Squadding opens for approved competitors Oct. 1, 2021, 8 p.m., and closes Oct. 15, 2021, 8 p.m..
Competitor | Division | Category | Classification | Club | Region |
---|---|---|---|---|---|
29 Jouni Hynninen | Production | Senior | Unclassified | PAS | FIN |
30 Timo Konttinen | Production | Super Senior | C | PAS | FIN |
36 Toni Keskinen | Production | None | Unclassified | Poliisien ampumaseura | FIN |
41 Kalle Piirainen | Production | None | Unclassified | Helsingin Varuskunnan Ampujat | FIN |
44 Riku Kalinen | Production | Senior | Unclassified | PAS | FIN |
51 Frida Stråhlman | Production | Lady | Unclassified | PAS | FIN |
52 Heini Merilahti | Production | Lady | Unclassified | PAS | FIN |
72 Jere Hakanen | Production | None | A | Haur | FIN |
73 Rafał Tomanek | Classic | None | Unclassified | LEGIA | POL |
75 Niko Rissanen | Production | None | Unclassified | Haur | FIN |
Competitor | Division | Category | Classification | Club | Region |
---|---|---|---|---|---|
32 Olli Heikka | Production | Senior | Unclassified | PAS | FIN |
69 Mateusz Cichecki | Open | None | Unclassified | Ks Cover | POL |
70 Antoni Skrajny | Open | None | Unclassified | - | POL |
74 Piotr Michałek | Standard | None | Unclassified | Cover | POL |
Competitor | Division | Category | Classification | Club | Region |
---|---|---|---|---|---|
26 Sami Nikki | Production | None | Unclassified | PAS | FIN |
43 Ukko Nikki | Production | Super Junior | Unclassified | PAS | FIN |
45 Henri Haapsaari | Production | None | Unclassified | PAS | FIN |
Competitor | Division | Category | Classification | Club | Region |
---|---|---|---|---|---|
31 Sami Ylönen | Open | None | Unclassified | RASSI | FIN |
35 Jaakko Hyvätti | Standard | Senior | Unclassified | Haur | FIN |
39 Eusebiu Gita | Open | Senior | Unclassified | PAS | FIN |
40 Johanna Gita | Standard | Lady | Unclassified | PAS | FIN |
76 Timo Surakka | Production | Senior | Unclassified | PAS | FIN |
Competitor | Division | Category | Classification | Club | Region |
---|---|---|---|---|---|
12 Lilian Telanne | Open | Lady | Unclassified | TaU | FIN |
14 Pirjo Leinonen | Open | Lady | Unclassified | TaU | FIN |
27 Oskari Sivula | Open | None | Unclassified | TaU | FIN |
34 Eero Sivula | Open | None | Unclassified | TAU | FIN |
Competitor | Division | Category | Classification | Club | Region |
---|---|---|---|---|---|
16 Jari Viljasaari | Classic | Senior | Unclassified | HYMAS | FIN |
42 Tino Tapio | Standard | Junior | Unclassified | PAS | FIN |
54 Matti Lahtinen | Production | None | Unclassified | PAS | FIN |
55 Alexey Voronov | Standard | None | Unclassified | PAS | FIN |
56 Joona Hakulinen | Open | None | Unclassified | RASSI | FIN |
57 Meira Hakulinen | Open | Lady | Unclassified | RASSI | FIN |
Competitor | Division | Category | Classification | Club | Region |
---|---|---|---|---|---|
15 Marko Turunen | Standard | None | Unclassified | TaU | FIN |
17 Harri Hellgren | Production | None | Unclassified | SSG | FIN |
46 Jukka Kilpiö | Open | Senior | Unclassified | - | FIN |
61 Joona Haavisto | Standard | None | Unclassified | TaU | FIN |
63 Miro Välimäki | Standard | None | Unclassified | Tampereen urheiluampujat | FIN |
67 Mikael NotKnown | Standard | None | Unclassified | Tampereen Urheiluampujat | FIN |
Competitor | Division | Category | Classification | Club | Region |
---|---|---|---|---|---|
3 Mikko Hinkkanen | Standard | None | Unclassified | NoSA | FIN |
11 Eero Peltokoski | Standard | None | Unclassified | Range Masters | FIN |
37 Harri Pesonen | Classic | None | Unclassified | NoSa | FIN |
68 Antti Saari | Production | None | Unclassified | NoSA | FIN |
71 Mikko Rintala | Production | None | Unclassified | NoSA | FIN |
Competitor | Division | Category | Classification | Club | Region |
---|---|---|---|---|---|
20 Jari Sievänen | Open | None | Unclassified | RSA | FIN |
21 Leo Sievänen | Standard | Super Junior | Unclassified | RSA | FIN |
22 Mona Nordberg | Standard | Lady | Unclassified | RSA | FIN |
49 Olli-Pekka Bragge | Production | None | Unclassified | RSA | FIN |
50 Verneri Bragge | Standard | Super Junior | Unclassified | Rauman seudun urheiluampujat | FIN |
Competitor | Division | Category | Classification | Club | Region |
---|---|---|---|---|---|
24 Mikael Hammarberg | Standard | Super Junior | Unclassified | RSA | FIN |
25 Herman Hammarberg | Production | None | Unclassified | RSA | FIN |
64 Kim Leppänen | Standard | None | Unclassified | SSG | FIN |
65 Tarmo Leppänen | Standard | Senior | Unclassified | Heinolan Ampujat ry | FIN |
Competitor | Division | Category | Classification | Club | Region |
---|---|---|---|---|---|
1 Matti Makkonen | Open | Senior | Unclassified | JuRy | FIN |
4 Sampo Mattila | Open | Senior | Unclassified | RM | FIN |
5 Jesse Nio | Production | None | Unclassified | NoSA | FIN |
6 Wille Kuutti | Classic | None | Unclassified | NoSA | FIN |
7 Kalle Kuutti | Production | Super Junior | Unclassified | NoSA | FIN |
8 Jarno Pöhö | Production | None | Unclassified | NoSA | FIN |
Competitor | Division | Category | Classification | Club | Region |
---|---|---|---|---|---|
18 Teresa Hellgren | Standard | Lady | Unclassified | PkPA | FIN |
47 Jesse Kontulainen | Standard | Super Junior | Unclassified | TIPSC | FIN |
48 Mika Kontulainen | Standard | None | Unclassified | TIPSC | FIN |
53 Taija Kontulainen | Standard | Lady | Unclassified | TIPSC | FIN |
62 Juha Pusa | Standard | None | Unclassified | PkPA | FIN |
Competitor | Division | Category | Classification | Club | Region |
---|---|---|---|---|---|
9 Teemu Makkonen | Classic | None | Unclassified | HVA | FIN |
10 Esa Jalonen | Standard | Senior | Unclassified | HVA | FIN |
19 Tomy Lindström | Open | None | Unclassified | Loimaan Laukojat | FIN |
38 Tuomas Sallinen | Standard | None | Unclassified | PkPA | FIN |
59 Juha Hietikko | Classic | None | Unclassified | PAS | FIN |