Squads

Squadding is open for approved competitors. 1 competitors in main-match have not selected squad
0 competitors in pre-match have not selected squad

Squad 1

#Registered
8
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Starts from stage 1
Club
Ksa
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
10 Kimmo Erola
Club
Rauman reserviläiset
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
SaSa
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
20 Timo Auhtola
Club
KSA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
22 Niko Niininen
Club
Ksa
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
51 Kimmo Seppänen
Club
KSA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
56 Juho Vainio
Club
SaSa
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
99 Ville Hakala
Club
p-ha
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 2

#Registered
8
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Starts from stage 2
Club
KaPrA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
KaPra
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
KaPra
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
12 Jusa Niskanen
Club
KaPra
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
14 Markus Alatalo
Club
Kapra
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
15 Panu Rautiainen
Club
KaPrA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
23 Vesa Kaunisto
Club
KaPra
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
46 Tommi Ikäheimo
Club
KaPrA
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 3

#Registered
8
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Starts from stage 3
Club
Rangemasters
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
40 Miika Niskala
Club
Haapajärven Ampumaseura
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
61 Tapani Niemi
Club
VirtA
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
96 Pentti Vainio
Club
KSA
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
97 Esa Marjoniemi
Club
KSA
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
98 Markus Isoaho
Club
KSA
Division
Classic+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
102 Harri Kinnunen
Club
Range Masters
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
103 Sampo Mattila
Club
RM
Division
Classic-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 4

#Registered
8
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Starts from stage 4
13 Patrik Relander
Club
TIPSC
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
JSF
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
49 Juha Riihimäki
Club
RMY
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
52 Juha Engberg
Division
Production-
Category
None
Classification
B
Region
FIN
58 Niklas Laurin
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
89 Stefan Holm
Club
-
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
92 Konsta Elomo
Club
TIPSC
Division
Classic+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
119 Juha Toivola
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 5

#Registered
7
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Starts from stage 5
3 Jarno Virta
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
33 Mika Mäkinen
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
39 Hannu Maunula
Division
Production-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
79 Petri Ikonen
Club
P-KIPSC
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
91 Antti Tukiainen
Club
P-K IPSC
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
93 Samuel Tiili
Club
P-K IPSC
Division
Production-
Category
Junior
Classification
Unclassified
Region
FIN
94 Joni Vartiainen
Club
P-kipsc
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 6

#Registered
8
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Starts from stage 6
35 Jarkko Iikkola
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
36 antti aapro
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
41 Erkki Ritoniemi
Club
Pohjanmaa Practical
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
68 Jussi Salovaara
Club
PoP
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
109 Tero Mattila
Club
PoP
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
112 Juha Lukkarila
Club
JSF
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
113 Pasi Viitala
Club
KokMas
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
114 Hannu Mäkelä
Club
KokMas
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 7

#Registered
8
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Starts from stage 7
16 Antti Leivonen
Club
ATCS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
27 Niilo Tiili
Club
PorkkA
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
28 Marko Alatalo
Club
PorkkA
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
32 Mikko Marttila
Club
VirtA / JSRes
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
37 Mika Valkama
Club
PoP
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
50 Kari Mäki
Club
PoP
Division
Revolver-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
55 Toni Ruokonen
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
PoP
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 8

#Registered
8
#Max
8
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Starts from stage 8
Club
KouMAS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
8 Saara Nyman
Division
Open+
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
11 Kai Korjula
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
17 Timo Jetsonen
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
30 Matti Makkonen
Club
JuRy
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
54 Kari Kivistö
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
64 Rauno Kuittinen
Club
KouMAS
Division
Production Optics-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
90 Nastja Mustonen
Club
WS -Team
Division
Production-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 9

#Registered
6
#Max
8
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Prematch, starts from stage 1
31 Aki Pakka
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
34 Esa Blom
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
38 Emily Blom
Division
Production-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
83 Mikko Koski
Club
PoP
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
84 Kaisa Koski
Club
PoP
Division
Standard+
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
95 Sami Ojanpää
Club
PoP
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 10

#Registered
8
#Max
8
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Prematch, starts from stage 3
43 Mauri Sevola
Division
Revolver+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
59 Jussi Niskanen
Division
Revolver-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
65 Timo Paananen
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
69 Rami Viidanoja
Division
Revolver-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
80 Hannu Saari
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Division
Revolver+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
88 Tomi Kivisaari
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
111 Jussi Saarela
Club
Pohjanmaa practical
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 11

#Registered
8
#Max
8
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Prematch, starts from stage 5
57 Mika Marjamäki
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
62 Andreas Nordmyr
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
66 Thomas Nummelin
Division
Open+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
70 vesa kosola
Division
Production Optics-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
106 Kai Sillanpää
Club
PoP
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
107 Antti Piri
Club
PoP
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
115 Jani Kontola
Club
PoP
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 12

#Registered
8
#Max
8
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Prematch, starts from stage 7
44 Jyrki Mäkelä
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
60 Matti Mikkola
Division
Production-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
71 Jani Heikkilä
Club
VS-VA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
75 Risto Viitala
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
77 Johanna Havinen
Division
Production-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
78 Kari Havinen
Division
Production-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
117 Teemu Rinne
Club
Vaasan Ampujat
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN