Competitors

Max 120 competitors in main-match, currently 102 registered (102 approved, 0 pending) and 0 on waiting list
Max 33 competitors in pre-match, currently 31 registered (31 approved, 0 pending) and 0 on waiting list

view summary
#. First name Last name DIV CAT CLS Club REG SQ Reg Match
1. Mika Vuolle Open S U Tampereen Urheiluampujat
FIN
- X PM
2. Wille Kuutti Classic - - NoSA
FIN
9 A PM
3. Pirjo Leinonen Standard L U Tampereen Urheiluampujat
FIN
7 A PM
4. Jarkko Suntioinen Production - - Loimaan Laukojat
FIN
7 A PM
5. Jarno Pöhö Production - - NoSA
FIN
8 A PM
6. Marko Laine Standard - - NoSA
FIN
8 A PM
7. Mikko Hinkkanen Standard - - NoSA
FIN
10 A PM
8. Mikko Uotila Standard S - Nosa
FIN
10 A PM
9. Jesse Nio Classic - U NoSA
FIN
9 A PM
10. Philippe De Swert Standard - - NOSA
FIN
0 A PM
11. Mikko Kilpiäinen Open - - Loimaan Laukojat
FIN
8 A PM
12. Jari Lavapuro Standard - - NoSA
FIN
8 A PM
13. Arttu Salminen Open - - Loimaan Laukojat
FIN
10 A PM
14. Riku Kalinen Production S U PAS
FIN
11 A PM
15. Lauri Tattari Standard - - NoSA
FIN
9 A PM
16. Jari Sievänen Production - - RSA
FIN
3 A MM
17. Juha Löflund Standard - - NoSA
FIN
5 A MM
18. Markku Matilainen Classic - U NoSa
FIN
1 A MM
19. Matti Nurminen Standard SS - NoSA
FIN
7 A PM
20. Jari Viljasaari Classic S - HYMAS
FIN
3 A MM
21. Henry Lahti Production - - OmegaT
FIN
2 A MM
22. Polina Runova Open SJ B ROSTOK, Gelendzhik
RUS
4 A MM
23. Sampo Mattila Open S - RM
FIN
2 A MM
24. Ilya Bashmashnikov Production J U ROSTOK, Gelendzhik
RUS
4 A MM
25. Juha-Pekka Toivainen Standard - - NoSA
FIN
10 A PM
26. Teemu Makkonen Standard - - Helsingin Varuskunnan ampujat Ry
FIN
5 A MM
27. Georgii Kupreev Open SJ U ROSTOK, Gelendzhik
RUS
4 A MM
28. Max Käär Standard - U SSG
FIN
- X MM
29. Mona Nordberg Standard L U RSA
FIN
3 A MM
30. Niklas Miikkulainen Standard SJ U RSA
FIN
3 A MM
31. Pyry Laine Standard - U Nosa
FIN
5 A MM
32. Tomy Lindström Open - - Loimaan Laukojat
FIN
1 A MM
33. Ville Timperi Production - - NoSA
FIN
9 A PM
34. Oskari Sivula Standard - U NoSA
FIN
7 A PM
35. Juha Lamberg Standard S U Tampereen Urheiluampujat
FIN
7 A PM
36. Jaakko Peltonen Production - - NoSA
FIN
0 A MM
37. Roy Juurijoki Production - U Loimaan Laukojat
FIN
12 A PM
38. Kalle Hakala Open - U NoSA
FIN
1 A MM
39. Artem Makartsev Classic J U 2A Team
RUS
4 A MM
40. Andrey Sidorov Production J U ROSTOK Gelendzhik
RUS
4 A MM
41. Pavel Kuznetsov Classic SJ U 2A Team
RUS
4 A MM
42. Anna-Katriina Salomaa Production L - NoSa
FIN
9 A PM
43. Vlad Kleymenov Standard J U ССК
RUS
