Squads

Squadding is open for approved competitors and closes July 23, 2018, 4:59 p.m.. 0 competitors in main-match have not selected squad
0 competitors in pre-match have not selected squad

Squad 1

#Registered
0
#Max
4
Registration
restricted main-match
Information
---
Comment
Samstag 20 Uhr "Into the Dark"
No competitors are registered for this squad

Squad 2

#Registered
0
#Max
4
Registration
restricted main-match
Information
---
Comment
Samstag 20 Uhr "Into the Dark"
No competitors are registered for this squad

Squad 3

#Registered
0
#Max
4
Registration
restricted main-match
Information
---
Comment
Samstag 20 Uhr "Into the Dark"
No competitors are registered for this squad

Squad 4

#Registered
0
#Max
4
Registration
restricted main-match
Information
---
Comment
Samstag 20 Uhr "Into the Dark"
No competitors are registered for this squad

Squad 5

#Registered
0
#Max
4
Registration
restricted main-match
Information
---
Comment
Samstag 20 Uhr "Into the Dark"
No competitors are registered for this squad

Squad 6

#Registered
6
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Sonntag 10 Uhr
Club
-
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
4 Andreas Hane
Club
Silverado Vorderlader- und Sportschützen 1990 e.V.
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
8 Hubert Wolf
Club
-
Division
Open+
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU
Club
Silverado Vorderlader- und Sportschützen 1990 e.V.
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
33 Soeren Scherer
Club
Siverado Vorderlader-und Sportschuetzen 1990 e.V.
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
93 Christoph Noga
Club
FNR 2k16 e.V.
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU

Squad 7

#Registered
6
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Sonntag 10 Uhr
15 Tobias Mosmann
Club
SV Lalo
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
17 Stefan Flohr
Club
-
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
18 Udo Schlag
Club
-
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU
21 Jochen Schmitt
Club
-
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
26 Jan Fischels
Club
-
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
29 Thomas Nöckel
Club
GRM e.V.
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU

Squad 8

#Registered
6
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Sonntag 10 Uhr
Club
Magnum Bonn
Division
Open+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU
Club
Magnum Bonn
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU
Club
Magnum Bonn
Division
Open+
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU
47 Rüdiger Luh
Club
SV-LaLo
Division
Open-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU
Club
Magnum Club
Division
Production-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
DEU
103 Niclas Potthast
Club
VFS
Division
Rimfire Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU

Squad 9

#Registered
6
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Sonntag 10 Uhr
Club
Schuetzenfreunde Ueberherrn
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU
Club
Schuetzenfreunde Ueberherrn
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
16 Axel Becker
Club
Schützenfreunde Ueberherrn
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
51 Christoph Luft
Club
SV. Langenfeld 1834
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
79 Frank Westebbe
Club
VFS 2013 e.V.
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU
83 frank breuer
Club
NPSA
Division
Open+
Category
Super Senior
Classification
B
Region
NLD

Squad 10

#Registered
6
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Sonntag 10 Uhr
5 Boris Thome
Club
ISSC e.V.
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
6 Fabian Hahn
Club
ISSC e.V.
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
11 Peter Mueller
Club
ISSC e.V.
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
54 René Heinrichs
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
77 peter slangen
Club
limburgia
Division
Open+
Category
Super Senior
Classification
B
Region
NLD
Club
ASC e.V. Bonn
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU

Squad 11

#Registered
6
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Sonntag 13 Uhr
19 Markus Müller
Club
action shooting 2015 e.V
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
20 Daniel Kramer
Club
Action Shooting 2015 e.V
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
24 Willi Kirsch
Club
Magnum Bonn
Division
Open+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU
Club
-
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
Club
-
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
66 Thaddäus Sauer
Club
IPSC 3Gun Club
Division
Open-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU

Squad 12

#Registered
6
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Sonntag 13 Uhr
22 Johannes Ricken
Club
-
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
Club
-
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
58 Markus Heine
Club
Action Shooting e.V.
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
Club
Action Shooting e.V.
Division
Production-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
DEU
62 Ernst Grassmann
Club
ASC e.V. Bonn
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
95 Janusz Michalik
Club
IPSC Team Rheinberg
Division
Standard-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU

Squad 13

#Registered
6
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Sonntag 13 Uhr
Club
EBSA Battice Belgium
Division
Production Optics-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
BEL
Club
EBSA Battice Belgium
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
BEL
56 Falko ten Bosch
Club
ASC e.V. Bonn
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
67 Sven Göbbeln
Club
SV Netphen
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
68 Dennis Link
Club
-
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
87 Michael Schwarz
Club
ASC e.V
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU

Squad 14

#Registered
6
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Sonntag 13 Uhr
34 Katja Bartelt
Club
-
Division
Production-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
DEU
36 Stephan Buhre
Club
SSV Mainz e.V.
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
Club
ASC Bonn e.V.
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
Club
Magnum Düsseldorf
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
78 Frank Nöcker
Club
Isenberger Sportschützen e.V.
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
82 Denis Supica
Club
ASC e.V.
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU

Squad 15

#Registered
6
#Max
6
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Sonntag 13 Uhr
64 Andreas Becker
Club
FNR 2K16
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU
65 Janis Becker
Club
BDS / VFS 2013 eV
Division
Classic-
Category
Junior
Classification
Unclassified
Region
DEU
72 Ralf Schlicher
Club
-
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU
74 Semi Bayoudh
Club
WPSC
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
89 Stephan Kohls
Club
VDSF 1979 e.V.
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
Club
ASC e.V.
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU

Squad 16

#Registered
15
#Max
16
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Prematch RO/Helfer - Wer sich hier anmeldet, umgehend Mail an Veranstalter
1 Jörg Baumann
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
25 Michael Enkel
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
43 Ulf Jakob
Club
SGS e.V.
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU
Club
SSV Gelderland
Division
Classic-
Category
None
Classification
A
Region
DEU
53 Thomas Rieder
Club
QnD
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
71 Lutz Lemke
Club
Kravolution Shooting Division e.V.
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
85 Volker Rath
Club
Kravolution Shooting Division e.V.
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU
86 Adrian Craiu
Club
St. Sebastianus 1473 Bonn e.v.
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU
106 Ingo Foster
Club
St Sebastianus 1473 Bonn
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
108 Björn Dzieran
Club
Magnum Bonn
Division
Classic+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
110 Burkhard Keidel
Club
-
Division
Classic+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU
112 Ron Mueller
Club
1473 Bonn
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU
Club
1473
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
120 Oliver Seliger
Club
SVL1834
Division
Classic+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU

Squad 17

#Registered
16
#Max
25
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Prematch RO/Helfer - Wer sich hier anmeldet, umgehend Mail an Veranstalter
40 Sven Mainz
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU
45 Bert Teunissen
Club
SSV Gelderland
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU
50 Volker Rössler
Club
SSV gelderland
Division
Production-
Category
None
Classification
A
Region
DEU
Club
1473 Bonn
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
Club
St. Sebastianus Schützenbruderschaft 1473
Division
Production-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
DEU
Club
-
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU
92 Alfred Müller
Club
ASCeV
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
98 Jan Marmulla
Club
IPSC Club Hannover
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
Club
3 oak IPSC Sprendlingen
Division
Classic-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
DEU
Club
3 oak IPSC Sprendlingen
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU
104 Marc Graßhoff
Club
SV Langenfeld 1834
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
114 Harold Ferreria
Club
1473BDS-USSCI/PPSA
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
118 Oliver Damm
Club
Magnum Bonn
Division
Production Optics-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
121 Jiri Materka
Club
1473 Bonn
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU
122 Gerrit Hausmann
Club
1473 Bonn
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
DEU
123 Robert Gäbel
Club
1473 Bonn
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
DEU