Squads

Squadding opens for approved competitors on March 4, 2018, 1 p.m., and closes March 31, 2018, 1 p.m.. 0 competitors have not selected squad

Squad 1

#Registered
9
#Max
10
Registration
anyone
Information
---
Comment
Formiddag squad 1
Club
Cps
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
6 Issam Jafer
Club
Cps
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
Cps
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
Cps
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
22 Selcuk Kahraman
Club
KS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
SSIN
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
CPS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
CPS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
69 Mats Ahlqvist
Club
MSG
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 2

#Registered
9
#Max
10
Registration
anyone
Information
---
Comment
Formiddag squad 2
8 Hans J Holbek
Club
Kjøbenhavns Skytteforening
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
Cps
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
64 Dennis Jakobsen
Club
SSIN
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
72 Michael Low
Club
SSIN
Division
Revolver-
Category
None
Classification
C
Region
DNK
Club
CPS
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
Lunde skytteforening
Division
Revolver+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
79 Finn Langkjær
Club
Lunde Skytteforening
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
CPS
Division
Production-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
DNK
85 Kim Wiencken
Club
SSIN
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DNK

Squad 3

#Registered
10
#Max
10
Registration
anyone
Information
---
Comment
Formiddag squad 3
Club
BVS
Division
Standard-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
DNK
14 Jan Bodé
Club
SSIN
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
B
Region
DNK
16 Kent Holm
Club
SSIN
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DNK
17 Claus Sander
Club
BVS
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DNK
18 Mark Weisinger
Club
CPS
Division
Classic-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
SSIN
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
35 Simon Larsen
Club
BVS
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
46 Jacob Larsen
Club
SSIN
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
51 Jan Hoyer
Club
KS
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
70 John Hansen
Club
Bvs
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK

Squad 4

#Registered
9
#Max
10
Registration
anyone
Information
---
Comment
Formiddag squad 4
Club
PI-Skydning
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
SSIN
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
Pi
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
CPS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
19 Mikkel Berg
Club
PI - København
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
Cps
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
27 Dennis Martlev
Club
Copenhagen Practical Shooters
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DNK
40 Anders Skjold
Club
Pi København
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
43 Jonas Nielsen
Club
SSIN
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK

Squad 5

#Registered
9
#Max
10
Registration
anyone
Information
---
Comment
Eftermiddag squad 5
15 Karsten Erfort
Club
Lfhs/CPS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
21 kim Frederiksen
Club
CPS & HSI
Division
Production-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
Copenhagen Practical Shooters
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DNK
30 Jørgen Rigtrup
Club
Copenhagen Practical Shooters
Division
Revolver-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
Cps
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
CPS & HSI
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
CPS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
86 Steen Bagger
Club
Hørsholm Pistolforening /SSIN
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
Copenhagen Practical Shooters
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DNK

Squad 6

#Registered
7
#Max
10
Registration
anyone
Information
---
Comment
Eftermiddag squad 6
Club
SSIN
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
24 Tejs Berthelsen
Club
CPS
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
26 Henrik Lemming
Club
CPS
Division
Revolver+
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
DNK
33 Blagoja Ivkovic
Club
Ballerup
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
Ssin/Ballerup
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
54 Claus Schmidt
Club
Farum Skytteforening
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DNK
73 Niels Eriksen
Club
Ballerup
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DNK

Squad 7

#Registered
10
#Max
10
Registration
anyone
Information
---
Comment
Eftermiddag squad 7
29 Dan Bang Reuter
Club
Copenhagen practical shooters
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DNK
39 Kennet Jensen
Club
-
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
-
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
Copenhagen Practical Shooters
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
Ssin
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
CPS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
63 Anders Urban
Club
SAS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
BVS/SSIN
Division
Classic-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
Asminderød Skytteforening
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
SSIN
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK

Squad 8

#Registered
8
#Max
10
Registration
anyone
Information
---
Comment
Eftermiddag squad 8
36 Claus Kjelgaard
Club
HSI & CPS
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
37 Kim Skovholm
Club
CPS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
PI-Skydning
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
SSF-1910
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
VEPI
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DNK
82 Lars Hagemann
Club
Nordic shooting Academy
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Grand Master
Region
DNK
87 Per Westphalen
Club
SSIN
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DNK
Club
Værløse
Division
Production-
Category
None
Classification
A
Region
DNK