6 A MM
44. Jukka Kilpiö Open S - SSG
FIN
2 A MM
45. Harri Hellgren Production - U HVA
FIN
- X MM
46. Esa Lahtinen Open S - Nosa / TRES
FIN
0 A PM
47. Savelii Varnavskii Standard SJ U SSK Vladimir
RUS
6 A MM
48. Kim Leppänen Standard - - SSG
FIN
5 A MM
49. Lauri Jantunen Open - - HVA
FIN
1 A MM
50. Iakov Vysotskiy Standard SJ U SSK Vladimir
RUS
6 A MM
51. Sergei Ilatovskii Classic SJ U A-2
RUS
4 A MM
52. Tuomas Eerola Standard - - NoSA
FIN
10 A PM
53. Joona Hakulinen Open - - RASSI
FIN
1 A MM
54. Meira Hakulinen Open L - RASSI
FIN
1 A MM
55. Dmitrii Makartsev Classic S U 2A Team
RUS
- X MM
56. Mikhail Dorofeev Production J U -
RUS
6 A MM
57. Maksim Shmelev Classic J U -
RUS
4 A MM
58. Toni Lehtinen Production - - RSA
FIN
3 A MM
59. Ka Seng Leong Open - U -
MAC
2 A MM
60. Jenny Koskimäki Open L - RASSI
FIN
1 A MM
61. Даниил Шипов Classic J U 2а команда
RUS
6 A MM
62. Taneli Ristola Production - U VamSA
FIN
5 A MM
63. Perttu Salminen Standard - U NoSA
FIN
- X MM
64. Leo Sievänen Standard SJ - RSA
FIN
3 A MM
65. Kirill Kuznetsov Classic SJ U A2 Team
RUS
4 A MM
66. Juha Lindberg Standard S U Tampereen Urheiluampujat
FIN
- X PM
67. Joni Aaltonen Production - - HyMAS
FIN
1 A MM
68. Aku Hiltunen Standard - U KarkkA
FIN
2 A MM
69. Kalle Kuutti Open SJ - NoSA
FIN
9 A MM
70. Vilma Kuutti Open SJ - NoSA
FIN
2 A MM
71. Petri Vuohtoniemi Production - - Rihla
FIN
0 A MM
72. Olli-Pekka Bragge Standard - U Rauman seudun urheiluampujat
FIN
3 A MM
73. Verneri Bragge Standard SJ U Rauman seudun urheiluampujat
FIN
3 A MM
74. Eero Sivula Standard J U NoSa
FIN
8 A PM
75. Mikhail Romanov Production S U -
RUS
6 A MM
76. Harri Pesonen Production - U P-HA
FIN
- X MM
77. Sakari Myllyniemi Standard J U NoSa
FIN
11 A PM
78. Samuli Myllyniemi Standard SJ U NoSa
FIN
11 A PM
79. Ville Hakala Production S U NoSA
FIN
- X PM
80. Joona Haavisto Standard - - TaU
FIN
7 A PM
81. Dmitry Shvets Production - U Sparta
RUS
6 A MM
82. Mikko Rintala Production - U NoSA
FIN
5 A MM
83. Jaakko Viitala Standard - - NoSA
FIN
5 A MM
84. Arttu Korppivuori Production - - NoSA
FIN
9 A PM
85. Andrey Semenov Production - U Sparta
RUS
6 A MM
86. Lauri Kalinen Production - - PAS
FIN
10 A PM
87. Raimo Soikkeli Standard - - KarkkA
FIN
2 A MM
88. Roope Soikkeli Standard J - KarkkA
FIN
2 A MM
89. Juha Hietikko Production - - Loimaan Laukojat
FIN
1 A MM
90. Svante Lehtinen Standard - - KarkkA
FIN
2 A MM
91. Harri Mannio Standard - - Nosa
FIN
10 A PM
92. Matti Mäenpää Production - - NoSA
FIN
9 A PM
93. Heikki Juhola Standard - - HVA Ry
FIN
5 A MM
94. Vesa Kaunisto Production - - KaPra
FIN
0 A MM
95. Rodion Ivashentsev Classic - U Section A2
RUS
5 A MM
96. Roy Juurijoki Production - - -
USA
7 A MM
97. Georgii Kupreev Open SJ - -
USA
4 A MM
98. Max Käär Standard - - -
USA
0 A MM
99. Mona Nordberg Standard L - -
USA
3 A MM
100. Niklas Miikkulainen Standard SJ - -
USA
3 A MM
101. Pyry Laine Standard - - -
USA
5 A MM
102. Oskari Sivula Standard - - -
USA
7 A MM
103. Mika Vuolle Open S - -
USA
7 A MM
104. Kalle Hakala Open - - -
USA
1 A MM
105. Artem Makartsev Classic J - -
USA
4 A MM
106. Andrey Sidorov Production J - -
USA
4 A MM
107. Pavel Kuznetsov Classic SJ - -
USA
4 A MM
108. Vlad Kleymenov Standard SJ - -
USA
6 A MM
109. Harri Hellgren Production - - -
USA
0 A MM
110. Juha Lamberg Standard S - -
USA
7 A MM
111. Pirjo Leinonen Standard L - -
USA
7 A MM
112. Jesse Nio Classic - - -
USA
9 A MM
113. Ilya Bashmashnikov Production J - -
USA
4 A MM
114. Riku Kalinen Production S - -
USA
10 A MM
115. Markku Matilainen Classic - - -
USA
1 A MM
116. Polina Runova Open SJ - -
USA
4 A MM
117. Savelii Varnavskii Standard SJ - -
USA
6 A MM
118. Mikko Räsänen Standard J - -
USA
8 A MM
119. Mikhail Romanov Production S - -
USA
6 A MM
120. Harri Pesonen Production - - -
USA
0 A MM
121. Sakari Myllyniemi Standard J - -
USA
8 A MM
122. Samuli Myllyniemi Standard SJ - -
USA
8 A MM
123. Ville Hakala Production S - -
USA
0 A MM
124. Dmitry Shvets Production - - -
USA
6 A MM
125. Olli-Pekka Bragge Production - - -
USA
3 A MM
126. Andrey Semenov Production - - -
USA
6 A MM
127. Mikko Rintala Production - - -
USA
5 A MM
128. Rodion Ivashentsev Classic - - -
USA
5 A MM
129. Iakov Vysotskiy Standard SJ - -
USA
6 A MM
130. Sergei Ilatovskii Classic SJ - -
USA
4 A MM
131. Dmitrii Makartsev Classic S - -
USA
4 A MM
132. Mikhail Dorofeev Production J - -
USA
6 A MM
133. Maksim Shmelev Classic J - -
USA
6 A MM
134. Verneri Bragge Standard SJ - -
USA
3 A MM
135. Ka Seng Leong Open - - -
USA
2 A MM
136. Shipov Daniil Classic J - -
USA
6 A MM
137. Jari Ristola Production - - -
USA
0 A MM
138. Perttu Salminen Standard - - -
USA
0 A MM
139. Kirill Kuznetsov Classic SJ - -
USA
4 A MM
140. Juha Lindberg Standard S - -
USA
0 A MM
141. Aku Hiltunen Standard - - -
USA
2 A MM
Country
Competitors
FIN
68
USA
46
RUS
18
MAC
1

return

Division / Category
Standard
S
4
-
25
L
4
SJ
12
SS
1
J
6
Total
52
Division / Category
Classic
S
2
-
7
L
0
SJ
6
SS
0
J
6
Total
21
Division / Category
Production
S
5
-
27
L
1
SJ
0
SS
0
J
6
Total
39
Division / Category
Open
S
4
-
9
L
2
SJ
6
SS
0
J
0
Total
21