Squads

Squadding is open for approved competitors and closes Oct. 22, 2018, 4:59 p.m.. 0 competitors in main-match have not selected squad
0 competitors in pre-match have not selected squad

Squad 1

#Registered
4
#Max
4
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Samstag 20 Uhr
6 Eric Remann
Club
-
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
Club
ASC e.V.
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
51 Volker Schmidt
Club
ASC e.V., Bonn
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU
66 Denis Supica
Club
ASC e.V.
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU

Squad 2

#Registered
3
#Max
4
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Samstag 20 Uhr
Club
SSC Duisburg
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
39 Markus Müller
Club
ASC e.V
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
122 José Guerrero
Club
SCC e.V.
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU

Squad 3

#Registered
4
#Max
4
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Samstag 20 Uhr
32 Marco Persigel
Club
ASC e.V.
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
Club
Bonn 1473
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU
141 Susanne Schäfer
Club
Magnum Bonn
Division
Open+
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
DEU
Club
Magnum Bonn
Division
Open+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU

Squad 4

#Registered
4
#Max
4
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Samstag 20 Uhr
73 Renato Horn
Club
Kravolution Shooting Division e.V.
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU
77 Lutz Lemke
Club
Kravolution Shooting Division e.V.
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
97 Mirko Eckrich
Club
KRAVolution Shooting Division e.V.
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
98 Volker Rath
Club
Kravolution Shooting Division e.V.
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU

Squad 5

#Registered
3
#Max
4
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Samstag 20 Uhr
102 Knut Mannel
Club
IPSC Team Double Alpha e.V.
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
115 Andrey Behrens
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
133 Martin Bähr
Club
-
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU

Squad 6

#Registered
8
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Sonntag 10 Uhr
5 Simon Tendick
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
Division
Standard-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
DEU
25 Christian Weber
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
31 Marco Schröder
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
45 Michael Wagener
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
125 Anton Gramatkin
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU

Squad 7

#Registered
8
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Sonntag 10 Uhr
9 Andreas Hane
Club
Silverado Vorderlader- und Sportschützen 1990 e.V.
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
10 Yasin Yasar
Club
Schützenverein Langenfeld 1834 e.V.
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
Club
Silverado Vorderlader- und Sportschützen 1990 e.V.
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
Club
Magnum Bonn
Division
Open+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU
Club
Magnum Bonn
Division
Open+
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU
Club
Magnum Bonn
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU
34 Hubert Wolf
Club
-
Division
Standard-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU
Club
Silverado Vorderlader- und Sportschützen 1990 e.V.
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU

Squad 8

#Registered
8
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Sonntag 10 Uhr
23 Marc Graßhoff
Club
SV Langenfeld 1834
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
24 Christoph Luft
Club
SV. Langenfeld 1834
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
26 André Kunz
Club
SV Langenfeld 1834
Division
Production Optics-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU
49 Semi Bayoudh
Club
WPSC
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
55 Stephan Kohls
Club
VDSF 1979 e.V.
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
58 Soeren Scherer
Club
Siverado Vorderlader-und Sportschuetzen 1990 e.V.
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
139 Gordon Freiburg
Club
Magnum Bonn
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
140 Sonja Freiburg
Club
Magnum Bonn
Division
Standard-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
DEU

Squad 9

#Registered
8
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Sonntag 10 Uhr
76 Frank Westebbe
Club
VFS 2013 e.V.
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU
78 Janusz Michalik
Club
IPSC Team Rheinberg
Division
Standard-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU
84 Jochen Schmitt
Club
-
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
Club
SSC DUISBURG
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
Club
Schuetzenfreunde Ueberherrn
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU
95 Axel Becker
Club
Schützenfreunde Ueberherrn
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
Club
Schuetzenfreunde Ueberherrn
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
100 Henny Schmitz
Club
NPSA
Division
Standard+
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
NLD

Squad 10

#Registered
8
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Sonntag 10 Uhr
47 Christoph Noga
Club
FNR 2k16 e.V.
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
Club
FNR 2K16
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
71 Andreas Becker
Club
FNR 2K16
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU
87 Alexander Keil
Club
Sportschützen der St. Sebastiani Bruderschaft Anno
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
88 Thaddäus Sauer
Club
IPSC 3Gun Club
Division
Open-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU
89 Detlev Kran
Club
Polizei-Sportverein Brühl
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU
103 Daniel Richter
Club
FNR2K16
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU
114 Alexander Ungert
Club
WPPC
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU

Squad 11

#Registered
7
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Sonntag 13 Uhr
Club
-
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
33 Mathias Kasper
Club
1473 Bonn
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
Club
EBSA Battice Belgium
Division
Production Optics-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
BEL
Club
EBSA Battice Belgium
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
BEL
104 Jürgen Suermann
Club
HBSG e.V.
Division
Standard-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU
105 Manuel Behle
Club
-
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
Club
EBSA Battice Belgium
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
BEL

Squad 12

#Registered
8
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Sonntag 13 Uhr
3 Steffi Weber
Club
-
Division
Production-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
DEU
Club
-
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
20 Falko ten Bosch
Club
ASC e.V. Bonn
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
36 Markus Heine
Club
Action Shooting e.V.
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
Club
Action Shooting e.V.
Division
Standard-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
DEU
Club
Magnum Club
Division
Production-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
DEU
69 Jan Fischels
Club
-
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
117 Harald Schmitz
Club
ASC e.V.
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU

Squad 13

#Registered
7
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Sonntag 13 Uhr
11 Falk Brieskorn
Club
-
Division
Custom-
Category
Junior
Classification
Unclassified
Region
DEU
Club
-
Division
Custom-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU
42 Nils Nothnagel
Club
-
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
44 Nic Nothnagel
Club
-
Division
Custom-
Category
Junior
Classification
Unclassified
Region
DEU
70 Daniel Kramer
Club
Action Shooting 2015 e.V
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
Club
BDS Schützen SG Gersfeld e.V.
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
Club
VFS 2013 eV
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU

Squad 14

#Registered
6
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Sonntag 13 Uhr
Club
-
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU
Club
-
Division
Open-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU
99 Ernst Grassmann
Club
ASC e.V. Bonn
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
106 Ralf Schlicher
Club
SSV Rurtal
Division
Standard-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU
Club
Magnum Bonn
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
124 Frank Nöcker
Club
Isenberger Sportschützen e.V.
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU

Squad 15

#Registered
8
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Sonntag 13 Uhr
80 Michael Schwarz
Club
ASC e.V
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU
107 Simon Lubberich
Club
ELKKS Limburgia
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
108 peter slangen
Club
limburgia
Division
Open+
Category
Super Senior
Classification
B
Region
NLD
109 frank breuer
Club
NPSA
Division
Open+
Category
Super Senior
Classification
B
Region
NLD
110 Andre Habets
Club
ELKKS Limburgia
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
111 Mick Dodge
Club
NPSA
Division
Standard-
Category
None
Classification
D
Region
NLD
120 Torsten Bingener
Club
ASC e.V. Bonn
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU
138 Norbert Knabe
Club
Magnum Bonn
Division
Standard-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU

Squad 16

#Registered
11
#Max
12
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
RO und Helfer
1 Jörg Baumann
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
30 Ron Mueller
Club
St Sebastianus 1473 Bonn
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
40 Klaudio Lesnik
Club
SG 200/9 mm
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
Club
QnD
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
Club
SSV Gelderland
Division
Classic-
Category
None
Classification
A
Region
DEU
86 Oliver Seliger
Club
SV Langenfeld 1834
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU
127 Thomas Rieder
Club
QnD
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
129 Jeffrie Ferreria
Club
BONN-1473
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
130 Gerald Ferreria
Club
BONN-1473
Division
Rimfire Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU
137 Tobias Steuber
Club
1473 Bonn
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
143 Jiri Materka
Club
1473 Bonn
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU

Squad 17

#Registered
11
#Max
12
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
RO und Helfer
38 Ingo Foster
Club
St Sebastianus 1473 Bonn
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
54 Michael Enkel
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
62 Volker Rössler
Club
SSV gelderland
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
75 Adrian Craiu
Club
1473 Bonn
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU
90 Björn Dzieran
Club
QnD
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
101 Bert Teunissen
Club
SSV Gelderland
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU
121 Ellen Tokur
Club
1473 Bonn
Division
Production-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
DEU
131 Harold Ferreria
Club
BONN-1473
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
Club
BONN-1473
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
134 Detlef Schmidt
Club
1473 Bonn
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU
Club
1473 Bonn
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU

Squad 18

#Registered
1
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Nur RO oder Helfer die nicht Mitschießen
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU