Toggle navigation
Armoury
Friends
Activity
Firearms & Sights
Handloads
Ammunition
About armoury
Clubs
View all
Search Clubs
Create club
About clubs & orgs
Events
Create Events
Log in
Sign up
Squads
return
show/hide
Squad 1
#Registered
2
#Max
2
Registration
anyone
Information
---
Comment
9 Uhr Samstag
show/hide
24 Alexander Kenfenheuer
Division
Open
Category
Senior
Region
DEU
Club
Bonn 1473
45 Lutz Lemke
Division
IPSC Production
Category
Senior
Region
DEU
Club
Kravolution Shooting Division e.V.
Squad 2
#Registered
1
#Max
2
Registration
anyone
Information
---
Comment
9 Uhr Samstag
show/hide
35 Andreas Gau
Division
Rimfire Iron
Category
Region
DEU
Club
-
Squad 3
#Registered
1
#Max
2
Registration
anyone
Information
---
Comment
9:45 Uhr Samstag
show/hide
64 Christophe Hernandez
Division
IPSC Production
Category
Region
DEU
Club
-
Squad 4
#Registered
1
#Max
2
Registration
anyone
Information
---
Comment
9:45 Uhr Samstag
show/hide
36 Andreas Gau
Division
Revolver Iron Sights
Category
Region
DEU
Club
-
Squad 5
#Registered
1
#Max
2
Registration
anyone
Information
---
Comment
10:30 Uhr Samstag
show/hide
49 Peter Kneip
Division
Long Gun
Category
Senior
Region
DEU
Club
1473 Bonn
Squad 6
#Registered
0
#Max
2
Registration
anyone
Information
---
Comment
10:30 Uhr Samstag
show/hide
No competitors are registered for this squad
Squad 7
#Registered
2
#Max
2
Registration
anyone
Information
---
Comment
11:15 Uhr Samstag
show/hide
14 Uwe Lange
Division
IPSC Standard
Category
Region
DEU
Club
-
28 Werner Dahmen
Division
Rimfire Iron
Category
Super senior
Region
DEU
Club
DSZ Magnum
Squad 8
#Registered
1
#Max
2
Registration
anyone
Information
---
Comment
11:15 Uhr Samstag
show/hide
67 Jacqueline Schreiber
Division
IPSC Standard
Category
Lady
Region
DEU
Club
Grindel
Squad 9
#Registered
2
#Max
2
Registration
anyone
Information
---
Comment
12:00 Uhr Samstag
show/hide
23 Werner Dahmen
Division
IPSC Production
Category
Super senior
Region
DEU
Club
DSZ Magnum
48 Karsten Lohenstein
Division
IPSC Production
Category
Region
DEU
Club
-
Squad 10
#Registered
1
#Max
2
Registration
anyone
Information
---
Comment
12:00 Uhr Samstag
show/hide
43 Gottfried Walter
Division
Rimfire Iron
Category
Super senior
Region
DEU
Club
Spessart Gunner e.V.
Squad 11
#Registered
1
#Max
2
Registration
anyone
Information
---
Comment
13:00 Uhr Samstag
show/hide
27 Werner Dahmen
Division
IPSC Standard
Category
Super senior
Region
DEU
Club
DSZ Magnum
Squad 12
#Registered
2
#Max
2
Registration
anyone
Information
---
Comment
13:00 Uhr Samstag
show/hide
10 Alexander Keil
Division
IPSC Standard
Category
Region
DEU
Club
-
60 Timo Batschon
Division
Rimfire Open
Category
Region
DEU
Club
Sportschützen BSV Friedrichsfeld
Squad 13
#Registered
1
#Max
2
Registration
anyone
Information
---
Comment
13:45 Uhr Samstag
show/hide
29 Tobias Schreiber
Division
IPSC Production
Category
Region
DEU
Club
-
Squad 14
#Registered
1
#Max
2
Registration
anyone
Information
---
Comment
13:45 Uhr Samstag
show/hide
17 Uwe Lange
Division
IPSC Production
Category
Region
DEU
Club
-
Squad 15
#Registered
2
#Max
2
Registration
anyone
Information
---
Comment
14:30 Uhr Samstag
show/hide
34 Tobias Schreiber
Division
Rimfire Open
Category
Region
DEU
Club
-
55 Daniel Fister
Division
Rimfire Open
Category
Region
DEU
Club
Sportschützen BSV Friedrichsfeld
Squad 16
#Registered
1
#Max
2
Registration
anyone
Information
---
Comment
14:30 Uhr Samstag
show/hide
63 Michael Breidbach
Division
Rimfire Iron
Category
Region
DEU
Club
-
Squad 17
#Registered
2
#Max
2
Registration
anyone
Information
---
Comment
15:15 Uhr Samstag
show/hide
59 Timo Batschon
Division
Rimfire Iron
Category
Region
DEU
Club
