
8
#Max
12
Registration
restricted pre-match
Information
---
Comment
Bara för de som skjuter Prematch
98 Axel Rönquist
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
111 Morgan Holt
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
117 Mattias Olsson
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
121 Peter Lindberg
Club
VSD
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Club
VSD
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
125 Therry Ellgren
Club
bofors skjutfälts skyttekår
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
143 Per Andersson
Club
-
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 13

#Registered
3
#Max
7
Registration
restricted pre-match
Information
---
Comment
Bara för de som skjuter Prematch
94 Daniel NotKnown
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
103 Lars-Ola Nilsson
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
142 Johan Ilberg
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 14

#Registered
8
#Max
12
Registration
restricted pre-match
Information
---
Comment
Bara för de som skjuter Prematch
83 Tord Boström
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
84 Per Dalén
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
100 Jesper Anserius
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
105 Johan Bengtsson
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
110 Johan Carlsson
Division
Production-
Category
None
Classification
D
Region
SWE
113 Martin Hedlund
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
122 göran jansson
Club
GUDS
Division
Open+
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
128 Daniel Persson
Club
Guds
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 15

#Registered
0
#Max
7
Registration
restricted pre-match
Information
---
Comment
Bara för de som skjuter Prematch
No competitors are registered for this squad

Squad 16

#Registered
7
#Max
7
Registration
restricted pre-match
Information
---
Comment
Bara för de som skjuter Prematch
89 Håkan Härdne
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
91 Anders Dahlberg
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
95 Kenneth Jonsson
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
97 Mikael Norberg
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
104 Jim Lidman
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
126 Ted Kvarnström
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
130 Kalle Dahlbom
Division
Revolver-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE