Competitors

Max 48 competitors allowed, currently 48 registered (48 approved, 0 pending) and 1 on waiting list

#. First name Last name Club DIV CAT CLS REG SQ Reg
1. Jussi Riimuvuori TURVU CCP M I EX
FIN
4 A
2. Kari Laaksonen Ham Resups kerho CDP S SS
FIN
2 A
3. Jani Kumenius SaSA SSP L E SS
FIN
6 A
4. Mikko Vähäkangas PSPA Paraisten Ampujat ESP - SS
FIN
6 A
5. Pauli Mikkola PorkkA PCC S MM
FIN
- X
6. Jenny Laaksonen SEIS REV L MM
FIN
2 A
7. Pauli Mikkola PorkkA ESP S MM
FIN
4 A
8. Denis Kytö - COP - EX
FIN
1 A
9. Jarkko Niemelä Turun Reserviläiset ry ESP - SS
FIN
6 A
10. Mika P Mäkinen - CDP - NV
FIN
2 A
11. Emmi Pakarinen - ESP L MM
FIN
3 A
12. Jussi Pulkkinen SäSa SSP - SS
FIN
1 A
13. Saku Helle RSC ESP - SS
FIN
1 A
14. Matti Nurminen NoSA ESP S SS
FIN
5 A
15. Julius Jaanto - ESP - SS
FIN
- X
16. Esa Lahtinen NoSA REV S UN
FIN
5 A
17. Dan Wilen TURVU ESP S NV
FIN
4 A
18. Tomas Lindell BBG SSP - EX
FIN
1 A
19. Jaron Himanen - SSP - MM
FIN
- X
20. Teemu Varjonen TIPSC ESP - SS
FIN
1 A
21. Iida Potinkara Turun Reserviläiset SSP L NV
FIN
- X
22. Ville Honkanen Turun Reserviläiset ry CCP - SS
FIN
2 A
23. Mika Pallari RSA REV - MM
FIN
- X
24. Jari Sievänen RSA CCP - SS
FIN
3 A
25. Tapio Laaksonen RSA CCP S MM
FIN
3 A
26. Kari Laaksonen - ESP S MM
FIN
- X
27. Jenny Laaksonen SEIS SSP L MM
FIN
- X
28. Jussi-Pekka Viitanen RSA COP - NV
FIN
3 A
29. Simo Heikkilä Rauman seudun reserviläiset PCC - MM
FIN
2 A
30. Mikko Purhonen RSA COP - SS
FIN
3 A
31. Markus Salola Forssan Reserviupseerit ry SSP - SS
FIN
3 A
32. Antti Saarilahti VamRes / VamSA ESP - SS
FIN
5 A
33. Ville Suominen TURVU ESP M I SS
FIN
3 A
34. Teemu Raty BBG Ry SSP S EX
FIN
5 A
35. Anton Söderlund AseS COP I UN
FIN
5 A
36. Lasse Kammonen Tarkka-ampujakilta SSP - SS
FIN
5 A
37. Jari Karppi Porkka CCP S NV
FIN
1 A
38. Jesse Harsia RSC REV - UN
FIN
- X
39. Petri Jääskeläinen VamRes / VamSA CCP - SS
FIN
- X
40. Jarmo Karjalainen - REV S MM
FIN
- X
41. Mika Kontulainen Paraisten ampujat CDP - MA
FIN
5 A
42. Ismo Strander VamRes / VamSA SSP S NV
FIN
4 A
43. Tommi Ruutiainen VaRes PCC - MM
FIN
1 A
44. Tero Liiri SEIS REV - EX
FIN
2 A
45. Jarno Oksanen PSPA ESP - SS
FIN
6 A
46. Kimmo Pasanen TIPSC SSP L E EX
FIN
6 A
47. Hannu Maunula Vaasan Sotilaspoliisikilta ry SSP S EX
FIN
- X
48. Aleksi Johansson Haur COP - MM
FIN
1 A
49. Ville Julku - PCC - UN
FIN
2 A
50. Juhani Lehtimäki TURVU IDPA COP M I NV
FIN
4 A
51. Raimo Lahtinen VamRes / VamSA CCP - MM
FIN
3 A
52. Marko Pohjanpaju Kapra PCC S MM
FIN
4 A
53. Mikko Saario VamRes / VamSA SSP - SS
FIN
5 A
54. Reino Lujan Tipsc PCC S NV
FIN
6 A
55. Mikko Läntinen Turun ResUps ESP L E SS
FIN
6 A
56. Teppo Ronkainen KAJVA CCP M I SS
FIN
4 A
57. Rauno Kivijärvi VamRes / VamSA BUG S S MM
FIN
4 A
58. Kimmo Erola RSA COP - NV
FIN
6 A
59. Toni Lehtinen RSA SSP - UN
FIN
2 A
60. Juha Pikkujämsä RSA SSP - NV
FIN
- W
Country
Competitors
FIN
48
Division / Category
Compact Carry Pistol
LE
0
S
2
I
0
SS
0
L
0
MI
2
-
3
Total
7
Division / Category
Carry Optics
LE
0
S
0
I
1
SS
0
L
0
MI
1
-
5
Total
7
Division / Category
Custom Defensive Pistol
LE
0
S
1
I
0
SS
0
L
0
MI
0
-
2
Total
3
Division / Category
Pistol Caliber Carbine
LE
0
S
2
I
0
SS
0
L
0
MI
0
-
3
Total
5
Division / Category
Enhanced Service Pistol
LE
1
S
3
I
0
SS
0
L
1
MI
1
-
6
Total
12
Division / Category
Stock Service Pistol
LE
2
S
2
I
0
SS
0
L
0
MI
0
-
6
Total
10
Division / Category
Back-Up Gun
LE
0
S
0
I
0
SS
1
L
0
MI
0
-
0
Total
1
Division / Category
Revolver
LE
0
S
1
I
0
SS
0
L
1
MI
0
-
1
Total
3