Squads

Squadding opens for approved competitors on June 30, 2019, 4 p.m., and closes Sept. 6, 2019, 3:59 p.m.. 0 competitors in main-match have not selected squad
0 competitors in pre-match have not selected squad

Squad 1

#Registered
12
#Max
12
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
2 Reino Lujan
Club
Turku ipsc
Division
Production Optics Light-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
PSPA
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
TIPSC
Division
Revolver-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
26 Hannu Appelsiin
Club
Tipsc
Division
Classic-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
34 Kari Asikainen
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
53 Mikko Lehto
Club
TIPSC
Division
Classic+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
TIPSC
Division
Revolver-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
82 Olli Seppälä
Division
Classic-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
98 Patrik Relander
Club
TIPSC
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
100 Kai Backman
Club
PSPA
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
164 Riku Salminen
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
216 Jonas Åberg
Club
-
Division
Production-
Category
None
Classification
C
Region
FIN

Squad 2

#Registered
11
#Max
11
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
15 Matti Loukkola
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
16 Henri Sipilä
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
32 Reima Nikkilä
Club
TPT
Division
Open+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
PorkkA
Division
Standard-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
47 Juha Engberg
Club
SSG
Division
Production-
Category
None
Classification
B
Region
FIN
57 Antti Tukiainen
Club
P-K IPSC
Division
Production Optics Light-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
58 Jari Aalto
Club
TPT
Division
Open+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
HVA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
HVA
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
86 Aleksi Mannila
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 3

#Registered
11
#Max
11
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
13 Niklas Laurin
Division
Production-
Category
None
Classification
Master
Region
FIN
41 Saku Ryyppö
Club
HVA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
67 Vesa Pennanen
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
90 Lars Paersch
Club
PorkkA
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
107 Timo Auhtola
Club
KSA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
117 Juha Vainio
Club
KSA
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
132 Anni Hyttinen
Club
PAS
Division
Production-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
169 Pentti Vainio
Club
KSA
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 4

#Registered
11
#Max
11
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
HVA
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
17 Anna Juvonen
Division
Open+
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
29 Lauri Nuutinen
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
46 Teemu Makkonen
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
49 Mikko Pystynen
Club
HVA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
52 Esa Jalonen
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
HVA
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
83 Sami Kouhia
Club
HVA
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
HVA
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
101 Sami Haanpää
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 5

#Registered
11
#Max
11
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
27 Niilo Tiili
Club
PorkkA
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
NoSA
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
61 antti aapro
Division
Production Optics Light-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
63 Jussi Kuvaja
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
70 Rami Sampalahti
Division
Revolver-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
97 Anssi Havula
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
125 Mika Mattila
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
126 Antti Heinonen
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
130 Paavo Paukku
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 6

#Registered
11
#Max
11
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
22 Jorma Takku
Club
A-SA
Division
Classic+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
24 Markku Takku
Club
LL
Division
Production Optics-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
31 Olli Salovaara
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
VirtA
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
TIPSC
Division
Standard+
Category
None
Classification
Grand Master
Region
FIN
73 Jani Kinnala
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
80 Marko Ahonen
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
116 Tero Paukku
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
135 Tony Ruohonen
Club
SäSA
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
138 Tomi Kangas
Club
PAS
Division
Revolver+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
151 Sami Laaksonen
Club
TIPSC
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 7

#Registered
11
#Max
11
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
8 Esa Blom
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
10 Jonas Lundvik
Division
Production-
Category
None
Classification
A
Region
FIN
14 Panu Rautiainen
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
45 Andreas Nordmyr
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
54 Janne Vuorela
Division
Production-
Category
None
Classification
C
Region
FIN
60 Jani Heikkilä
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
84 Lasse Moisio
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
134 Hannu Maunula
Division
Production-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
152 Toni Rytkönen
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 8

#Registered
11
#Max
11
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Division
Production Optics-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
12 Antti Piri
Club
PoP
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
36 Sami Halonen
Club
Westshooters
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
48 Kari Halonen
Club
West Shooters
Division
Production Optics-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
51 Esa Laine
Division
Production Optics-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
62 Kalle Kaarlela
Club
HVA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
74 Olli Ojanpää
Club
Pop
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
78 Aki Pakka
Division
Standard+
Category
None
Classification
Master
Region
FIN
79 Tomi Kivisaari
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
94 Toni Korpimäki
Club
porkka
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
113 Kai Sillanpää
Club
PoP
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 9

#Registered
11
#Max
11
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
28 Niko Salokoski
Club
JEK
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
40 Jari Viljasaari
Club
HYMAS
Division
Revolver+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
50 Tom Mellen
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
56 Antti Leivonen
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
68 Esa Vennola
Club
HyMAS
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
88 Samir Faraj
Club
-
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
123 Kalle Halinen
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
127 Petri Laitinen
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
137 Lauri Sipilä
Club
Porkkalan ampujat
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
150 Esa Lammi
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
165 Manu Niukkanen
Club
LaSa
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 10

#Registered
7
#Max
7
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
toimitsija squad lauantaille
103 Jesse Nio
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
104 Jari Lavapuro
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
108 Petteri Henttu
Club
NOSA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
109 Marko Laine
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
119 Jan Aarnimetsä
Club
NoSA
Division
Classic+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
NoSA
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
142 Ari Woivalin
Club
Nosa
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 11

#Registered
5
#Max
7
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
toimitsija squad lauantaille
124 Esko Jarva
Club
Nokian Seudun Ampujat
Division
Standard+
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
182 Kai Kaltto
Club
NOSA
Division
Open-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
190 Timo Döbert
Club
NoSA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
201 Kasper Rönning
Club
NoSA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
207 Mika Mäkinen
Club
NoSA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 12

#Registered
6
#Max
7
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
toimitsija squad lauantaille
105 Jarno Pöhö
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
129 Lauri Tattari
Club
NoSA
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
180 Pekka Sallinen
Club
NoSA
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
186 Juha Löflund
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
187 Mikko Rintala
Club
NoSA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
-
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 13

#Registered
6
#Max
7
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
toimitsija squad lauantaille
91 Mikko Lampinen
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
110 Esa Moisiomäki
Club
NoSA
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
166 Harri Laine
Club
NoSA
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
175 Arttu Salminen
Club
Loimaan Laukojat
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
225 Arttu Heinälä
Club
NoSa
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
227 Saara Nyman
Division
Open+
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 14

#Registered
6
#Max
7
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
toimitsija squad lauantaille
112 Mika Tikkakoski
Club
NoSA
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
144 Timo Kellokoski
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
145 Ilona Romu
Club
KUAS
Division
Standard-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
KUAS
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
213 Henri Heimonen
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
226 Eerik Tikkakoski
Club
NoSA
Division
Open+
Category
Junior
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 15

#Registered
5
#Max
7
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
toimitsija squad lauantaille
139 Juha Aromäki
Club
NoSA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
NoSA
Division
Classic+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
149 Aki Raitanen
Club
-
Division
Production-
Category
None
Classification
C
Region
FIN
160 Pekka Lehtonen
Club
NoSa
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
218 Oscar Halminen
Club
NOSA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 16

#Registered
7
#Max
7
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
toimitsija squad lauantaille
21 Tea Holm
Division
Production-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
89 Lasse Seppänen
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
115 Petri Piili
Club
Nosa
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
157 Markku Karila
Club
NoSa
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
199 Mikko Uotila
Club
Nosa
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
219 Matti Nurminen
Club
NoSA
Division
Standard-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 17

#Registered
7
#Max
7
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
toimitsija squad lauantaille
158 Timo Jetsonen
Club
-
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
159 Kai Korjula
Division
Open+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
163 Sami Tirkkonen
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
183 Kari Kivistö
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
193 Mikko Parkkila
Club
KouMAs
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
SSG
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
197 Janne Rauhanen
Club
KouMAS
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 18

#Registered
7
#Max
7
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
toimitsija squad lauantaille
Club
NoSA
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
120 Kari Paju
Club
NoSA
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
122 Mikko Hinkkanen
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
147 Wille Kuutti
Division
Classic+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
156 Jarno Manninen
Club
NoSa
Division
Revolver+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
162 Jouni Hynninen
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
212 Jouni Alenius
Club
KouMAS
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN