Squads

Squadding is open for approved competitors. 0 competitors in main-match have not selected squad
0 competitors in pre-match have not selected squad

Squad 1

#Registered
8
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Friday/Saturday
42 Mikael Schelén
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
116 Stefan Nordh
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
123 Marcus Sedin
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
138 Allan Bjorlin
Division
Semi-Auto Open-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
140 Per Jonasson
Division
Semi-Auto Open-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
161 Dennis Andersson
Division
Semi-Auto Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 2

#Registered
6
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Friday/Saturday
98 Andreas Venås
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
125 Rune Hagen
Division
Semi-Auto Open-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
SSS
Division
Semi-Auto Open-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Manual Action Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
173 Asbjørn Sagøy
Division
Semi-Auto Open-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Semi-Auto Open-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR

Squad 3

#Registered
6
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Friday/Saturday
69 Tomas Hedström
Club
IPSC örebro
Division
Semi-Auto Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
75 Niklas Eriksson
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
109 Frederic Lindahl
Division
Semi-Auto Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
150 Stefan Grahn
Club
IPSC Örebro
Division
Semi-Auto Open-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
185 Dennis Husell
Club
Smedsbo PK
Division
Semi-Auto Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
186 Mikael Otter
Club
IPSC Örebro
Division
Semi-Auto Open-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 4

#Registered
4
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Friday/Saturday
97 Johan Mattsson
Club
LVF
Division
Semi-Auto Open-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
Club
Ballongberget
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
164 Niklas Tuvesson
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 5

#Registered
3
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Friday/Saturday
93 Vitezslav Bures
Club
-
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
CZE
Club
-
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
CZE
111 Markus Benes
Club
SCW Vienna
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
AUT

Squad 6

#Registered
8
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Friday/Saturday
Club
East Coast Dynamics Shooters
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Club
UPSF
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
122 Hannu Vilmi
Club
Jönköpings PK
Division
Semi-Auto Open-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
137 Andy Jensen
Club
Jpk
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
144 Eric Karlsson
Division
Semi-Auto Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
189 Timm Vahamaki
Club
MSG
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
191 Rickard Jacobsen
Club
KPG
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
204 Martin Bergman
Club
Jönköpings PK
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 7

#Registered
6
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Friday/Saturday
Club
FRONTERA
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
ESP
Club
FRONTERA
Division
Semi-Auto Open-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
ESP
Club
-
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
151 Sven Schlegel
Club
Ironhands Germany
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
170 Stephan Lehmann
Club
WSG
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU

Squad 8

#Registered
8
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Friday/Saturday
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
83 Didrik Sørlie
Club
ringerike pistolklub dssn
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
113 Tore Grongstad
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
115 Knut Grongstad
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
130 Ståle Eilertsen
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
206 Borgar Tronrud
Club
rpk
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR

Squad 9

#Registered
0
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Friday/Saturday
No competitors are registered for this squad

Squad 10

#Registered
1
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Friday/Saturday
100 Viktor Andersson
Club
Svea Livgardes skytteförening
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 11

#Registered
0
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Friday/Saturday
No competitors are registered for this squad

Squad 12

#Registered
5
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Friday/Saturday
Division
Semi-Auto Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
168 Mattias Olsson
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
169 Carl Danielson
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
174 Peter Sandberg
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
180 Kenneth Jonsson
Division
Semi-Auto Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 13

#Registered
7
#Max
8
Registration
restricted main-match
Information
---
Comment
National Teams
45 Magnus Haugerud
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
105 jarkko laukia
Club
keusa
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
117 Marika Koskinen
Club
KSA
Division
Semi-Auto Open-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
124 Antti Kokkonen
Club
Keusa
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
OFS
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Master
Region
NOR
Club
OFS
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
179 Kristian Rommen
Club
OFS
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR

Squad 14

#Registered
8
#Max
8
Registration
restricted main-match
Information
---
Comment
National Teams
51 Nick Ravn
Club
MSG
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
57 Olle Ackehed
Club
RJPS
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
58 Hans Holmkvist
Club
Security Group Dynamics
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
62 Ebbe Wolff
Club
GTGConsult
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
SSIN
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
99 Gustav Persson
Club
VSD
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
119 Søren Schmidt
Club
SSIN
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK

Squad 15

#Registered
7
#Max
8
Registration
restricted main-match
Information
---
Comment
National Teams
Club
APK
Division
Semi-Auto Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
59 Sverre Idland
Club
Stavanger SSL
Division
Semi-Auto Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Semi-Auto Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
165 Sami Hautamäki
Club
Pohjanmaa Practical
Division
Semi-Auto Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
pop
Division
Semi-Auto Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
167 ilkka siitonen
Club
LASA
Division
Semi-Auto Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
Agdenes Pistolklubb
Division
Semi-Auto Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR

Squad 16

#Registered
6
#Max
8
Registration
restricted main-match
Information
---
Comment
National Teams
18 Emilie Skårild
Club
AGD
Division
Semi-Auto Open-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
NOR
79 Anita Larsen
Club
Trondheim Feltskyttere
Division
Semi-Auto Open-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Semi-Auto Open-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Club
GPK
Division
Semi-Auto Open-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
NOR
159 Pia Clerté
Club
UDS
Division
Semi-Auto Open-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 17

#Registered
9
#Max
9
Registration
restricted main-match
Information
---
Comment
National Teams
37 Per Bergfeldt
Division
Semi-Auto Open-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
39 Max Käär
Division
Semi-Auto Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
52 Johan Hansen
Division
Semi-Auto Open-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
55 Patrik Gren
Club
Security Group Dynamics
Division
Semi-Auto Open-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
Club
Växjö PK
Division
Semi-Auto Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
127 Stellan
Division
Semi-Auto Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
147 Roland Dahlman
Division
Semi-Auto Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
177 Leif Madsen
Division
Semi-Auto Open-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
178 Marcus Madsen
Club
MSG
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 18

#Registered
8
#Max
8
Registration
restricted main-match
Information
---
Comment
National Teams
46 Johnny Reyes
Club
Oslo Feltskyttere
Division
Semi-Auto Open-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
47 Hans Eng
Club
Oslo Feltskyttere
Division
Semi-Auto Open-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
SSL
Division
Semi-Auto Open-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
49 Tore Fiborg
Club
Agdenes pk
Division
Semi-Auto Open-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Semi-Auto Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
Hølonda Sportskyttere
Division
Semi-Auto Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
171 Jens Oedegaarden
Club
Oslo Feltskyttere
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
Oslo Feltskyttere
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR

Squad 19

#Registered
5
#Max
8
Registration
restricted main-match
Information
---
Comment
87 Jiro Nihei
Division
Manual Action Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
112 Daniel Castillo
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
129 Erik Bjalkvall
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
154 Mattias Borgelin
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 20

#Registered
8
#Max
8
Registration
restricted main-match
Information
---
Comment
Club
Security Group Dynamics
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Club
VSD
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Club
Lidingö Sportskytteklubb
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
65 Anders Ekeberg
Club
SGD
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
73 Max Gidhagen
Club
Lidingö Sportskytteklubb
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
101 Henrik Berntsson
Club
GPIF
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Club
GPIF
Division
Semi-Auto Open-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
184 Fredrik Stråhle
Club
Lidingö SSK
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 21

#Registered
8
#Max
9
Registration
restricted main-match
Information
---
Comment
Club
MSG
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
SSIN
Division
Manual Action Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
53 Johan Mastrell
Club
SSIN
Division
Semi-Auto Open-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
Trondheim Feltskyttere
Division
Semi-Auto Open-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
106 jan larsson
Club
East Coast Dynamic Shooters
Division
Semi-Auto Open-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
107 Ivar Edfeldt
Club
Ärna skyttegille
Division
Semi-Auto Open-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
108 Kattis Edfeldt
Club
Ärna skyttegille
Division
Semi-Auto Open-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
SWE
158 Selcuk Kahraman
Club
SSIN
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK

Squad 22

#Registered
6
#Max
8
Registration
restricted main-match
Information
---
Comment
Club
VSD
Division
Semi-Auto Open-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
133 Robert Andersson
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
145 Pierre Nordin
Club
VSD
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
199 Jonatan Loman
Club
MSG
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
203 Maria Loman
Club
MSG
Division
Semi-Auto Open-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
SWE
207 Simeon Dahlin
Club
Livgardets Skytteförening
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 23

#Registered
8
#Max
8
Registration
restricted main-match
Information
---
Comment
43 Ståle Mulstad
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
72 Kristian Førde
Club
Notodden PK
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
85 Kenneth Salen
Club
Vikane
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
89 Anton Nazarov
Club
NEVSKY
Division
Semi-Auto Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
RUS
90 Alborov Alan
Club
Ipsc club north-west
Division
Semi-Auto Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
RUS
91 Konev Vitaly
Club
N-W
Division
Semi-Auto Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
RUS
132 Tuomas Koli
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
210 Martin Quensel
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 24

#Registered
7
#Max
8
Registration
restricted main-match
Information
---
Comment
Club
Security Group Dynamics
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
118 Simon T
Club
Stockholms LvF
Division
Semi-Auto Open-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
146 Gustav Röken
Club
Uppsala Dynamiska Skyttar
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
176 Johan Werner
Club
Security Group Dynamics
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
194 Walter Kitzinger
Division
Semi-Auto Open-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
195 Uma NN Falk
Division
Semi-Auto Open-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
SWE
201 Matti Puhakka
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 25

#Registered
0
#Max
99
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
MM Friday/Saturday
No competitors are registered for this squad

Squad 26

#Registered
26
#Max
99
Registration
restricted main-match
Information
---
Comment
PM
Club
HeiA
Division
Semi-Auto Open-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
HeiA
Division
Semi-Auto Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
4 Klas N-son
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
5 Ola Åberg
Division
Semi-Auto Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
7 Bengt Dahl
Club
vsd
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
8 Kai Rämö
Division
Semi-Auto Open-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
10 Kristina Olsson
Club
VSD
Division
Semi-Auto Open-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
SWE
11 Björn Svensson
Division
Semi-Auto Open-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Semi-Auto Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
14 Luigi de Barone
Club
VSD
Division
Semi-Auto Open-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
17 Stephen Parker
Division
Semi-Auto Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Division
Semi-Auto Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
21 Olaf Thieme
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
24 Sandra NotKnown
Club
Black Rifle User Group
Division
Semi-Auto Open-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
DEU
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Club
Black Rifle User Group
Division
Semi-Auto Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
30 Sarah Grey
Division
Semi-Auto Open-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
SWE
31 ulf moen
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
33 Jon Johansson
Division
Manual Action Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
35 Andreas Norberg
Club
Bofors Skjutfälts Skyttekår
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
114 Riku Kalinen
Club
PAS
Division
Semi-Auto Open-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
175 Therry Ellgren
Club
bofors skjutfälts skyttekår
Division
Semi-Auto Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE
Club
Bofors SSK
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
202 Johan Modigh
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
Club
Rjps
Division
Manual Action Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
208 Marcus Jeschke
Division
Semi-Auto Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU