Squads

Squadding opens for approved competitors on April 29, 2019, 2 a.m., and closes May 30, 2019, 2 a.m.. 0 competitors in main-match have not selected squad
0 competitors in pre-match have not selected squad

Squad 1

#Registered
37
#Max
40
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
1 Erki Vään
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
EST
Club
SRA Tartu
Division
Open
Category
Lady, Military
Classification
Unclassified
Region
EST
3 Mikko Telanne
Club
VAU
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
4 Hannes Toodu
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
EST
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
EST
6 Marko Raba
Division
Standard
Category
7.62, Military, Special 1
Classification
Unclassified
Region
EST
7 Ove Tikk
Division
Open
Category
Senior, Military
Classification
Unclassified
Region
EST
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
EST
17 Taavi Raadik
Division
Standard
Category
7.62, Military, Special 1
Classification
Unclassified
Region
EST
22 Marko Orgma
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
EST
23 Ain Ehari
Division
Open
Category
Senior, Military
Classification
Unclassified
Region
EST
45 Ahti Puur
Division
Standard
Category
Senior, 7.62, Military, Special 1
Classification
Unclassified
Region
EST
53 Rein Vask
Club
SRA Tartu
Division
Standard
Category
Senior, Military
Classification
Unclassified
Region
EST
55 Lilian Leetsi
Division
Open
Category
Lady, Military
Classification
Unclassified
Region
EST
59 Siim Konsin
Club
Tartu malev / KKR
Division
Standard
Category
7.62, Military, Special 1
Classification
Unclassified
Region
EST
62 Ermo Mihhotin
Division
Standard
Category
7.62, Military, Special 1
Classification
Unclassified
Region
EST
63 Ragnar Tall
Division
Standard
Category
7.62, Military, Special 1
Classification
Unclassified
Region
EST
Division
Standard
Category
7.62, Military, Special 1
Classification
Unclassified
Region
EST
65 Daimar Elp
Club
SRA Tartu
Division
Open
Category
Senior, Military
Classification
Unclassified
Region
EST
67 Mikk Eelmets
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
EST
68 Meelis Jakobson
Club
SRA Tartu
Division
Standard
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
EST
70 Mati Küünal
Club
SRA Tartu
Division
Open
Category
Senior, 7.62, Military, Special 1
Classification
Unclassified
Region
EST
74 Hanno Vissel
Club
SRA Tartu
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
EST
75 Enar Tikk
Club
SRA Tartu
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
EST
78 Toomas Raud
Club
SRA Tartu
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
EST
79 Heinar Väljak
Club
SRA Tartu
Division
Standard
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
EST
83 Ernst Tungel
Club
Põhja-Tartu Üksikkompanii
Division
Standard
Category
7.62, Military, Special 1
Classification
Unclassified
Region
EST
84 Valdeko Uuk
Club
Tartu malev
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
EST
87 Valdu Vahemets
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
EST
88 Aare Hanimägi
Club
SRA Tartu
Division
Open
Category
Senior, Military
Classification
Unclassified
Region
EST
91 Indrek Kumm
Division
Open
Category
7.62, Military, Special 1
Classification
Unclassified
Region
EST
92 Kaarel Paurson
Division
Open
Category
7.62, Military
Classification
Unclassified
Region
EST
97 Indrek Suitso
Club
Tartu malev
Division
Standard
Category
7.62, Military, Special 1
Classification
Unclassified
Region
EST
98 Priit Tuvike
Club
Tartu malev / I MK
Division
Standard
Category
7.62, Military, Special 1
Classification
Unclassified
Region
EST
104 Morten Ehari
Club
SRA Tartu
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
EST
107 Meelis Kumm
Division
Standard
Category
7.62, Military, Special 1
Classification
Unclassified
Region
EST
109 Jaanus Kala
Club
Võru malev
Division
Standard
Category
7.62, Military, Special 1
Classification
Unclassified
Region
EST

Squad 2

#Registered
10
#Max
11
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
36 Signe Viggor
Club
Tartu malev
Division
Standard
Category
Lady, 7.62, Military, Special 1
Classification
Unclassified
Region
EST
38 Merle Muruvee
Club
Tartu Malev
Division
Standard
Category
Lady, 7.62, Military, Special 1
Classification
Unclassified
Region
EST
41 Kerli Prants
Club
Tartu malev
Division
Standard
Category
Lady, 7.62, Military, Special 1
Classification
Unclassified
Region
EST
47 Alar Pajusalu
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
EST
54 Helen Saal
Club
TARTU MALEV NKK1
Division
Standard
Category
Lady, 7.62, Military, Special 1
Classification
Unclassified
Region
EST
57 Linda Pärn
Club
Tartu malev
Division
Standard
Category
Lady, 7.62, Military
Classification
Unclassified
Region
EST
60 Liis Kruuse
Club
Tartu malev
Division
Standard
Category
Lady, 7.62, Military, Special 1
Classification
Unclassified
Region
EST
66 Hendrik Kanter
Division
Standard
Category
7.62, Military, Special 1
Classification
Unclassified
Region
EST
102 Merje Essa
Club
Tartu malev
Division
Standard
Category
Lady, 7.62, Military, Special 1
Classification
Unclassified
Region
EST
106 Juho Kulonen
Division
Standard
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 3

#Registered
11
#Max
11
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Club
TaKoRU
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
10 Kimmo Koivisto
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
12 Sakari Pesonen
Club
RiRes
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
20 Toni Sarro
Club
Porvoo Res.ups
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
24 Eero Kaaja
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
26 Stefan Plomp
Club
TamRU
Division
Open
Category
7.62, Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
Porvoon Reserviläiset
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
Riihimäen reserviupseerit
Division
Open
Category
Lady, Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
33 Sami Ylönen
Club
Panssariprikaati
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
76 Matti Kauppila
Club
JviRes
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
Nures
Division
Open
Category
7.62, Military
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 4

#Registered
11
#Max
11
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
11 Timo Ojala
Club
VAU
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
13 Jarkko Selin
Club
VAU
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
VAU
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
19 Pirkka Mellanen
Club
Varmistin Ry
Division
Standard
Category
7.62, Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
21 Arthur Haasmaa
Club
VAU
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
28 Jarmo Sintonen
Club
VUK
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
31 Aki Kontinen
Club
VAU
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
35 Donn Owsley
Division
Open
Category
Senior, Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
37 Mari Owsley
Division
Open
Category
Lady, Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
86 Mario Merirand
Club
KL Tartu malev
Division
Standard
Category
7.62, Military, Special 1
Classification
Unclassified
Region
EST

Squad 5

#Registered
10
#Max
11
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
16 Valner Säde
Division
Standard
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
EST
Club
Varmistin Ry
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
49 Priit Männe
Division
Standard
Category
7.62, Military
Classification
Unclassified
Region
EST
58 Renell Kaelep
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
EST
71 Olavi Kask
Club
Tartu malev
Division
Standard
Category
7.62, Military, Special 1
Classification
Unclassified
Region
EST
72 Kalmer Simonov
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
EST
85 Martin NotKnown
Club
SRA Tartu
Division
Standard
Category
7.62, Military
Classification
Unclassified
Region
EST
99 Hanna Hohtari
Club
Varmistin ry
Division
Open
Category
Lady, Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
100 Vesa Paatelma
Club
Porvoon ResUps
Division
Open
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
FIN
111 Marko Sarap
Club
Tartu malev KKR
Division
Standard
Category
7.62, Military, Special 1
Classification
Unclassified
Region
EST

Squad 6

#Registered
8
#Max
11
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Division
Open
Category
7.62, Military
Classification
Unclassified
Region
EST
40 Marco Miil
Club
Jõgeva malev
Division
Open
Category
7.62, Military
Classification
Unclassified
Region
EST
43 Tarmo Ots
Club
Jõgeva malev / SRA tartu
Division
Open
Category
7.62, Military
Classification
Unclassified
Region
EST
44 Elmo Mölder
Club
Jõgeva malev
Division
Open
Category
7.62, Military
Classification
Unclassified
Region
EST
Division
Standard
Category
Senior, 7.62, Military, Special 1
Classification
Unclassified
Region
EST
93 Üllo Laaneoja
Club
Tartu Malev I MK
Division
Standard
Category
Senior, 7.62, Military, Special 1
Classification
Unclassified
Region
EST
Division
Standard
Category
Military
Classification
Unclassified
Region
EST
112 Eldar Taaler
Club
-
Division
Open
Category
7.62, Military, Special 1
Classification
Unclassified
Region
EST

Squad 7

#Registered
7
#Max
11
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
69 Raavo Leiten
Club
Tartu malev
Division
Standard
Category
7.62, Military, Special 1
Classification
Unclassified
Region
EST
77 Marko Kerna
Club
Tartu malev
Division
Standard
Category
7.62, Military, Special 1
Classification
Unclassified
Region
EST
80 Tanel Külaots
Club
Tartu malev
Division
Standard
Category
7.62, Military, Special 1
Classification
Unclassified
Region
EST
82 Toomas Pindis
Club
Tartu malev
Division
Standard
Category
7.62, Military, Special 1
Classification
Unclassified
Region
EST
94 Mattias Suumann
Club
SRA Tartu
Division
Standard
Category
7.62, Military, Special 1
Classification
Unclassified
Region
EST
96 Tiit Kaasik
Club
Põhja-Tartu Üksikkompanii
Division
Standard
Category
7.62, Military, Special 1
Classification
Unclassified
Region
EST
101 Jaak Kirsipuu
Club
SRA Tartu
Division
Standard
Category
7.62, Military, Special 1
Classification
Unclassified
Region
EST