Squads

Squadding opens for approved competitors on April 23, 2018, noon, and closes June 24, 2018, 3 p.m.. 1 competitors in main-match have not selected squad
0 competitors in pre-match have not selected squad

Squad 1

#Registered
9
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
1 Jarno Virta
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
8 Anni Hyttinen
Club
PAS
Division
Production-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
PAS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
35 Timo Konttinen
Club
PAS
Division
Production-
Category
Senior
Classification
C
Region
FIN
45 Antti Hytönen
Club
Poliisien ampumaseura
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
82 Arto Santala
Division
Standard+
Category
None
Classification
C
Region
FIN
87 Toni Rytkönen
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
116 Kari Halonen
Club
West Shooters
Division
Production-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
117 Sami Halonen
Club
Westshooters
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 2

#Registered
7
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
3 Mika Virta
Club
HyMAS
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
17 Toni Merta
Club
HVA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
LaSa
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
126 Samuli Suokas
Club
VaRes
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
139 Jari Viljasaari
Club
HYMAS
Division
Classic+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
159 Teemu Makkonen
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
PorkkA
Division
Standard+
Category
None
Classification
A
Region
FIN

Squad 3

#Registered
7
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Club
PorkkA
Division
Production-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
49 Petri Papponen
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
128 Lauri Sipilä
Club
Porkkalan ampujat
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
133 Janne Syrjänen
Club
Heinolan Ampujat
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
162 Antti Tukiainen
Club
P-K IPSC
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
164 Aki Pakka
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 4

#Registered
9
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
6 Henri Sipilä
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
9 Niklas Laurin
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
Porkkalan ampujat
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
22 Lauri Jantunen
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
25 Lars Paersch
Club
PorkkA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
28 Matti Lahtinen
Club
PorkkA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
78 Nastja Mustonen
Club
WS -Team
Division
Production-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
81 Sergey Ageev
Club
WS-team
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 5

#Registered
8
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
20 Samuel Tiili
Club
P-K IPSC
Division
Standard-
Category
None
Classification
C
Region
FIN
Club
LaSa
Division
Open+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
32 Mikko Huttunen
Club
LaSa
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
65 Matti Makkonen
Club
JuRy
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
89 Mikko Koski
Club
PoP
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
91 Kaisa Koski
Club
PoP
Division
Standard+
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
92 Niilo Tiili
Club
PorkkA
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
163 Mika Lento
Club
P-K IPSC
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 6

#Registered
8
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
14 Mikko Poutanen
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
KarkkA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
42 Pauli Mikkola
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
52 Jani Konttinen
Club
KarkkA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
55 Marko Åkerlund
Club
KarkkA
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
72 Ismo Romppainen
Club
HVA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 7

#Registered
8
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
13 Timo Lemström
Division
Open+
Category
None
Classification
B
Region
FIN
74 Timo Jetsonen
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
75 Kai Korjula
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
77 Sami Tirkkonen
Club
KouMas
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
118 Harri Niinivesi
Club
Porkka
Division
Standard-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
131 Jani Kinnala
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
134 Mika Kontulainen
Club
TIPSC
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
171 Max Käär
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
SWE

Squad 8

#Registered
8
#Max
10
Registration
anyone main-match
Information
---
Comment
18 Mika Mäkinen
Club
NoSA
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
26 Tommi Heikkinen
Club
MKMS
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
59 Saku Pekkala
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
68 Sami Miettinen
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
86 Matti Juntunen
Division
Revolver-
Category
None
Classification
A
Region
FIN
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
98 Reima Nikkilä
Club
TPT
Division
Open+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
158 Ari Woivalin
Club
Nosa
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 9

#Registered
8
#Max
8
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Division
Standard-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
93 Matti Kivi
Division
Open-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
108 Tomi Hoviaro
Club
Jury
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
130 Sanna Salonen
Club
PAS
Division
Production-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN
143 Niko Heimolinna
Club
PAS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
161 Jukka Turunen
Club
SSG
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
172 Tomi Nyman
Division
Open+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 10

#Registered
6
#Max
8
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
10 Esko Jarva
Club
Nokian Seudun Ampujat
Division
Standard+
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
61 Tommy Farsaie
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
94 Ilkka Koljonen
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
112 Tauno Kuitunen
Division
Standard+
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
135 Tero Pietilä
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
173 Wilhelm Backlund
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 11

#Registered
7
#Max
8
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
63 Kai Turunen
Division
Open+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
64 Henri Turunen
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
67 Rasa Siegberg
Club
SSG
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
95 Sami Kallinen
Club
PorkKa
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
136 Mika Heino
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
Club
SSG
Division
Open-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 12

#Registered
8
#Max
8
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
27 Jukka Kilpiö
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
96 Olli Salovaara
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
Division
Classic-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
137 Harri Suominen
Division
Open+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
150 Kimmo Malmborg
Division
Open-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
Division
Open+
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 13

#Registered
6
#Max
8
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
43 Pasi Kesäniemi
Club
PorkkA
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
76 Vesa Pulli
Division
Open+
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
120 Riku Kalinen
Club
PAS
Division
Production-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
167 Henrik Karsten
Club
SMA
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
176 Sami Ylismäki
Club
SSG
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 14

#Registered
8
#Max
8
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
80 Jarno Paussu
Division
Standard+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
103 Tommi Laitinen
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
122 Eero Hölli
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
140 Mikael Wahlroos
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
154 Heimo Helokunnas
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
168 Seppo Nurmi
Division
Classic-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
178 Kees Farsaie
Division
Standard-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 15

#Registered
6
#Max
8
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
48 Altti Antervo
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
83 Jarkko Iikkola
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
104 Jussi Lehto
Division
Classic+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
123 Lauri Kalinen
Club
PAS
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
157 Marko Ahonen
Division
Open+
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
169 Weixiang He
Division
Standard-
Category
Lady
Classification
Unclassified
Region
FIN

Squad 16

#Registered
7
#Max
8
Registration
anyone pre-match
Information
---
Comment
Division
Production-
Category
Super Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
85 antti aapro
Division
Standard-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN
105 Jukka U Viljamaa
Division
Production-
Category
Super Senior
Classification
C
Region
FIN
125 Niko Pikkarainen
Club
Porkkalan ampujat
Division
Classic+
Category
None
Classification
D
Region
FIN
142 Tero Tuoriniemi
Division
Standard+
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
160 Harri Skaffari
Division
Standard-
Category
Senior
Classification
Unclassified
Region
FIN
170 Markus Höglund
Club
SSG
Division
Production-
Category
None
Classification
Unclassified
Region
FIN