Squads

Squadding opens for approved competitors on Aug. 1, 2019, 1 p.m., and closes Sept. 17, 2019, 4 p.m.. 0 competitors in main-match have not selected squad
0 competitors in pre-match have not selected squad

Squad 1

#Registered
5
#Max
5
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Skytetid 09:00-12:30
Club
Kongsberg Sportsskyttere
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
12 Harald Feragen
Division
Open+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Production-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR

Squad 2

#Registered
4
#Max
5
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Skytetid 09:00-12:30
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
39 Ulf-Torben Redi
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
82 Terje Akselsen
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR

Squad 3

#Registered
5
#Max
5
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Skytetid 09:00-12:30
5 Trond Løkke
Division
Production-
Category
None
Classification
B
Region
NOR
29 Trond Evensen
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
LOP
Division
Classic-
Category
None
Classification
D
Region
NOR
99 Morten Grønlie
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR

Squad 4

#Registered
2
#Max
5
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Skytetid 09:00-12:30
10 Kjetil Bugten
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
NOP
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR

Squad 5

#Registered
4
#Max
5
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Skytetid 09:00-12:30
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
78 Robin Jensen
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
127 Rune Sandkvist
Club
-
Division
Production-
Category
Senior
Classification
D
Region
NOR

Squad 6

#Registered
4
#Max
5
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Skytetid 09:00-12:30
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
38 Morten Aalborg
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
45 Rune Westerby
Division
Open+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR

Squad 7

#Registered
5
#Max
5
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Skytetid 13:00-16:30
18 Kjetil Rustad
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
31 Erik Vebenstad
Division
Production Optics Light-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
75 Marius Overbo
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
100 Øystein Rambøl
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR

Squad 8

#Registered
3
#Max
5
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Skytetid 13:00-16:30
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR

Squad 9

#Registered
5
#Max
5
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Skytetid 13:00-16:30
47 Sveinung Hegna
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
70 Torgeir Rui
Division
Open+
Category
None
Classification
A
Region
NOR
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
129 Lars Mørk
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR

Squad 10

#Registered
5
#Max
5
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Skytetid 13:00-16:30
13 Thomas Johnsrud
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Production-
Category
None
Classification
D
Region
NOR
85 André Holt
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Production-
Category
None
Classification
C
Region
NOR
121 Terje Hyttebakk
Division
Production Optics-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR

Squad 11

#Registered
5
#Max
5
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Skytetid 13:00-16:30
Club
OKTS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
15 Mads Johansen
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
96 Espen Hansen
Club
-
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
97 Johan Holmen
Club
-
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR

Squad 12

#Registered
2
#Max
5
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Skytetid 13:00-16:30
Club
Farris sportsskyttere
Division
Production-
Category
None
Classification
C
Region
NOR
88 Morten Holland
Club
-
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR

Squad 13

#Registered
20
#Max
30
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Pre-match skytes 21.9. Første skudd kl. 10:00
Club
Råde Pistollag
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
Råde Pistollag
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
16 Torodd Ranheim
Club
SPK
Division
Classic-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
51 Jon Szulist
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
63 Tom Skaar
Division
Production Optics-
Category
Senior
Classification
C
Region
NOR
Club
råde Pistollag
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
Råde Pistollag
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
69 Mr Snobl
Club
Råde Pistollag
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
77 Willy Larsen
Club
råde pistollag
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
84 Rino olsen
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
A
Region
NOR
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
104 Øivind Johnsen
Division
Open+
Category
Senior
Classification
B
Region
NOR
Club
Råde Pistollag
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Club
UPSF
Division
Production-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
SWE
112 Luigi de Barone
Club
VSD
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
A
Region
SWE
Club
Råde pistollag
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
123 Marius Kurzok
Club
-
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
124 Reidar Lindberg
Club
Råde Pistollag
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
125 Bård Nesteng
Club
-
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR

Squad 14

#Registered
8
#Max
10
Registration
restricted pre-match
Information
---
Comment
Squad for opplegg for Asker Pistolklubb i pre-match. Første skudd kl. 10:00
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
79 Tomas Huseby
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
NOR
92 Frank Sandås
Division
Open+
Category
None
Classification
Grand Master
Region
NOR
Club
ASK
Division
Standard-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
NOR
120 Renate Sand
Division
Standard+
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
NOR
133 Øyvind Tilrem
Club
Asker Skyteklubb
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
NOR