Sportschützen BSV Friedrichsfeld
61 Heinz Galinski
Division
Rimfire Iron
Category
Region
DEU
Club
Sportschützen BSV Friedrichsfeld
Squad 18
#Registered
2
#Max
2
Registration
anyone
Information
---
Comment
15:15 Uhr Samstag
show/hide
3 Andreas Fussenecker
Division
Revolver Iron Sights
Category
Region
DEU
Club
SSV Gelderland
66 Sebastian Czichy
Division
IPSC Standard
Category
Region
DEU
Club
Grindel IPSC (Grindel)
Squad 19
#Registered
2
#Max
2
Registration
anyone
Information
---
Comment
9 Uhr Sonntag
show/hide
1 Ronald Latoska
Division
Rimfire Iron
Category
Senior
Region
DEU
Club
Isenberg Sportschützen Hattingen
37 U Marquardt
Division
IPSC Production
Category
Senior
Region
DEU
Club
1473
Squad 20
#Registered
1
#Max
2
Registration
anyone
Information
---
Comment
9 Uhr Sonntag
show/hide
65 Alexander Petri
Division
IPSC Production
Category
Region
DEU
Club
-
Squad 21
#Registered
0
#Max
2
Registration
anyone
Information
---
Comment
9:45 Uhr Sonntag
show/hide
No competitors are registered for this squad
Squad 22
#Registered
1
#Max
2
Registration
anyone
Information
---
Comment
9:45 Uhr Sonntag
show/hide
62 Robert Cederberg
Division
IPSC Production
Category
Region
DEU
Club
GCC e.V.
Squad 23
#Registered
1
#Max
2
Registration
anyone
Information
---
Comment
10:30 Uhr Sonntag
show/hide
13 Oliver Seliger
Division
Rimfire Iron
Category
Senior
Region
DEU
Club
SVL1834
Squad 24
#Registered
2
#Max
2
Registration
anyone
Information
---
Comment
10:30 Uhr Sonntag
show/hide
18 Marcel Borauke
Division
IPSC Production
Category
Region
DEU
Club
SSV Gelderland
52 Bert Teunissen
Division
IPSC Standard
Category
Senior
Region
DEU
Club
SSV Gelderland
Squad 25
#Registered
1
#Max
2
Registration
anyone
Information
---
Comment
11:15 Uhr Sonntag
show/hide
47 Michael Haupt
Division
Revolver Optics
Category
Senior
Region
DEU
Club
BDS
Squad 26
#Registered
2
#Max
2
Registration
anyone
Information
---
Comment
11:15 Uhr Sonntag
show/hide
5 Yasin Yasar
Division
Long Gun
Category
Region
DEU
Club
Schützenverein Langenfeld 1834 e.V.
9 Götz Lauterbach
Division
IPSC Production
Category
Region
DEU
Club
SSC DUISBURG
Squad 27
#Registered
2
#Max
2
Registration
anyone
Information
---
Comment
12:00 Uhr Sonntag
show/hide
4 Heiko Flommersfeld
Division
Open
Category
Senior
Region
DEU
Club
Magnum Bonn
25 Hans-Peter Eschweiler
Division
Open
Category
Senior
Region
DEU
Club
Magnum Bonn
Squad 28
#Registered
2
#Max
2
Registration
anyone
Information
---
Comment
12:00 Uhr Sonntag
show/hide
26 Wolfang Olbrück
Division
IPSC Standard
Category
Region
DEU
Club
Magnum Bonn
40 Leonhard Dautzenberg
Division
IPSC Standard
Category
Region
DEU
Club
-
Squad 29
#Registered
2
#Max
2
Registration
anyone
Information
---
Comment
13:00 Uhr Sonntag
show/hide
7 Falko ten Bosch
Division
IPSC Production
Category
Region
DEU
Club
ASC e.V. Bonn
56 Daniel Fister
Division
Long Gun
Category
Region
DEU
Club
Sportschützen BSV Friedrichsfeld
Squad 30
#Registered
1
#Max
2
Registration
anyone
Information
---
Comment
13:00 Uhr Sonntag
show/hide
50 Simon Tendick
Division
IPSC Standard
Category
Region
DEU
Club
Grindel IPSC (Grindel)
Squad 31
#Registered
2
#Max
2
Registration
anyone
Information
---
Comment
13:45 Uhr Sonntag
show/hide
46 Michael Haupt
Division
Revolver Iron Sights
Category
Senior
Region
DEU
Club
BDS
68 Timo Batschon
Division
Long Gun
Category
Region
DEU
Club
Sportschützen BSV Friedrichsfeld
Squad 32
#Registered
2
#Max
2
Registration
anyone
Information
---
Comment
13:45 Uhr Sonntag
show/hide
11 Christian Stahl
Division
Rimfire Long Gun Open
Category
Region
DEU
Club
ISSA Germany
12 Christian Mertens
Division
Rimfire Long Gun Open
Category
Region
DEU
Club
ISSA Germany