Squads

Squadding opens for approved competitors on June 1, 2018, 1 p.m., and closes Aug. 20, 2018, 1 p.m.. 0 competitors in main-match have not selected squad
0 competitors in pre-match have not selected squad

Squad 1

#Registered
16
#Max
16
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Super Squad Std
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Standard+
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
NOR
27 Magnus Aasehaug
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
34 Eirin Kirknes
Division
Standard+
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
NOR
39 Tore Haugli
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
45 Hilde Nakling
Division
Standard+
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
55 Lars Syversen
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
Master
Region
NOR
Division
Standard+
Category
None
Classification
C
Region
NOR
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
88 jon tellefsen
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
131 Steinar Haugli
Club
BPK
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
135 Hans Petter Lie
Club
BPK
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
144 Odd Strengenes
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
Grand Master
Region
NOR
161 Per A Hansen
Club
TFS
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
166 Pål-Erik Ruud
Club
Sportsskytterlaget Haugesund (SSLH)
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR

Squad 2

#Registered
15
#Max
16
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
C
Region
NOR
Division
Production-
Category
Senior
Classification
C
Region
NOR
42 Tage Martinsen
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
53 Espen Finset
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
59 Mads Amundsen
Division
Production-
Category
None
Classification
B
Region
NOR
64 Geir Herdal
Division
Production-
Category
Senior
Classification
B
Region
NOR
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
75 Marius Dahl
Club
EPK
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
107 Tormod Strand
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
C
Region
NOR
125 Sveinung Hansen
Club
Storfjord pistolklubb
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
157 Anders Långberg
Division
Production-
Category
None
Classification
C
Region
NOR
211 Tom Skaar
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
C
Region
NOR
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
NSS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
265 Lars Kvaleng
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR

Squad 3

#Registered
12
#Max
16
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Super Squad Classic
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Production-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
78 Morten Klov
Club
SSL Oslo
Division
Classic-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
82 Frode Mølland
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
91 Ole Eilertsen
Club
BSK
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Classic-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
234 Bent Pettersen
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Classic-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR

Squad 4

#Registered
16
#Max
16
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Division
Production-
Category
None
Classification
B
Region
NOR
37 Kristian Lund
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
41 Gregor Brand
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
49 Thomas Olaussen
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
117 Knut Ekre
Club
North Sea psk
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
129 Helge Aase
Division
Open+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
158 per årebråt
Club
sssl
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
159 Lars Gaute Terum
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
194 Kjartan Gausland
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
SSS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
216 Bengt Larsson
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
227 Øyvind Galdal
Club
SSL
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
258 Joakim Olufsen
Club
SSS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
SSS
Division
Production-
Category
Junior
Classification
Unclassified
Region
NOR

Squad 5

#Registered
16
#Max
16
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Super Squad Prod
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
38 Simen Amundsen
Division
Production-
Category
None
Classification
A
Region
NOR
40 Terje Andersen
Division
Production-
Category
None
Classification
B
Region
NOR
Division
Production-
Category
None
Classification
Grand Master
Region
NOR
56 Folke Myrvang
Division
Production-
Category
Senior
Classification
A
Region
NOR
60 Thomas Nordvi
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Production-
Category
None
Classification
A
Region
NOR
Division
Production-
Category
None
Classification
A
Region
NOR
Division
Production-
Category
None
Classification
Grand Master
Region
NOR
Division
Production-
Category
None
Classification
A
Region
NOR
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
BSU
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
218 Henning Wallgren
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
219 Mayli Perkins
Club
Boulder Rifle Club
Division
Production-
Category
Lady
Classification
C
Region
USA
303 Lars Hagemann
Club
Nordic shooting Academy
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Grand Master
Region
DNK

Squad 6

#Registered
13
#Max
16
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
7 Atle Arvesen
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
C
Region
NOR
Club
LOP
Division
Standard+
Category
None
Classification
D
Region
NOR
111 Frank Gulli
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
124 Snorre Øien
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Open+
Category
None
Classification
A
Region
NOR
136 Roger Johansen
Division
Open+
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
149 Kjetil Rødne
Division
Standard+
Category
None
Classification
C
Region
NOR
Club
HPS
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
235 Kristian Edland
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
236 Lars Totsås
Club
HPS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
Veps
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
Stavanger Sportsskytterslag
Division
Production-
Category
None
Classification
D
Region
NOR

Squad 7

#Registered
15
#Max
16
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Super Squad Open
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
29 Anders Nerheim
Division
Open+
Category
None
Classification
Master
Region
NOR
87 Bjørn Greve
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
128 Henning Salvesen
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
132 Richard Solberg
Division
Open+
Category
None
Classification
Master
Region
NOR
162 Thomas Samuelsen
Club
bpk
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
165 Elisabeth Wiel
Club
BPK
Division
Open+
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
NOR
177 Terje Finsrud
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
180 Tinh Le
Club
FSS
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Open+
Category
None
Classification
B
Region
NOR
Club
OKTS
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
262 Are Johansen
Division
Open+
Category
None
Classification
Master
Region
NOR

Squad 8

#Registered
16
#Max
16
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Club
farris sportsskyttere
Division
Production-
Category
None
Classification
B
Region
NOR
14 Espen Sammerud
Division
Production-
Category
Senior
Classification
C
Region
NOR
16 Jørgen Lind
Club
Farris Sportsskyttere
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
Farris Sportsskytere
Division
Production-
Category
Junior
Classification
Unclassified
Region
NOR
36 Eric Hjelseth
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
Farris
Division
Standard-
Category
None
Classification
B
Region
NOR
Club
Farrissportskyttere
Division
Production-
Category
None
Classification
B
Region
NOR
89 Tomas Huseby
Division
Standard+
Category
None
Classification
B
Region
NOR
Club
TOP-DSS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
101 Hugo Zimmermann
Club
FSS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
104 Rebecca Flugstad
Club
OKTS
Division
Production-
Category
Lady
Classification
B
Region
NOR
116 Stig Opdøhl
Club
TOP-DSS
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
231 Stian Johansen
Club
FSS
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
Fss
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
Bergen Pistolklubb
Division
Standard-
Category
None
Classification
D
Region
NOR

Squad 9

#Registered
13
#Max
16
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Super Squad Revolver + andre
8 Lars Mørk
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
57 Brynjulv Afdal
Club
SKIPP
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Revolver-
Category
None
Classification
Master
Region
NOR
93 Jøran Pedersen
Club
RPK
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
98 Bjarte Drange
Club
BSK
Division
Revolver-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
HPI
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
183 Steinar Svåsand
Club
HPI
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
214 Borgar Tronrud
Club
rpk
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
263 Torstein Sirnes
Club
SSS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
272 Marcus Sangedal
Club
SSS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
276 Henrik Harbo
Club
Sssl
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR

Squad 10

#Registered
16
#Max
16
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Club
TFS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
SKIPP
Division
Standard+
Category
None
Classification
B
Region
NOR
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
142 Nathan W Lediard
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
156 Karl Torkildsen
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
C
Region
NOR
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
192 Morten Ovedal
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
202 Arnold Dybvik
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
210 Anders A Karlsen
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
TFS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
246 Arild Øvrebø
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
259 Gunnar Rolfseng
Division
Production-
Category
None
Classification
C
Region
NOR

Squad 11

#Registered
12
#Max
16
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Division
Production-
Category
None
Classification
C
Region
NOR
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
113 Øystein Skog
Division
Production-
Category
None
Classification
B
Region
NOR
120 Freddy Eriksen
Division
Production-
Category
None
Classification
B
Region
NOR
141 Arve Andersen
Club
BSU
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
185 Simon Engan
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
186 Geir Kvæl
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
223 Jens Erikstad
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR

Squad 12

#Registered
15
#Max
16
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
77 Simon Ravn
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
Bergen Sportskytterklubb
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
86 Arne Monsen
Division
Open+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
SSL Stord
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
105 Johanne Aspaas
Club
OKTS
Division
Open+
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
NOR
127 Iselin Winther
Club
Bergen Pistolklubb
Division
Standard-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
NOR
148 Tore Varlid
Division
Production-
Category
None
Classification
A
Region
NOR
164 Øyvind Bleie
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
174 Espen Nytun
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
220 Atle Meyer
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR

Squad 13

#Registered
13
#Max
16
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Division
Open+
Category
Senior
Classification
A
Region
NOR
Club
DSSA
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
Dssa
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
43 Roger Henriksen
Club
DSSA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
70 Glen Hylander
Club
SSL
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
BSK
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
123 Frøydis Adamson
Club
Moss Pistolklubb
Division
Production-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
NOR
133 Terje Vernly
Division
Open+
Category
None
Classification
C
Region
NOR
196 Eric Martinez
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
KPK
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
201 Eivind Gjerde
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
MPK
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
277 Eddie Rundgren
Division
Production-
Category
None
Classification
B
Region
NOR

Squad 23

#Registered
45
#Max
100
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Division
Standard+
Category
None
Classification
B
Region
NOR
84 Kyrre Lee
Club
Bpk
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
106 Lars Flugstad
Club
OKTS
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
118 Aun Egil Vikør
Club
Kvp
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
119 Roald Torkildsen
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
126 Piotr Przygocki
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
146 Ronny Røise
Division
Standard+
Category
None
Classification
B
Region
NOR
155 Mr Von Schnobel
Club
Råde Pistollag
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
169 Ragnar Myhre
Division
Open+
Category
None
Classification
C
Region
NOR
170 Jonas Myhre
Division
Open+
Category
Junior
Classification
Unclassified
Region
NOR
181 Per Vangsnes
Club
SSL
Division
Production-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
197 Terje Woll
Division
Production-
Category
None
Classification
A
Region
NOR
204 Bjørn Lindblad
Division
Production-
Category
Senior
Classification
B
Region
NOR
205 Terje Tessem
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
225 Hugo M Hansen
Division
Production-
Category
Senior
Classification
C
Region
NOR
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
240 Pål Ripnes
Division
Standard+
Category
None
Classification
Master
Region
NOR
241 Einar Bakke
Division
Revolver-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
242 Roy Thorud
Division
Classic-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
243 Ben Øye
Club
TOP-DSS
Division
Standard+
Category
None
Classification
B
Region
NOR
Club
Sportskytterlaget Haugesund
Division
Production-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
245 Kim Vater
Club
SSL-Haugesund
Division
Production-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
248 Kjartan Vikør
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
250 Sondre Kallevig
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
252 Frank Spiess
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
253 Thomas Jensen
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
271 Martin Sikveland
Club
Hamar praktiske skyttere
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
-
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
LTU
278 Chris Bjørnen
Club
SSL-H
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
281 Lars B. Sand
Club
BPK
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
283 Håvard Nesse
Club
SSL Hgsd
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
288 Tomas Eriksson
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Standard-
Category
Super Senior
Classification
C
Region
NOR
290 Morten Håvik
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
291 Daniel Knoop
Club
Sslh haugesund
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
292 Gunnar Sirevåg
Club
Stavanger Sportsskytterlag
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
D
Region
NOR
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
294 Per Sørstrønen
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
296 John Vedo
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
298 Bjørn Lindberg
Club
SSL-Haugesund
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
302 Mr Andersson
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE
304 Tom Skree
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR