Squads

Squadding opens for approved competitors on Jan. 3, 2020, 3 a.m., and closes Jan. 10, 2020, noon. 0 competitors in main-match have not selected squad
0 competitors in pre-match have not selected squad

Squad 1

#Registered
6
#Max
6
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Match officials and build crew only. Shot on Saturday 18th
10 Paul Courtney
Club
Watford Practical Pistol Club
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
13 Jay Palmones
Club
WPPC/HTRPC
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
17 Scott Jewers
Club
-
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
61 Justin Cooper
Club
Watford Practical Pistol Club
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
Club
Ham and Petersham
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
Club
Watford Practical Pistol Club
Division
Open
Category
Junior
Classification
Unclassified
Region
GBR

Squad 2

#Registered
6
#Max
6
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Match officials and build crew only. Shot on Saturday 18th
Club
Watford Practical Pistol Club
Division
Open
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR
36 Jonathan Lake
Club
WPPC
Division
Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
37 Adam Lake
Club
WPPC
Division
Standard
Category
Super Junior
Classification
Unclassified
Region
GBR
41 Panos Pitrakou
Club
EBSC WPPC
Division
Standard
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR
45 Mario Chan
Club
EBSC/ WPPC
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
56 Misty Manley
Club
-
Division
Standard
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
GBR

Squad 3

#Registered
12
#Max
12
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Club
tameside pistol club
Division
Standard
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR
8 Guy De Backer
Club
La Défense
Division
Standard
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
BEL
18 Milan Koria
Club
Tameside Pistol club
Division
Production
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR
21 Kenny Lam
Club
GPS
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
26 Danny Yau
Club
Double Tap Practical Shooting Club
Division
Open
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR
28 Ka-Kit Li
Club
Double tap practice shooting club
Division
Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
Club
LPSAA - Striker
Division
Open
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
GBR
42 Ronnie Graham
Club
Shield
Division
Standard
Category
Super Senior
Classification
C
Region
GBR
44 Dave Rossiter
Club
double tap
Division
Standard
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR
Club
ALS
Division
Production
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FRA
Club
Striker
Division
Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
64 Richelle Cheron
Club
French Rooster
Division
Open
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FRA

Squad 4

#Registered
12
#Max
12
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Club
Xsite Practical Shooting Club
Division
Open
Category
Junior
Classification
Grand Master
Region
GBR
4 Tim Wyborn
Club
Xsite Practical Shooting Club
Division
Open
Category
Senior
Classification
Master
Region
GBR
5 Aryan Alipour
Club
Xsite Pracical Shooting Club
Division
Standard
Category
None
Classification
Master
Region
GBR
Club
GPS
Division
Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
9 John Thompson
Club
XPSC
Division
Open
Category
None
Classification
C
Region
GBR
14 Alex Cox
Club
Grange Practical Shooting
Division
Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
25 Darryl Smith
Club
Watford Practical Pistol Club
Division
Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
29 Lottie Thompson
Club
XPSC
Division
Standard
Category
Super Junior
Classification
Unclassified
Region
GBR
38 Philbert So
Club
GPS
Division
Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
43 Relly Agduyeng
Club
XPSC
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
48 James Smith
Club
XPSC
Division
Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
Club
XPSC
Division
Classic
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR

Squad 5

#Registered
12
#Max
12
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
12 Matthew Reed
Club
WPPC
Division
Production
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
15 Pete Thornton
Club
WPPC
Division
Standard
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR
19 Steve Taylor
Club
1066 Action shooting
Division
Open
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR
20 Jon Cull
Club
3 Gun UK T.S.C
Division
Open
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR
23 Gary Dyer
Club
Basildon
Division
Open
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR
24 Barrie Stewart
Club
WPPC
Division
Standard
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR
27 Trevor Sinclair
Club
wppc
Division
Open
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR
Club
Watford Practical Pistol Club
Division
Open
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR
35 Ian Gatherum
Club
WPPC
Division
Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
57 Anthony Siu
Club
EBSC
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
Club
EBSC & WPPC
Division
Standard
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
GBR
60 Joseph Reynolds
Club
-
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR

Squad 6

#Registered
12
#Max
12
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Division
Open
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR
11 Alex Florance
Club
Surrey Borders RPC
Division
Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
22 Robert Forbes
Division
Standard
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
GBR
32 Dawn Harding
Division
Standard
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
GBR
34 Susan Howard
Division
Standard
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
GBR
39 Rommel Almanza
Club
LPSAA
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
40 Kiko Almanza
Club
LPSAA
Division
Standard
Category
Super Junior
Classification
Unclassified
Region
GBR
46 Dawn Williams
Club
South West Practical Shooters (SWPS)
Division
Open
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
GBR
47 Luke Williams
Club
South West Practical Shooters (SWPS)
Division
Open
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
58 Matt Liddy
Club
HTRPC
Division
Standard
Category
None
Classification
A
Region
GBR
Club
Maidstone Pistol Club
Division
Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR
66 Peter Marsden
Club
Maidstone Pistol Club
Division
Standard
Category
None
Classification
Unclassified
Region
GBR