Squads return


add to favourites   

Squad 1

#Registered
12
#Max
12
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Competitor Division Category Classification Club Region
7 Eero Tahvanainen Open+ Senior Unclassified LaSa
FIN
13 Anssi Juutilainen Production- Senior Unclassified SSG
FIN
24 antti aapro Production Optics- None Unclassified SSG
FIN
29 Manu Niukkanen Production- None Unclassified Lappeenrannan Siluettiampujat
FIN
41 Sami Halonen Production- None Unclassified Westshooters
FIN
43 Jarkko Iikkola Production- None Unclassified SSG
FIN
44 Mikko Huttunen Standard+ None Unclassified LaSa
FIN
46 Kari Halonen Production Optics- Super Senior Unclassified West Shooters
FIN
73 Sami Koivunen Production- None Unclassified SSG
FIN
91 Pasi Pennanen Standard- None Unclassified LaSa
FIN
114 Vesa Jumppanen Open+ None Unclassified SSG
FIN
223 Ville Broman Production- None Unclassified LaSa
FIN
add to favourites   

Squad 2

#Registered
11
#Max
12
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Competitor Division Category Classification Club Region
2 Kai Korjula Open+ None Unclassified KouMas
FIN
8 Mika Virta Classic- None Unclassified HyMAS
FIN
9 Sami Tirkkonen Production- None Unclassified KouMas
FIN
12 Janne Sakari Puurunen Production- None C HyMAS
FIN
16 Timo Jetsonen Standard+ None Unclassified KouMas
FIN
67 Mikko Kuisma Standard+ None Master LaSa
FIN
68 Ilmari Taiponen Production- None Unclassified PAS
FIN
83 Jouni Alenius Standard+ Senior Unclassified KouMAS
FIN
93 Aki Pakka Standard+ None Master VS-VA
FIN
125 Esa Blom Production- Senior Unclassified VS-VA
FIN
177 Mika Kontulainen Standard+ None Unclassified TIPSC
FIN
add to favourites   

Squad 3

#Registered
11
#Max
12
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Competitor Division Category Classification Club Region
1 Matti Loukkola Production- None Unclassified HVA
FIN
5 Jouko Laine Revolver- None Unclassified TIPSC
FIN
15 Pekka Kärkkäinen Revolver- None Unclassified TIPSC
FIN
25 Henri Sipilä Production- None Unclassified HVA
FIN
27 Niklas Laurin Production- None Master HVA
FIN
50 Kaj Forss Production- None Unclassified PorkkA
FIN
60 Hannu Räisänen Standard+ Super Senior Unclassified PorkkA
FIN
76 Juhani Kaplas Production- None Unclassified Helsingin varuskunnan ampujat ry
FIN
77 Kari Asikainen Standard+ Senior Unclassified TIPSC
FIN
176 Jani Kinnala Standard+ None Unclassified TIPSC
FIN
214 Jukka Varonen Standard+ Super Senior Unclassified Haur
FIN
add to favourites   

Squad 4

#Registered
12
#Max
12
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Competitor Division Category Classification Club Region
3 Ari Woivalin Production- None Unclassified Nosa
FIN
10 Jesse Nio Classic- None Unclassified NoSA
FIN
22 Mikko Airaksinen Standard- None Unclassified PSPA
FIN
45 Mika Mäkinen Production- None Unclassified NoSA
FIN
48 Nastja Mustonen Production- Lady Unclassified WS -Team
FIN
61 Esko Jarva Classic+ Super Senior Unclassified Nokian Seudun Ampujat
FIN
69 Janne Syrjänen Standard- None Unclassified Heinolan Ampujat
FIN
72 Harri Wulff Production- Super Senior Unclassified PorkkA
FIN
81 Iiro Vanne Production Optics- None Unclassified PSPA
FIN
85 Ilmari Korpi Production Optics- None Unclassified PSPA
FIN
96 Pentti Vainio Open+ None Unclassified KSA
FIN
199 Tero Heinonen Production- None Unclassified HeiA
FIN
add to favourites   

Squad 5

#Registered
12
#Max
12
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Competitor Division Category Classification Club Region
4 Juha Eronen Production- None Unclassified RASSI
FIN
18 Sami Ylönen Production- None Unclassified RASSI
FIN
31 Joona Hakulinen Open+ None Unclassified RASSI
FIN
32 Kari Jaatinen Classic+ None Unclassified RASSI
FIN
39 Juho Siren Production- None Unclassified UAY
FIN
47 Veli-Matti Ivanoff Production- Senior Unclassified Rassi
FIN
52 Meira Hakulinen Open+ Lady Unclassified RASSI
FIN
70 Tiia Santala Standard- Lady Unclassified HAUR
FIN
74 Arto Santala Standard+ None C Haur
FIN
84 Sakari Aalto Production- None Unclassified RASSI
FIN
88 Anni Jaatinen Open- Lady Unclassified Riihimäen Ampumaseura Rassi
FIN
160 Jussi Niskanen Revolver+ None Unclassified VS-VA
FIN
add to favourites   

Squad 6

#Registered
11
#Max
12
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Competitor Division Category Classification Club Region
6 Petteri Piepponen Open+ None Unclassified Haur
FIN
23 Anna Juvonen Open- Lady Unclassified HVA
FIN
28 Tea Holm Production- Lady Unclassified HVA
FIN
35 Lauri Nuutinen Production- None Unclassified HVA
FIN
37 Mika Mäkinen Standard+ None Unclassified Haur
FIN
38 Teemu Makkonen Standard- None Unclassified HVA
FIN
66 Hannu Salin Production- None Unclassified HVA
FIN
75 Aki Lahdenranta Open- None Unclassified HVA
FIN
80 Jonas Nordfors Production- None Unclassified HVA
FIN
89 Santtu Pylkkänen Production- None Unclassified Helsingin Varuskunnan Ampujat (HVA)
FIN
97 Heikki Juhola Standard+ None Unclassified HVA
FIN
add to favourites   

Squad 7

#Registered
12
#Max
12
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Competitor Division Category Classification Club Region
14 Jari Salmela Production- None Unclassified JuRy
FIN
21 Niko Mentula Production- None Unclassified PorkkA
FIN
26 Petri Wächter Classic- None Unclassified Ws-Team
FIN
53 Jukka Kanniainen Production- None Unclassified JuRy
FIN
62 Jani Paasovaara Production- None C HVA
FIN
65 Niko Pikkarainen Classic+ None D Porkkalan ampujat
FIN
71 Jari Tiilikka Revolver+ None Unclassified UAY
FIN
90 Hannu Valve Revolver+ None Unclassified UAY
FIN
94 Aki Raitanen Production- None C NoSA
FIN
95 Mika Kaarnalehto Production- None Unclassified Porkkalan ampujat
FIN
98 Lars Paersch Production- None Unclassified PorkkA
FIN
220 Timo Vaittiniemi Standard- Senior Unclassified LaSa
FIN
add to favourites   

Squad 8

#Registered
14
#Max
15
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Esikisa
Competitor Division Category Classification Club Region
30 Petri Papponen Standard- None Unclassified KSA
FIN
63 Timo Lemström Open+ None B KarkkA
FIN
78 Matti Makkonen Open+ Senior Unclassified JuRy
FIN
106 Tommi Elg Standard- None Unclassified Karkka
FIN
108 Mikko Kurki-Suonio Production- None Unclassified PorkkA
FIN
147 Janne Javarus Classic+ None Unclassified KarkkA
FIN
155 Petri Vartiainen Production- None Unclassified KarkkA
FIN
166 Hannu Järvelä Standard- Super Senior Unclassified KarkkA
FIN
171 Janne Poikolainen Production Optics- None Unclassified KarkkA
FIN
181 Jere Hakanen Production- None A Haur
FIN
197 Timo Korhonen Production Optics- None Unclassified KSA
FIN
203 Hannu Uronen Open+ None Unclassified Karkka
FIN
221 Riku Kalinen Production- Senior Unclassified PAS
FIN
222 Lauri Kalinen Production- None Unclassified PAS
FIN
add to favourites   

Squad 9

#Registered
14
#Max
15
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Esikisa
Competitor Division Category Classification Club Region
11 kari laaksonen Standard- None Unclassified PorkkA
FIN
17 Niclas Winquist Production- None Unclassified Team WS
FIN
87 Rami Sampalahti Revolver- None Unclassified SSG
FIN
120 Lauri Jantunen Open+ None A HVA
FIN
130 Tomi Kautonen Production- None Unclassified Porkka
FIN
132 Niilo Tiili Standard+ Senior Unclassified PorkkA
FIN
141 Vesa Pennanen Standard- None Unclassified KarkkA
FIN
150 Tero Tuoriniemi Standard- Senior Unclassified Haur
FIN
156 Marko Åkerlund Standard- None Unclassified KarkkA
FIN
169 Tommi Koponen Open+ None Unclassified PorkkA
FIN
200 Heikki Asikainen Classic+ None Unclassified KarkkA
FIN
204 Saara Nyman Open+ Lady Unclassified SSG
FIN
210 Mikael Toivonen Open+ None Unclassified Karkkilan Ampujat
FIN
224 Seppo Tikkanen Standard- Super Senior Unclassified KarkkA
FIN
add to favourites   

Squad 10

#Registered
13
#Max
15
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Esikisa
Competitor Division Category Classification Club Region
19 Mikko Koski Standard+ None Unclassified VSVA
FIN
54 Janne Rauhanen Standard- None Unclassified KouMAS
FIN
55 Jouni Hynninen Open+ None Unclassified KouMas
FIN
99 Aki Koskinen Production- None Unclassified Porkkalan Ampujat
FIN
127 Juha Eklöv Standard- None Unclassified KarkkA
FIN
136 Anssi Havula Standard- None Unclassified KarkkA
FIN
144 Mika Marjamäki Open+ None Unclassified VS-VA
FIN
152 Tero Pietilä Production- None Unclassified SSG
FIN
161 Marko Alatalo Production Optics- None Unclassified KarkkA
FIN
182 Jarno Paussu Standard+ None Unclassified SSG
FIN
185 Seppo Koponen Production- Senior Unclassified KarkkA
FIN
205 Wille Kuutti Classic+ None Unclassified NoSA
FIN
209 Kaisa Koski Standard+ Lady Unclassified VS-VA
FIN
add to favourites   

Squad 11

#Registered
13
#Max
15
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Esikisa
Competitor Division Category Classification Club Region
20 Altti Santeri Holm Standard+ None Unclassified HVA
FIN
128 Ted Österman Production- None Unclassified Porkka
FIN
137 Isto Lehtinen Production- None Unclassified KarkkA
FIN
139 Mikko Poutanen Production- None Unclassified KarkkA
FIN
145 Joonas Viitanen Standard- None Unclassified KarkkA
FIN
153 Tero Raitanen Standard- Senior Unclassified PorkkA
FIN
165 Topi Taavitsainen Standard- None Unclassified HVA
FIN
178 Marko Kilpiäinen Classic- None Unclassified KarkkA
FIN
193 Aleksei Gurkalov Production- None Unclassified Torsa
FIN
201 Henri de Szejko Standard- Senior Unclassified KarkkA
FIN
202 Renny Poutanen Standard- Junior Unclassified KarkkA
FIN
206 Heli de Szejko Standard- Lady D KarkkA
FIN
212 Jussi-Pekka Lehto Production- Senior Unclassified KarkkA
FIN